לינה

חילקנו את זמננו בין הצפון לדרום, 3 ימים בצפון בפוארטו דה לה קרוז במלון דירות Masaru, ושלושה לילות במלון Gran hotel Costa adeje.

Masaru המלון ממוקם בשכונת לה פז גבוה מעל פני הים, 250 מדרגות ליתר דיוק וקצת שיפועים, מבחינתנו ממש לא מפריע ואפילו נחמד. הופתענו ממש לטובה יחסית למחיר, החדרים מרווחים ומצויידים היטב, מטבחון מצוייד (סופר מרקט במרחק 2 דקות הליכה), יש חניה חינמית באזור, האינטרנט פעל היטב בחדר, הבריכה נראית נהדרת, לא השתמשנו. על מגבות בריכה ושלט לטלויזיה צריך לשלם פיקדון. ארוחת בוקר מצויינת וכוללת הכל. אנחנו אוהבים לבשל לעצמנו את מעדני המקום ולכן אכלנו פחות במסעדות ויותר בחדר. יש מסעדות בשפע באזור, אנחנו בחרנו לאכול ארוחת ערב באחת המסעדות שעל טיילת החוף, כשזמר פסנתרן מנעים את זמננו. אח”כ עלינו את כל המדרגות והשיפועים עד למלון, נהדר, הרבה קלוריות נשרפו. בלובי כמו בלובי של בתי מלון אחרים יש זמר פסנתרן. בדרום שילמנו על מלון פי 2.5. קראתי טענה שהמלון מלא אזרחים מבוגרים, נכון, אבל זה מאפיין כנראה את התקופה, הצעירים והבלגן מגיעים בזמנים אחרים כנראה.

כתובת: C/ Los Robles, 2, 38400 Puerto de la Cruz, Santa Cruz de Tenerife, Spain

Costa adeje gran hotel המלון ממוקם בקוסטא אדחה, שנחשבת בעינינו אזור רגוע יותר, ונעים יותר בחוף הדרומי. לשמחתנו עקב אובר בוקינג התבשרנו שקיבלנו סוויטה גדולה במקום חדר. הפקידה טרחה לציין שלא נצפה לחדר כזה בפעם הבאה. המלון ענק 4 או 5 קומות מעל 2 קומות שרות שכוללות לובי ענק, בו מתקיימות הופעות מדי ערב, חדר אוכל ענק ואזור בריכות ענק. האינטרנט בחדר עבד מצויין, בחדר היה מקרר, נוף לבריכה, כל הצ'יפורים הקטנים שהוחלפו מדי יום בחדשים. החניה קטנה יחסית, אך מול המלון מגרש פנוי ענק. החוף במרחק 10 דקות הליכה, מרכז מסחרי במרחק 3 דקות הליכה. מרכז מסחרי סיאם במרחק 10 דקות נסיעה. ארוחת בוקר מעולה, ובסך הכל הנאה צרופה. מאוד מומלץ שיהיה ברשותכם רכב, אלא אם באתם לרבוץ על שפת הים והבריכה. לא חסרות מסעדות במרחק הליכה מהמלון ועל כך בהמשך.

כתובת: Avenida Bruselas, 16, 38660 Adeje, Santa Cruz de Tenerife, Spain

קניות:

בחלק הצפוני של טנריף לא חיפשנו מקומות לקניות, יש, ואולי אפילו טובים יותר מאשר בדרום.

בדרום טנריף באזור קוסטה אדחה, בו היינו הסתובבנו במספר מרכזי קניות. מרכזי הקניות הם בסגנון של מקומות פתוחים עקב תנאי מזג האויר שלא מצריכים קירור וחימום. התאכזבנו מהיצע החנויות בהן ניתן לקנות צעצועים ומשחקי ילדים.

Centro Comercial Plaza Del Duque – מרכז קניות מעוגל שלוש קומות ל חנויות בעיקר יקרות יחסית, יש גם חנות מנגו גדולה, שמחיריה נראים זולים מהארץ, בעיקר בגדים, תיקים, קומת אוכל, בשמים, טבק, סופר מרקט קטן מאוד. נחמד להסתובב במקום פחות לקנות.

Siam mall – מרכז קניות גדול וחדש ליד פארק המים המפורסם. הרבה חנויות גדולות של רשתות ידועות, zara, h&m, mango ועוד. מחירים בדרך כלל סבירים, יש גם מבצעים. יש סופר מרקט גדול מאוד למעוניינים לקנות מוצרי מזון הביתה. חניה חינמית בשפע וגם מסעדות ממוקמות במרפסת העליונה צופות לים.

מרכז מסחרי קטן וחדש נמצא צמוד לחוף Playa El Duque, יקר ומספר חנויות קטן יחסית, יש סופר מרקט קטן.

יש באזור עוד מספר מרכזים מסחריים קטנים. ההעדפה הברורה שלנו Siam mall.

מסעדות

בצפון טנריף ישבנו על מרפסת המסעדה Almena san miguel הצופה לים ולחורבות המצודה. הפאיה הייתה סבירה, לא יותר, אבל המיקום נהדר.

לילה אחד אכלנו על טיילת החוף בפוארטו דה לה קרוז, יש שם הרבה מזרחות ובחלקן יש הופעת אמן, האזור מומלץ עקב היותו הומה אדם ובקרבת החוף.

בדרום טנריף, קוסטה אדחה

לילה אחד אכלנו במסעדה בטעמי מזרח אסיה, Oriental slow boat, היה נחמד, סביר, פרט לכך שהזמנתי צ'אפטי והגישו טורטיה, לפחות לא חייבו על זה.

לילה אחר אכלנו על ב Harriet's Tea Room and Restaurant‬מסעדה בריטית מאוד מומלצת, צריך להזמין מקום. המחיר סביר האוכל שהזמננו היה בסדר, לא יותר.

השכרת רכב בטנריף

שכרתי רכב ל6 ימים באמצעות חברת Interrent, באמצעות אתר האינטרנט של Rental cars, קיבלנו רכב במצב מצויין בנמל התעופה הדרומי, כן יש שניים. נמל תעופה קטן וקל להתמצא בו, כולל קבלת והחזרת הרכב. לא אהבתי את הקטע של קבלת מיכל דלק מלא בתשלום נוסף, והחזר על פי מה שישאר במיכל. כי בסוף סידרו אותי קצת. מיכל דלק מלא הספיק לכל ימי הטיול ואפילו נשאר בין רבע לשליש מיכל.

על מסלול הטיול ניתן לקרוא – כאן