כישראלים החיים על שפת המדבר מראה המים הרבים מטריף את הדעת ולכן לא אסתפק בתמונות מהצד הברזילאי של האיגואסו ואצרף תמונות נוספות מהצד הארגנטינאי שהוא עשיר יותר,גדול יותר וקרוב יותר למפלים. מפוארטו איגואסו באוטובוס עירוני, נסיעה של כמחצית השעה ואנו בכניסה לאזור המפלים. המסלולים כוללים מסלול תחתון , מסלול עליון, שיט אל האי סן מרטין והפלגה רטובה ממש לתוך המפל, וגולת הכותרת נסיעה ברכבת אל גשרי הליכה, המובילים אל "הגרון של השטן" עליו השקפנו אתמול מהצד הברזילאי. הדרך יפיפיה, תנין משתזף בשמש והרבה עופות. החוטמנים מתחבאים ביער ואינם מוציאים את חוטמם. אוקטובר 2008.

מבט אל המפלים

הסירה שמפליגה אל האי

השיט הרטוב אל בסיס אחד המפלים

קשת בוהקת בבסיס המפל

מים רבים

מיני עופות

מערכת גשרים על האיגואסו מובילה אל "הגרון של השטן"

תנין מתחמם לו בשמש

"הגרון של השטן"

למחרת שתי טיסות קצרות, ואנו נוחתים בברילוצ'ה (סאן קרלוס דה ברילוצ'ה - ליתר דיוק). העיר ממוקמת בגובה כ800 מטרים מעל פני הים צופה למדבר מצד אחד ולפסגות עטורות השלג של הרי האנדים מהצד השני. עיירה יפיפיה וציורית על גדות האגם נאואל הואפי. את העיר מקיפים יערות ואגמים והיא משמשת כעיירת סקי. ברילוצ'ה ידועה בשוקולד שלה (איזה חנויות, לשתות שוקולדה חמה ב"טוריסטה" עם העווגיות המלכותיות) , ובמסעדות הבשר של אלברטו. לסטקים של אלברטו לא מצאתי עדיין מתחרים.

מבט ראשון על העיר והפסגות המושלגות

ומבט שני על האגמים והפסגות

ומבט משפחתי

מסלול טיול מחוץ לעיר כולל נסיעה באוטובוס 20 לרכבל הנוף ולאחר מכן להמשיך למלון ז'או ז'או המפואר. הנוף ממרומי ההר שאליו מגיעים ברכבל מקבל ציון 10, והמלון המפואר ביותר בפטגוניה, טובל בכרי דשא ובנוי בתוך הנוף הירוק המדהים למרגלות ההרים. נכנסים ללובי של המלון ונהנים לרגע מתחושת בעלי המאה. מספרים שבעל המלון היהודי, מזמין לעיתים, בחגים, את התרמילאים הישראלים לארוחת החג. אנחנו לא הוזמנו. אנו שוהים במלון הצבי האדום ``ciervo rojo`` , המלון של התרמילאים הישראלים בברילוצ'ה. פוגשים ומתיידדים עם מספר זוגות ישראלים שגילם כמחצית מגילנו . אותם ישראלים מטבע הדברים מטיילים במסלול דומה, כך שניפגש עוד הרבה בהמשך. את ראש השנה חוגגים בבית חב"ד והרב "סמירנוף" שנמזג לכוסות מנסה להרים את מצב הרוח.

הנוף מלמעלה

מלון ז'או ז'או המפואר

שוכרים רכב ומתכננים לצאת למחרת לכיוון העיירה היפיפיה סאן מרטין דה לוס אנדס, לחצות לצ'ילה בדרך 7 האגמים, לנסות לטפס לפסגת הר הגעש ולחזור לארגנטינה לאחר ביקור בעיירה VALDIVIA. על כך בפרק הבא.

לפרק הקודם http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2357294

לפרק הבא http://www.tapuz.co.il/blog/net/viewentry.aspx?EntryId=2358636