לאחר שהסתיים חלקו הראשון של טיולנו, בניו יורק העיר ובניו ג'רסי, טסנו לניו אורלינס, באמצעות American. חניית הביניים הייתה אמורה להיות בשארלוט, ממש במקרה ניגשנו לברר משהו במשרדי החברה, ואז הסתבר לא נספיק להגיע לטיסת ההמשך. דיילת הקרקע שהייתה נחמדה מאוד העלתה אותנו לטיסה לוושינגטון,רגע לפני ההמראה, דאגה להעביר את המזודות למטוס, וכך ללא כרטיסי עליה למטוס מגיעים לוושינגטון.

נמל התעופה בוושינגטון

בשעת לילה די מאוחרת נוחתים בניו אורלינס, ולאחר נסיעה של כחצי שעה במונית, אנחנו בראשון מ2 בתי המלון שבחרנו.לילות לשלושת הלילות הראשונים הזמנו חדר במלון Prytania park שקצת אכזב (בעיקר שלא היה אינטרנט למרות שהובטח, וגם המרחק והרמה הדי נמוכה), אבל מתאים לאלו שמגיעים עם רכב משום שיש חניה חינם. לאחר שסוחבים במו ידינו את המזודות הכבדות בגרם המדרגות הגבוה, מתארגנים ויוצאים לחפש משהו לאכול ברח' St. charles ave, לאכזבתנו הכל סגור. מה שכן פועל כל הלילה הוא הטראם (Street car), קרון שנוסע בעיר על פסי רכבת. הן חלק אינטגרלי מחיי העיר כבר מהמחצית הראשונה של המאה ה19.

בבוקר עולים על הטראם ויוצאים בנסיעה איטית ורצופה עצירות לעבר המרכז התיירותי של העיר. מעניין לראות את הנהג,או נהגת שנוהגים בעמידה ושולטים על הנסיעה באמצעות ידיות שהם מסובבים.

מגמת פנינו הרובע הצרפתי, הרחוב הידוע ביותר הוא Bourbon st. שעוד בהיותו שייך לפרובינציה הספרדית לואיזיאנה כבר היה קרוי בשם זה.

ברחוב מתקיימות עבודות שיפוץ רציניות אך עדיין ניתן לראות כמה הוא מיוחד, בזכות הגלריות והמועדונים הרבים. הרחוב זוכה לעיקר פרסומו בימי הMardigra כאשר נערכות בו מסיבות לוהטות עד אור הבוקר ומן המרפסות מושלכות מחרוזות צבעוניות אל הנשים שמוכנות לחשוף את החזה.

לאחר השוטטות הארוכה, תוך כניסה לגלריות יפיפיות של אמנים מקומיים, מתיישבים לארוחה במסעדה מקומית ונהנים מהופעה. שלט גדול מכריז על כך שהנגנים חיים מהטיפים,ובסיום ההופעה אחד הנגנים מצויד במגבעת סובב בינינו ומלקט טיפים.

Market cafe מסעדה למאכלי קייג'ון, מטבחה של האוכלוסיה הצרפתית שחייתה בלואיזיאנה

הפארק העירוני Jackson square

ספינת הקיטור Natchez נבנתה ב1925 ומשמשת לצורכי תיירות בלבד

נהר המיסיסיפי המרשים הוא השני באורכו בארה”ב, הוא חוצה 10 מדינות עד שהוא נשפך למפרץ מקסיקו.

Maison bourbon מוקדש לשימור מוסיקת הג'אז

בערב אנחנו בוחרים ללכת לSpirit אחד המועדונים, בו צמד נגני פסנתר מנעימים את האווירה. מפעם לפעם מתרחש סוג של הופעה ביזרית, על כיסא הספר של Edward, שאהב לתדלק את לקוחותיו בזמן התספורת, כיום מגיעים שתויים מוזרים, מתיישבים על כסא הספר זוכים ללגימה, סטירות, סיבוב מסחרר של הכיסא, וחיכוך חזק של פניהם עם חזה של בחורה גדולת מימדים, מוזר.

בנוסף לשיטוטי המועדונים, והגלריות צעדנו כמובן לאורך הנהר אדיר המימדים, הגענו עד הRiverwalk outlet קניון גדול, אם המון חנויות של רשתות מוכרות ואחרות. זיכוי מס ניתן לקבל בהצגת דרכון וכרטיס טיסה חזרה, הזיכוי הוא של 60 אחוז, היתר עמלה שגובה החברה.

ההכנות לליל כל הקדושים Halloween בעיצומן, 

לאחר 3 לילות במלון Prytania 3 אנחנו עוברים ל3 ימים נוספים במלון ימים נוספים במלון Druri inn and suits שעליו יש לנו רק תשבחות, צוות ידידותי, מלון גדול ומטופח במרכז העניינים, ארוחת בוקר משובחת, והפתעה בדמות Happy hour שהינה בעצמה ארוחה מלאה בתוספת 3 משקאות (חריפים, אם תרצו) לאדם, במלון משקאות קלים חופשיים, וגם מכונת פופקורן. מכיוון שהשמועה על ההוריקן המתקרב מתחילה להדאיג, ביקשנו מג'יימי פקידת הקבלה החביבה מאוד, להזמין עבורנו טיול ביצות,כבר ליום הגעתנו למלון.

האוטובוס שמגיע לאסוף אותנו, מסיע אותנו כשעה אל הביצות, הנהג מנצל את הזמן לספר על התמודדותה של ניו אורלינס עם הסופה קטרינה, מצביע על מקומות שניזוקו, ומקומות שהפכו מבוקשים יותר משום שלא נפגעו בהצפה, מראה בתים שיש להם היסטוריה מעניינת ועוד, כמובן שדלי הטיפים שלידו מתמלא כשאנו יורדים אל המזח.

בחרנו בספינה שאינה ספינת רחף רועשת אלא ספינה שטוחה בעלת שני מנועים ששטה די ברוגע באזור הביצות. האטרקציה העיקרית האליגטורים, בעלי הכנף ונתיבי המים הנקראים Bayou וכמובן הצמחיה האופיינית.

הקברניט שמשיט אותנו, גם אוחז במיקרופון ומתאר בלשון ציורית את האזור על דייריו. כשהאליגטורים אמורים להיות הכוכבים. לקברניט יש קשר עם האליגטורים, הוא יודע היכן הם נמצאים וכאשר הוא מגיע לנקודה מסויימת הוא מתחיל לקרוא להם וכאשר מגיע אליגטור הוא מתכבד במרשמלו (טוב לרופא השיניים של האליגטורים).

הפתעה נוספת היא מיני אליגטור חי מאוד, שהקברניט שולף מארון ומאפשר לכולם לאחוז בו ולהצטלם איתו. משך השייט כשעתיים, והוא בהחלט נחמד, ומומלץ.

אזור מועדונים נוסף נמצא ב Frenchmen street , וגם שם שמח בכל ערב. הזמנו כרטיסים להופעה של 'האחיות לוז', שהגיעו מהארץ להופעה, הופעה שבהמשך התבטלה, עקב ההוריקן המתקרב.

ביקרנו בפארק הגדול המוקדש לענק הג'אז לואי ארמסטרונג,

ניסינו לבקר באחד מבתי העלמין הישנים הפזורים בעיר, אך הגענו מאוחר וממילא לא היינו נכנסים עקב דמי הכניסה הגבוהים. השומר הרשה לנו להציץ ולצלם מהכניסה.

ביקרנו גם במפעל המייצר את הבובות לפסטיבל המרדיגרא ונקרא Mardi gras world

ראינו את תהליך הייצור שברובו ידני, ושמענו הסברים על העסק הדי ממוסחר של הפסטיבל.

ביום האחרון, נסענו לפארק העירוני הגדול, בו יש מוזיאון לאמנות, שהיה סגור עקב חתונה, גן פסלים שהיה סגור אולי עקב ההוריקן המתקרב. אז נהננו ממגוון בעלי הכנף, המדשאות הנרחבות, ומהעצים העתיקים.

מבט אל גן הפסלים הסגור

בקרבה לCity park נמצא האגם הענק הגובל את העיר מצפון Lake Pontchartrain לשם כבר לא הספקנו להגיע מבול אדיר ירד משמיים, וסימן אולי את התקרבותו של ההוריקן נייט. ברחנו למלון, ונכנסנו לעוצר שהתחיל רשמית בלילה עקב הגעתו הצפויה של אורח נוסף.

האורח הנוסף שתכנן להגיע לניו אורלינס הוא ההוריקן Nate שהחל להיבנות במרכז אמריקה והתקדם במהירות למפרץ מקסיקו. הגעתו הצפויה די הדאיגה אותנו משום שעיכוב הטיסה צפונה, היה גורם לשיבוש משמעותי בתוכניות. למזלנו התקדמותו הייתה מהירה מהצפוי ונתיבו סטה מזרחה.

עיר בעוצר בהמתנה להוריקן, מאז קתרינה כאן מאוד נזהרים

לאחר עוצר לילה שהוכרז בעיר, התעוררנו לבוקר מקסים, שטוף שמש, וטיסתנו צפונה יצאה בזמן.

על הטיול בNew england המצוייה בשלכת אספר בהמשך.