טיולנו האחרון במזרח היה לפני קצת יותר משנה, ביקרנו בסרילנקה, מדינה עתירת מקדשים, הן בודהיסטים והן הינדים, ולמרות שחשנו די רוויים בלימודי הדת, אנחנו מוצאים את עצמנו יוצאים למיאנמר שאחד ממאפיינה הוא ריבוי מקדשים, ואמונה בבודהיזם של רוב תושביה.

להלן תיאור המסלול (בהמשך אכתוב תיאור מפורט והמלצות):

שבועיים אינם תקופה מספיקה לטיול וגם העונה לא ממש מתאימה, אך בכל זאת יצאנו לדרך, טיסת אל על (לא משהו) דרך בנגקוק, ונחתנו בMandalay ב14 במרץ 2019 בערב. הגענו למלון Hotel 8 ובאמצעות פקיד קבלה נחמד ודובר אנגלית תיאמנו טיול קבוצתי ליום המחרת. טיול לילי קצר וניסיון למצוא מסעדה באזור לא צלח, לפחות נמצא סופרמרקט פתוח כך שהצלחנו להתגבר על הרעב. העיר במבט ראשון מאוד לא מרשימה, זיהום האויר הכבד מעיר את האסטמה שהייתה רגועה חודשים רבים, המדרכות תפוסות על ידי רכבים וארגזים וכולם צועדים על הכבישים החשוכים.

בבוקר הגיע רכב מרווח עם נהג ומדריך בשם Par Lwin, ובישרו לנו שעקב הרשמה מעוטה זכינו לטיול פרטי.

יעד ראשון Mahamuni Buddha Temple, מרשים במיוחד פסלו של בודהה המצופה בשכבות רבות של עלי זהב, ריקוע עלי זהב היא אמנות שמתקיימת לטובת הנוהג של הדבקת עלי זהב על פסלי בודהה.

ביקור במפעל לעבודות עץ ועבודות מסורתיות אחרות

היעד הבא טקס האכלת הנזירים. המתקיים בשעה 10:30 במנזר Maha Gandar Yone Monastery,

עוד מפעל על הדרך, הפעם אריגה, וביקור בחנות המפעל , אפילו יוצאים עם רכוש קטן

עוברים מעל הנהר המרשים האיראוואדי, ומגיעים לSagaing , באתר U Min Thonze Pagoda‬‏, מתגלה המדריך שלנו כצלם אמן, המכיר את כל הנקודות הטובות לצילום ואת הטכניקה הנדרשת לתפוס את כל היקף המבנה.

משם הפלגה קצרה לInn Wa שהייתה בירת המלכות במשך יותר מ300 שנה

מקדשים, מקדשים ועוד מקדשים, וכל תמונת הזו נגלית לעינינו כשאנו רכובים על אחת מ200 הכרכרות רתומות לחמורים המשוטטות בדרכי העיר העתיקה.

בשדות עובדים האיכרים, בשיטות שמחזירות אותנו שנים רבות אחורה.

חוצים חזרה את הנהר וממשיכים לU Bein Bridge, גשר העץ הארוך בעולם. למרות שכמעט אין מים בנהר הגשר בהחלט מרשים, בעיקר מנקודת התצפית אל השקיעה, עם כוס בירה ביד.

יומנו הראשון מסתיים, למחרת תכננו לשוט למינגון הסמוכה, אך בבוקר החלטנו לוותר על מצבת הקבר היפה, על הפגודה הבלתי גמורה, על הפעמון הגדול בעולם, ולאחר ביקור בשוק הפירות והירקות הסמוך למלוננו, נסענו במונית משותפת לPyin oo lwin למלון Hotel Shwe Nan Htike, 3 כוכבים אבל בסטייל.

לאחר הגעתנו למלון המשכנו לגנים הבוטניים המרשימים, בהחלט ראויים לביקור של מספר שעות.

למחרת נרשמנו לטרק של יום אחד Eco Trekking Pyin Oo Lwin, Myanmar שמאורגן על ידי המלון והיה פשוט גרוע, הדבר היחיד שהיה מוצלח הוא הירידה הקשה לשבעת המפלים, על השביעי ויתרנו. בערב שוטטות: שוק לילה, מסעדה הודית, מקדש. לתיאור מפורט של החלק הראשון ניתן ללחוץ כאן

לאחר שביקרנו במנזר של מדיטציה, במפעלון ביתי, אכלנו תות בשדה, לא זכינו לבקר בכפרים וגם לא לבקר ביקב ובכרמים, הסתיים ביקורנו Pyin oo lwin ולמחרת בבוקר יצאנו לנסיעה של 7 שעות בתחבורה הציבורית לבאגן, במיניבוס עמוס בשקי תפוחי אדמה, ועוד, למזודה היה מקוםליד הנהג, כי מאחור כאמור תפוחי אדמה..

למלון (3כוכבים) Bagan Thande Hotel , הגענו אחה”צ, מלון מצויין בבגאן העתיקה. בריקשה נסענו ל Nyaunglaphet Sunset Hill, גבעה הצופה לעבר מקדשים רחוקים ונחשבת נקודה מומלצת לשקיעה. בבוקר הגענו לאותה נקודה לזריחה, שהייתה מרשימה יותר בזכות הכדורים הפורחים. סגרנו עם הריקשונר סומם, שיסיע אותנו לעוד מספר מקדשים שהחשובים בהם: Nat Taung Kyaung Monastery, Ananda ועוד. לתיאור מפורט של חלק שני ניתן ללחוץ כאן.

לאחה”צ קבענו נסיעה במונית משותפת להר פופה הקדוש, עלינו את שמונה מאות המדרגות, ירדנו את שמונה מאות המדרגות, ורצנו בעליה לכיוון הרזורט, למרפסת תצפית לשקיעה.

לתיאור מפורט של המשך טיולנו בבגאן ובהר פופה ללחוץ כאן.

לאחר הביקור המוצלח בבגאן טסים לHeho, העיר בה נמצא נמל התעופה של אזור אגם אינלה. יומיים במלון Inle Cherry Queen Hotel, בעיר Nyaungshwe הסמוכה לאגם, ויומיים של פינוק בסמוך לאגם במלון Novotel. יוצאים ליום שייט על האגם, מפעלים, מקדשים שדות צפים ועוד, יום חוויייתי במיוחד. עושים חצי יום טיול עצמאי לאורך התעלה המקשרת בין העיר לאגם ובכפרים.

קובעים עם נהג מונית נחמד נסיעה לפגודות של Kakku הסמוך למתחם הפגודות, מקום מרשים ומיוחד, לפני כן עוצרים בשוק 5 הימים שממוקם באותו היום בסמוך למלוננו.

כמו גם השוק הסמוך של שבט הפאו. על 4 הימים באזור אגם אינלה אפשר לקרוא כאן.

לאחר 4 ימים נחמדים באזור אינלה, טסים ליאנגון ל2 לילות נוספים במלון Summit Parkview, הממוקם במרחק הליכה קצרה ממקדש Shwedagon המפואר מכולם. עוד ראינו את הנמל על הנהר, את הרובע הסיני ואת פגודת Sule . על היומיים ביאנגון והקניות בבנגקוק, אפשר לקרוא כאן

זה תקציר של טיולנו, או בעצם תיאור המסלול, שילווה בהמשך בתיאור מפורט של טיולנו.