החל משנת 2006 אנו נוהגים לבלות את חגי תשרי בחו”ל, יוצאים אחרי ראש השנה בדרך כלל, ושבים לאחר חג סוכות.

ערב יום הכיפורים 2006, 1.10, צפון הודו, באגסו. ביתם של דמויי ברסלבים השוכן מטה מטה בעמק, כולם נאספים לבושי לבן, לשאת תפילה ביום הכיפורים. הדרך חזרה למלון מתישה ומעייפת, למחרת לקראת סיום הצום, כולם נאספים בבית הקטן שבעמק, ומשם עם סיום הצום דוהרים במעלה ההר אל מסעדות הכפר המצפות לצמים.

תמונה מתוך אתר למטייל

הצום מתיש, לפחות מזג האויר קריר ונעים, והנוף ממרפסת המלון מדהים.

תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2007, 21.9, ויטנאם, האלונג ביי. את יום הכיפורים מבלים באי קטבה (Catba), אי שהוכרז כשמורת טבע, ממרומי חדרנו נשקף הנוף המופלא של המפרץ. סעודה מפסקת באחת ממסעדות הדגים שבטיילת החוף, בישול ויטנאמי נהדר המכין אותך לקראת הצום.

תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2008, 8.10, ארגנטינה, אל קלפטה. הולכים לסעודה מפסקת במסעדת בשרים, כבש שלם נצלה על האש, והמלצר מחלק ככל יכולתך, אט אט מגיעים חבורות של ישראלים וממלאים את המסעדה. אל קלפטה היא העיר ממנה יוצאים אל הקרחון המתנפץ המפורסם הפריטו מורנו.

ערב יום הכיפורים 2009, 27.9, דרום הודו, אמפי. הפעם אנחנו לא לבד ביתנו עם בעלה הטרי חוגגים את ירח הדבש. הם עושים את דרום הודו מדרום לצפון, ואנחנו מצפון לדרום. מבלים מספר ימים ביחד בגואה ונוסעים ברכבת לאמפי הנהדרת. את יום הכיפורים חוגגים באמפי, לאחר מכן חוזרים לגואה, משם הם מתחילים את החזרה הביתה ואנחנו טסים לקצה הדרומי לטריוואנדרום.

תמונה מתוך אתר למטייל
תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2010, 17.9, ארה"ב, Billings, בירת מונטנה. מכאן נמריא אחרי החג לסיאטל ולניו יורק. כל זאת אחרי טיול מופלא בפארקים הגדולים מהגרנד קניון שבדרום ועד לילוסטון שבצפון. לבילינגס מגיעים אחרי חציית מעבר הרים בגובה של יותר מ3,000 מטר, שאריות שלג לצידי הדרכים.

ערב יום הכיפורים2011, 7.10, נפאל, פוקארה מול רכס ההימליה הנישאים עד לגובה 8,000 מטר, מבט ממרפסת המלון.

תמונה מתוך אתר למטייל

לאחר שסיימנו את טרק הפון היל בערב החג והגענו בדיוק בזמן לסעודה מפסקת בפוקרה,

תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2012, 25.9, בוליביה, קופאקבנה, מול אגם טיטיקקה. הצימר שלנו צופה על האגם, כיסאות נוח וערסלים פזורים על הדשא, שקט ושלווה גמורה מאפיינים את החג. העיירה די ריקה מתיירים ואנחנו ניתקע כאן עקב שביתת האוטובוסים, ולאחר מכן נמשיך ללהפז ולסלאר.

תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2013, 13.9, צ'ילה, טורס דל פיינה, מול קרחון גריי. סעודה מפסקת בחדר במלון המפואר שעל שפת האגם. יש בעייה עם החימום ועם המים החמים. סעודה מפסקת של שימורים וירקות בחדרנו. אחרי שהתלוננו על הלילה הקשה שעברנו שודרגנו לחדר מדהים, הצופה אל האגם והקרחון.

תמונה מתוך אתר למטייל
תמונה מתוך אתר למטייל

ערב יום הכיפורים 2014, 3.10, מיתר. כל כך שונה לחזור ולהסתובב ברחובות היישוב ההומים, עם נכד צעיר בן שנה וחצי, הפוקח עיניים גדולות ותמה על מספרם הגדול של האנשים והילדים, רכובי האופניים ועגלות הילדים, הבימבות ועוד.

ערב יום הכיפורים 22.9.15, מטיילים בדרום איטליה לכיוון העקב של המגף, לקראת החג חוזרים בנסיעה אל העיר בארי, לשלושה לילות נוספים. מחר יום כיפור ואנו מחפשים מסעדה לסעודה מפסקת. צועדים ממקום למקום וכולן עדיין סגורות, בינתיים נהנים משיטוט וצילום בסמטאות המרכז העתיק של העיר. לבסוף חוזרים למסעדת המלון, יקרה יחסית ולא משהו. למסלול הטיול המלא כאן

כמה מילים על המלון שלנו. המתהדר בשם Mercure villa romanazzi carducci, מלון 4 כוכבים, חדרים מרווחים ומודרניים, וארוחת בוקר מעולה. למלון מגרש חניה מרווח, אך המרחק ממנו למרכז הוא כ2 ק”מ, לא מתאים לכל אחד שאינו מעוניין להזיז את הרכב.

ערב יום הכיפורים 11.10.16, טיול לצפון יוון, בחלק מהטיול עם זוג חברים מהארץ, את יום כיפור אנו חוגגים בטסלוניקי, וזוכים להיות בתפילה בבית הכנסת העתיק. צפון יוון אזור נפלא, בייחוד כאשר העצים עומדים בשלכת. התיירים הישראלים מאריכים את העונה בצפון יוון והם כמעט התיירים הבודדים באזור, או לפחות הרוב. על שבועיים קסומים בצפון יוון, שלכת, אוכל טוב, וחוויות אפשר לקרוא כאן.

ערב יום הכיפורים 29.9.2017, טיול לארצות הברית לניו אורלינס ואח”כ לשלכת בניו אינגלנד, נחיתה בניו יורק ומספר ימים מוקדשים לביקור משפחה אצל אחיינית בניו ג'רסי ומשפחתה המקסימה. בביקור בניו יורק הולכים לפגוש את האישה בזהב (גוסטב קלימט), הולכים למחזמר, לצעידות ארוכות, למסעדות ועוד. גולת הכותרת היא השלכת. על הביקור בארה”ב ניתן לקרוא כאן.

ערב יום הכיפורים 2018, 18.9, טיול שהוא נופש מושלם באי הסמוך אלינו, מרחק של שעת טיסה אחת. שנים ארוכות אנו נוהגים לבלות את תקופת חגי ראש השנה בחו"ל, או ליתר דיוק אחרי ראש השנה ועד אחרי סוכות. השנה הנסיבות לא איפשרו והטיול הגדול נדחה וכפיצוי לעצמנו בחרנו ברגע האחרון לצאת לנופשון בפאפוס. לארבעה לילות. על הנופש בפאפוס ניתן לקרוא כאן.

ערב יום הכיפורים 8.10.2019 את תקופת חגי תשרי אנחנו מבלים בסין. סוף סוף השתכנענו שצריך להגיע לארץ שבה חיים קרוב ל2 מיליארד סינים. ארץ בעלת משטר נוקשה, האוסר על שימוש באפליקציות, שבלעדיהן חיינו אינם חיים. אנו מגלים ארץ מאורגנת, תחבורה נהדרת וניקיון מדהים, וכל זאת כמובן בנוסף לאתרי טיול רבים ומגוונים. יום כיפור מוצא אותה בעיר הנקראת וולינגיואן (Wǔlíng Yuán), הנמצאת בפתחו של הפארק הענק הקרוי גם פארק אווטאר, זאת עקב הדמיון בין נופיו לנופי סרטו המפואר של ג'ימס קמרון. ביום המחרת אנחנו בפארק הסמוך הקרוי גראנד קניון, ובו נמצא גשר הזכוכית, הגבוה והארוך בעולם. על שלושה שבועות של טיול עצמאי בסין ניתן לקרוא כאן.

.