היום אמור להיות שוב חמים ונעים, וזה חשוב מאוד משום שהיום נצטרך להסתובב שעות ארוכות בעיר ולהגיע בלילה חזרה למלון לאסוף את המזוודה ולחזור ארצה. לכן קצת מתעצלים בהשכמה יורדים לחדר האוכל קצת לפני סגירתו, כדי לא להסתובב יותר מדי שעות מתישות בעיר. בחדר האוכל בטלויזיה רואים שהיום מתקיים מרתון פריז, חבל שלא בררתי היכן אפשר לצפות ולעודד, אני אומר לעצמי, ואיזו הפתעה כאשר יוצאים מהמלון הרחוב שלידנו נמצא על מסלול המרוץ, ואנו מעודדים בקול ובמחיאות כפיים את הספורטאים.

במלון הצוות הנחמד הולך לקראתנו ומאפשר לנו לפנות את החדר בשעה 14:00, מאוד נוח מבחינתנו כי אנחנו הולכים לשוק ולא מעוניינים להיסחב עם הקניות. השוק שאנו הולכים אליו מתקיים באחד הרחובות היוצאים מכיכר הבסטיליה, בימי א'.

מבחר ענק של פירות וירקות

דגים ופירות ים

פרחים צבעוניים, גבינות, יינות, בגדים, משחקי ילדים ועוד

חוזרים למלון, שקית עם גבינות ויין, יש להם בדוכן מכשיר שיוצר ואקום וכך הגבינות אמורות להישמר ללא קירור. מספרים שהדובדבן כבר פורח וניתן לראותו בגני טיולרי, מקום שתמיד שווה ביקור, אז אנחנו בדרך לשם. אך לפני כן אני מכוון דרכנו לקצה האחורי של האי הקטן באיים שעל הסיין איל סן לואי, בקצה האי גינה קטנה וכף לשבת בה ולחשוב שאתה יושב על חרטום ספינה שמפלחת את הנהר. אבל, יש הפתעה הגינה סגורה, משפצים ואנחנו ממשיכים הלאה לגני טיולרי. הצילום של קצה האי הוא מביקור אחר.

יורדים מהמטרו ושולחים מבט אל אחת מהאטרקציות החשובות בפריז מוזיאון הלובר. על הביקור מוותרים הפעם, כבר ביקרנו ואולי עוד נבקר, אבל טיולנו קצר מאוד ומתכייף לנו בעיקר לשוטט ברחובות ובגנים.

תיירים רבים וגם מקומיים גודשים את הגנים, בהם פזורים כסאות ירוקים לנוחות המבקרים. גם אנחנו מתמקמים, נותנים מנוחה לרגליים העייפות ונהנים מהפריחה הנהדרת.

קראנו על שוק נוסף שמתקיים ליד מגדל מונפרנס ושמנו פעמינו לשם אך מסתבר שלא קראנו נכון והשוק מתקיים ביום שבת. לא נורא הלך זוג כרטיסי מטרו. ואנו מאלתרים ומחליטים לנסוע לשוטט באזור בזיליקת הלב הקדוש “סקרה קר”. אך לפני כן עומדים בתור הארוך לגלידה, שמסתברת כלא משהו.

מגיעים במטרו לאזור פיגאל, ומשם הליכה קצרה אל הבזיליקה. יושבים בבית קפה הצופה אליה, שותים קפה מלווה בקרפ צרפתי, ומכינים עצמנו לקראת הטיפוס הרגלי במאות מדרגות אל הבזיליקה. למי שלא מעוניין לטפס מחכה הפוניקולייר.

המקום כרגיל מקסים, המדשאות גדושות במאות מבקרים, הרחובות הקטנים ממש מבקשים ביקור, דוכנים, וציירים המתחננים בפניך שתשב לפניהם.

ממשיכים בשיטוט, מגמת פנינו המולין רוז' משם נחזור לכיוון המלון, נאכל ארוחת ערב במסעדה שליד המלון. בדרך עוברים בגן קטן בכיכר אבסס, ובו קיר עם שלטי קרמיקה, על כל שלט רשום בשפה אחרת “אני אוהב אותך”

עצים בגן פורחים בפריחה יפה, דובדבן?

מבט קצר וצילום של תחנת הרוח הכל כך מפורסמת שעל גג המועדון. באזור ראינו מרחוק תחנת רוח אמיתית, ויתרנו כי היה צריך לטפס הרבה, בעבר היו עשרות תחנות רוח על גבעת מונמרטר, אולי שמשה כדגם לבניית התחנה על גג המועדון.

אפשר לומר שטיולנו הקצר מתקרב לסופו, אנחנו חוזרים לאזור הבסטיליה למסעדה נחמדה שסימננו מראש ליד המלון שלנו. Indian cafe, אכלנו צלעות וכנפיים, ומנת שיפודים ונגיסי מוצרלה לפתיחה, מיכל שתתה יין ואני בירה, סיום הולם ליום ארוך שאמור להסתיים בישראל לאחר לילה ללא שינה.

ומי שמתעניין בהסטוריית הטיולים שלנו, הנה זיכרון רחוק מפריז