היום השלישי לשהותנו בברלין הגיע, וגם הבן לא עובד, והוא וחבר שלו מצטרפים אלינו ליום כיף, על שפת הים. נו טוב, כל מי שמכיר את ברלין יודע שמברלין לים צריך לטוס כמה שעות טובות. אז התחכמו הברלינאים והקימו להם חוף ים על שפת האגם. פנינו מועדות לונציה קטנה הנמצאת בפרברי ברלין ושמה Neu venedig, הצילום באדיבות ויקיפדיה. לבסוף לשם לא הגענו אך המקום נרשם ובהחלט נגיע בפעם אחרת.

יוצאים מהמלון, מעיפים מבט על הציור שראינו בשלבי העבודה, העבודה הסתיימה.

על העמוד פוסטר שנראה כמו מבקש 'אל תכניסו טנקים לאירופה', לא קשור לישראל לשם שינוי.

חנות צבעונית במיוחד

הבתים האפרוריים והקובייתים של מזרח ברלין, זוכים למעטפת צבע עליזה ששוברת את המראה המשמים.

על הדרך לסופר חנות אופניים ענקית, אולי הגדולה באירופה, אולי הגדולה בעולם.

מתכוננים לעשות פיקניק על שפת אגם, ונכנסים לסופר מרקט גדול, רוכשים מנגל חד פעמי, שפע בשרים, ירקות ופירות. דובדבנים כה גדולים וטעימים לא ראיתי בארץ.

התור הארוך כאן הוא תור להחזרת בקבוקים, האנשים עומדים בסבלנות כחצי שעה עד שעה להחזיר את בקבוקי הבירה שנלגמו במשך השבוע. יסיימו יקנו ארגזים חדשים מלאי בירה תוססת לקראת השבוע החדש.

נוסעים לפרברי ברלין ומחליטים לרדת תחנה אחת לפני היעד, כדי להגיע לחוף האגם לעשות שם פיקניק. דוחים את הביקור בNeu venedig לאחר כך, אם בכלל. יחד איתנו יורדים המוני אדם בתחנת Friedrichshagen, צועדים ברחובות המצוחצחים, מסמנים חנות גלידה חביבה להמשך היום, ומגיעים לשפת האגם Großer Müggelsee.

קצת קשה לאתר מקום לפיקניק, כי בתי היישוב מגיעים עד המים, בחזית כביש, ומאחור חוף פרטי עם מזח. לבסוף מוצאים חלקת גן קטנה בין שתי דאצ'ות אדירות מימדים, ומתמקמים שם. המנגל דולק, היין בכוסות, מיכל מכינה סלט והחיים נראים טוב.

החצרות הפרטיות של הבתים הקרובים לגן הציבורי

עוד מבט על הגן הקטן שאירח אותנו. בעודנו שם נהנים מהסטייקים והנקניקיות, מבחינה עינם של הצעירים בחוף רחצה קרוב, וכך נגזר גורל הביקור בNeu venedig, להידחות לפעם הבאה, ופנינו אל החוף הקורץ ביום חם שכזה.

אחת הדאצ'ות בדרך לחוף הרחצה, נראה כי האזור שימש כמקום נופש של בכירי המשטר הקומוניסטי, לפני נפילת החומה, החיים הטובים של המעמד העליון.

הגענו אל חוף הרחצה Seebad, חול ים פוזר על החוף והברלינאים מגיעים בהמוניהם.

רובצים על החול

קופצים מהמקפצות

לקראת ערב, אורזים בצער את מיטלטלינו, מחזירים את בקבוקי הבירה הריקים לקיוסק, וחוזרים ברכבת התחתית למלוננו. ערב אחרון בברלין ואנו נפגשים לסעודת פרידה. מחר מוקדם בבוקר טסים הביתה. במגדל באלכסנדר פלאץ מואר, בכיכר מתקיים לונהפארק של סוף שבוע.

לארוחת ערב נבחרה מסעדה סינית ברובע מיטה, די קרוב למלוננו.

Yumcha Heroes

Weinbergsweg 8

D-10119 Berlin-Mitte

אתר המסעדה

בוחרים בדאמפליגס מסוגים שונים, המגיעים בתוך סיר האידוי

שכבה אחת ירוקה

שכבה שניה לבנה

ושכבה שלישית אדומה והכל טעים ומוצלח. מקנחים בגלידה

ובכך מסתיים טיולנו, דמעות הפרידה זולגות כמים. אך לא נורא בקרוב ניפגש שנית.