לאחר ששמענו כל כך הרבה סיפורים על חמשת האדמות, או חמשת הכפרים, התלויים מעל שפת הים בריווירה האיטלקית, הגיע גם זמננו לבקר. הזדמן לנו להשיג באמצעות תכנית נקודות כרטיסי טיסה למילנו, במחיר מצחיק, לא הססנו קנינו והתחלנו לתכנן מסלול.

הנקודה הבעייתית הייתה מזג האויר הבלתי צפוי, כי את מועד היציאה נאלצנו לקבוע עד ה31.3.16 ובמועד זה אכן יצאנו. גם היעד היה מחייב ולכן טסנו למילנו. על הטיול במלואו ניתן יהיה לקרוא כאן, אך בינתיים אתרכז בחמשת הכפרים.

יש שתי נקודות מומלצות ללינה מחוץ לכפרים, לבנטו הצפונית ולה ספציה הדרומית. אנחנו בחרנו בלה ספציה משום שהיא גדולה יותר ויש סבירות להנות יותר בערב בעיר העתיקה. למרות שהיה לנו רכב העדפנו להשאיר אותו בחניה ולקנות כרטיס יומי (12 יורו) שמקנה נסיעה חופשית בקו לה ספציה – לבנטו, דרך כל הכפרים, ומהווה אישור כניסה למסלול. בכל יציאה מכפר למסלול ההליכה יש נקודת בדיקת רשיונות. המלון שלנו Affittacamere Casa Dane (למעשה חדר להשכרה) ממוקם כ100 מטר מתחנת הרכבת.

La spezia

השכמנו קום בבוקר (לא ממש) יצאנו אל תחנת הרכבת, כוס קפה וסנדביץ ואנחנו על הרכבת שפניה צפונה עד לבנטו. כ20 דקות נסיעה ואנחנו יורדים בתחנה של הכפר הרחוק ביותר ממיקומנו.

Monterosso al Mare

יום שבת, בוקר יפיפה, קרירות נעימה, שמש זורחת וקצת עננים ואנחנו צועדים בעקבות כולם בטיילת הכפר Monteross al mare כשיעדנו הוא הכפר Vernazza, המרוחק מספר קילומטרים לא גדול, אך הדרך המטפסת בשורת מדרגות אינסופית, ושבילי הליכה בתוך היער עם תצפיות נהדרות אל מרחבי הים,

חלון אל הים

המסלול מתחיל בערך ליד המלון למעלה מימין

מבט אחורה אל תחילת המסלול

מסלול הליכה בתוך החורש בין משקים חקלאיים

לא קלה להליכה, נראה שנדרשו לנו כשעתיים להליכה. הפרס הוא הכפר הבא ורנאזה הקורא לנו בצבעוניותו מצלע ההר עליה הוא מונח עם נמל צבעוני ומזח קטן.

ברקע Vernazze הכפר השני

הכפר ורנאזה מתגלה במלוא הדרו

משוטטים בסימטאות

מבט של פרידה מהכפר היפיפה

משוטטים מעט בסימטאות הציוריות, נהנים מקפה וגלידה איטלקית מובחרת, ומוצאים בין הסימטאות את השביל אל יעדנו הבא הכפר Corniglia.

Corniglia על הכף שחודר אל הים

החולצה הארוכה התחלפה בגופיה

Corniglia איזו צבעוניות

ושוב צעדה לא קצרה החולצה הארוכה התחלפה בגופיה צבעונית, הנופים עדיין נהדרים. בית קפה צמוד לשביל, יושב זוג ולוגם מיץ תפוזים אדום, אנחנו מתפתים ומתיישבים גם צופים בים המשתרע הרחק מתחתינו, הזוג הגיע מרומא ביקרו בישראל לא מזמן, מספרים על בעיות הבטחון ברומא. עוד כברת דרך קצרה והכפר הצבעוני מול עינינו, הפעם לא על שפת הים אלא על צלע ההר גבוה. מסתבר שמקורניליה מזרחה השבילים חסומים ואנו נאלצים להמשיך ברכבת.

שמונה מאות מדרגות יורדות אל רציף הרכבת

כדי להגיע לרכבת יורדים גרם מדרגות של מאות מדרגות ואני מרחם על אלו שצריכיםלעשות את הדרך בכיוון ההפוך. אני לא בטוח שיש מעלית, צריך לבדוק, כתוב שבכפרים יש 3 מעליות.

חנות קרמיקה צבעונית

נותרו שני יעדים עולים לרכבת ונוסעים מספר דקות לManarola הכפר היפיפיה, כאן יש פיצריה נהדרת, קונים גם בירה והולכים למזח לשבת לאכול ולהנות מיפי המקום. אנחנו ממש לא לבד, כולם מצטלמים.

פיצה מצויינת ובירה ותצפית נהדרת על Manarola

עוד נסיעה קצרה ברכבת ל Riomaggiore עוד כפר צבעוני, מזח קטן, סירות שהדייגים גוררים מדי לילה גבוה במעלה השביל (אם עדיין יש מישהו שיוצא לדוג).

Riomaggiore הכפר הגדול

ועוד מבט

נסיעה של 7 דקות ברכבת, מחזירה אותנו לאחר כ6 שעות עייפים ומאודדדד מרוצים מהחוויה.

אז מה היה לנו כאו: מסלול הליכה נהדר, עליות ירידות, מדרגות, נופים נפלאים מהשביל ומהכפרים. כפרים צבעוניים שלכל אחד יש ייחוד משלו ולא כדאי לוותר על אף אחד. ותודה למזג האויר המופלא שאיפשר לנו טיול של תחילת אפריל ללא גשם וללא קור.

על הטיול בריביירה עם נגיעה בטוסקנה וקצת קניות מסופר כאן.