להבנתי וילות בפרובנס משכירים לשבוע המתחיל ביום שבת ומסתיים ביום שבת. כך שאנו נוחתים בפרובנס ביום השבת וביום א' מוכנים לצאת אל הטיול הראשון שלנו באיל סור לה סורג (Isle sur le sorge), מה שמייחד את יום ראשון בעיירה זו הוא שוק יום א' בו נמכרים פירות וירקות טריים, דברי מאכל ומאפה, כגון נקניקים טריים וגבינות, ביגוד ועתיקות. המקום הומה חיים ונמצא על אי שנוצר ע"י פיצול הנהר, ומכאן השם אי על הנהר סורג. בעיר חנויות עתיקות רבות ואנו נכנסים לרחבה ענקית ובה מספר חנויות המוכרות דברים ישנים ומענייניםכגון אריה משיש עם כדור, בטח סמל של בית אצולה, או של קבוצת כדורגל.העיר נמצאת במערב אזור ווקלוז, מרחק של כ20 דקות נסיעה מביתנו.בכניסה למרכז העתיק שעל האי המוקף על ידי נהר הסורג, גלגל המופעל ע"י מי הנהר. תמונה מאוד אופיינית לאזור בהמשך ניתקל בעוד גלגלים, ששימשו לתעשיות השונות.


כאשר חוצים את הגשר מגיעים למרכז העתיק בו מתקיים השוק של יום א'.


בגדים ישנים וחדשיםאחד האתרים המרכזיים הוא כנסיית נוטרדאם שבנויה בסגנון בארוקי.הרבה חנויות של עתיקות, דברים ישנים ושמונצעס.


.


אנחנו כאן גם לצורך הצטיידות. פעם התגאינו בפירות שלנו, שאט אט הפכו לפלסטיק וברחו מטעמם המקורי, בדוכנים מחלקים טעימות והריר ניגר מהשפתיים, ממש חזרה לפירות של תקופת ילדותנו.לאחר שהצטיידנו במטעמים מהדוכנים המוכרים פירות, זיתים, גבינה, נקניקים ושמן זית, חוזרים לרכבים והביתה לשחיה מרעננת בברכה ולארוחת צהרים טובה.לקראת ערב כאשר החום פוחת ונהיה נעים לטייל, נכנסים לרכבים ונוסעים לאביניון, עיר בעלת היסטוריה משמעותית. לאחר שמחנים את הרכבים צועדים דרך אחד משעריה הרבים של העיר העתיקה המוקפת חומה אל המרכז.שער אחד מרביםבית אופייני בתוך העיר העתיקהחשיבותה הרבה של העיר היא בהיותה מקום מושב האפיפיור החל משנת 1305, למשך כהונתם שלתשעה אפיפיורים.רק ב1797 ויתרו האפיפיורים על אחיזתם בעיר שאוחדה עם צרפת.הקבוצה שלנו פחות שוחרת היסטוריה ויותר שוחרת אוירה, ונהינת מעוצמת של המבנים האדירים


ומהחומות הבנויות על צוקים אדיריםלמרגלות הצוק להקה מנגנת לטובת הקהל המצומצם שנאסף ונהנה ואפילו תורם ביד רחבההמבנים מרשימים, ומעבר להם מצפים תענוגות מרכז העירקרוסלה ענקית המסתובבות לצלילי הואלסים של שטראוס.


מבנים מוארים את מתחילה לרדת העלטה.

ציירי רחוב


פנסי תאורה עטורי פרחים.והרבה מסעדות, מהם אנחנו בוחרים אחת היושב בכיכר ממש למרגלות הארמון המואר. וכאן נרשמת אכזבה ראשונה למעדני צרפת (כרטיס צהוב), במהרה תגיע גם אזהרה שניה (כרטיס אדום), ואנחנו נוותר על שירותיהם הטובים של מסעדני צרפת, ונעבור להפקת ארוחות מעולות בוילה שלנו, ממיטב הבשרים, הפסטות, הירקות והיין.לאחר סיום הארוחה, הקטנציק שלנו (שנה וחצי) כבר נרדם, ואנו חוצים שנית את חומת העיר האדירה.וצועדים לאורך הנהר אל הרכבים שיחזירונו הביתה, כדי להתכונן לקראת יום חדש שיעלה על פרובאנס.מיש מעוניין לראות את כל הסדרה על הטיול, מוזמן לחפש בצד שמאל את הלחצן קבוצות, ולהגיע לערך צרפת.