לפני הטיול קבענו לעצמנו שני אתרי חובה לביקור, האחד הטרק של קניון מסקה עליו יסופר בהמשך, והשני המוצג כאן, טיול להר הגעש טיידה ולשמורה הגדולה המקיפה אותו בגובה של כ2000 מטר מעל פני הים.

אנחנו ממוקמים בPuerto de la cruz בחלק הצפוני של טנריף. מכאן המרחק לשמורה ולהר הגעש אינו גדול. אך משך הנסיעה הוא כשעה וחצי עקב הכבישים המתפתלים והצורך לעצור ולהביט אל הנופים.

הפארק בו ממוקם הר הגעש הוכרז כשמורה לאומית, בתוכה מכתש ענק של הר געש ומתוכה מתבלט הר הגעש טיידה המתנשא לגובה 3700 מטרים, והינו ההר הגבוה בספרד.

קראתי ברשומות אחרות על התורים הארוכים לרכבל המעלה אל הפסגה אך לשמחתנו, למרות שאנחנו מגיעים ביום א', אין עומס. למרגלות הרכבל חניון גדול, עליה קטנה ברגל ואנחנו עולים אל הפסגה ברכבל.

הנופים כמובן נהדרים, יום שטוף שמש ואפשר להינות ממספר מסלולי הליכה. המסלול שעולה אל הפסגה מוגבל במספר המבקרים ויש לבקש אישור מראש באמצעות האתר של הפארק. חדי עין יראו בצילום את המטפסים אל הפסגה.

לפני שעלינו ניסיתי לבדוק אפשרות להשיג פרמיט לטיפוס לפסגה. אבל צריך לבקש חודש מראש לפחות. ממילא לא היינו עושים זאת, כי מחלת הגבהים נתנה אותותיה במהירות על זוגתי.

כתוצאה מכך, הספקנו לעשות רק את אחד המסלולים, הצופה אל לוע הר געש ואל ים העננים. ירדנו במהירות מטה והתחושות הקשות והכאבים חלפו די מהר.

מתחנת הרכבל סימננו לעצמנו מספר נקודות שנראו מעניינות להמשך הדרך, בתוך הפארק הגאולוגי שלוע ענק תוחם אותו.

בדרך למטה צפינו בצמח היבש הזה שצומח במקומות הגבוהים

וכשהוא פורח הוא נראה כך

בצומת שממנה עולה הדרך לרכבל יש חניה קטנה ממנה יוצאים מספר שבילי הליכה, אנחנו צעדנו רק לנקודת תצפית ממנה ניתן לראות את קבוצת הסלעים המיתמרת לגובה Paradores canadas del teide, סימננו לעצמנו להמשיך לשם

לפני כן השתהנו מעט להצטלם על הירח.

מבט מלמטה אל תחנת הרכבל

נסיעה קצרה אל קבוצת הסלעים המתנשאת למרחקים. חונים באזור של המלון והמסעדה וצועדים אל הצוקים אל מסלול ההליכה הסובב אותם.

צילום של טיידה מבין הסלעים

ועוד אחד

מבט לכיוון המסעדה והמלון (המסעדה שרות עצמי יקר וממש לא משהו, אבל כיף לשתות קפה על המרפסת ולצפות). שימו לב לכמות הרכבים.

לא המשכנו לעיירה Vilaflor שהיא העיירה הגבוהה בטנריף ומומלצת לביקור. אלא התחלנו בנסיעה חזרה עם עצירה באזור נוסף בשמורה בה צומחים סלעים מתוך החצץ העדין.

עוד מבט על הירח (ככה אני מדמיין את הירח)

חזרה לשכונה שלנו לה פז, בלילה יורדים אל החוף ההומה (מסעדות וחנויות תיירים), מחר נבקר בפארק לורו וניסע גם לעץ הדרקון הזקן.

מסלול הטיול להלן