לאחר שסיימתי להציג את הוילה הנפלאה בה השתכננו למשך שבוע בחודש אוגוסט, למי שלא ראה שילחץ כאן, אני מציג את סביבת הבית. הוילה רחבת הידיים ממוקמת בעיירה בשם Jonquerettes מרחק של כחצי שעה מהעיר הידועה אביניון, עליה אספר בהרחבה בהמשך. העיירה הצמודה הינה St satunin les avignon

הרחוב שלנו הוא Montee de gardebon, ואנו מתגוררים בוילה המרוחקת כ250 מטר מתחילת הרחוב, הדרך עשוייה בטון מקורצף, נוחה לרכב, אך כמעט בלתי אפשרית לטייל עם עגלת תינוק, כך שאת העגלה עם תינוק נישאת בזרועותיהם של 4 מטיילים חסונים. הGPS מצליח להביא אותנו אל מרכז הרחוב הצר ומשם אנו מנחשים את דרכנו, וזה לא מסובך כי יש שילוט וכן כל ההסתעפויות הן כניסות לוילות מרווחות. הבית שלנו הוא האחרון ברחוב.

לאחר כיום יומיים של טיולים באזור מחליטים שהגיע הזמן גם לחרוש את הכפר ברגל. כיאה לכפר המכבד את עצמו יש בכפר כנסיה

רחבה מרכזית קטנה

סימטאות צרות

וקצת פחות צרות

ברזיה

בתולת הכפר, מעוטרת בפרחים רעננים, המברכת אותנו לשלום

בית עלמין שלו ורגוע, איזה רעיון יפה משפכים לנוחות המבקרים, כדי שיוכלו להשקות את חלקת הקבר.

על קיר הכניסה לבית העלמין עבודת מוזאיקה צבעונית מלבבת

בתים שאינם מנקרי עיניים עם חצרות גדולות

ועוד אחד

ועוד משהו מאוד חשוב, כרם גדול

שמפירותיו מייצרים יין ביקב המקומי המרוחק כ200 מטר מביתנו

ביקב מבחר גדול והטעימות מוגשות בכוסות גדולות, עד שאינך מבחין בין ימינך לשמאלך, קונה יין במחיר של מים, וחוגג עם המשפחה בכל ארוחה

ברקע מרחק של מספר עשרות ק"מ, ניצב הר ונטו, ההר הגבוה בפרובאנס (כ2000 מטר). לצערי אינו בתוכנית הטיול שלנו, לפחות אפשר להינות מרחוק מההר שפסגתו עדיין מכוסה בשלג.

ולסיום הרשומה, לפני שאתחיל לספר על הטיולים שלנו באזור, מבט על החי והצומח. בית שחומתו מכוסה בשבלולים, אולי בדרכם אל סיר המרק.

קקטוס שהתפרע, גדל על הקיר החיצוני ומנסה כנראה לברוח מהבית

ומגוון של פרחי המקום

בהמשך אספר על הטיולים שלנו באזור. ויש הרבה מה לספר משום שהגענו עד העיירה הקסומה סנט מארי דה לה מאר, שוטטנו בשמורת הטבע הענקית הקמאראג, בין הסוסים הצחורים לפרים השחורים, אכלנו את הבויאבס, מרק הדגים המפורסם ועוד ועוד.מי שמעוניין לקרוא את כל סיפור טיולנו בפרובאנס , בצד שמאל לחצן, קבוצה: צרפת יספק את כל הקישורים למידע.