באחד הימים החמים של חודש אוגוסט 2019 אני נוסעת לתל אביב לבדיקות במכבי השלום. בסיומם נפגשת עם חברתי היקרה טובה מ. ששואלת אותי אם אני רוצה שנלך למתחם הסוללים שקרץ לי כבר זמן מה.

היא מיידעת אותי שמדובר במתחם מאד גדול שמשמש בשעות היום למגרש חנייה ושבקרוב המקום ייהרס וייבנו מבנים. הבנתי שעלי לנצל את ההזדמנות שאני שם כדי לבקר. זה שהשמש קופחת על ראשי - לא עניינה אותי. אני מצויידת בבקבוק מים וכובע. זה עוד יעלה לי ביוקר.

מגיעה למקום ונדהמת מהגודל ותוהה אם זה מתאים לצהרי היום החם של אוגוסט. נחושה לצלם לפחות כמה תמונות לפני שיעלו הדחפורים על המקום שפעם היה כאן בית חרושת והיום רק שרידים של...

הציור הראשון שמסנוור אותי בצבעיו ובדמויות המפלצות הוא של האומנית המכונה מינסקששמה האמיתי הוא דורה סוציירת של ציורי רחוב ושל ציורים בכלל החל משנת 2011. הציורים האלה מזכירים מפלצות עם נגיעות לשמאנים וחדי קרן.

לא את הכל הספקתי לצלם באותו היום כי בשלב מסויים החום הכריע ושלח אותי היישר למונית הביתה עם כאב ראש עצום.

לכן מגיעה בשישי באותו השבוע להשלמות עם רפי אחה"צ כשהמכוניות כבר אינן חונות, אינן מפריעות לצילום , והטמפרטורות קצת יותר שפויות. כאחת שכבר ביקרה באפריקה לראות את הפיל עם אוזני פרפר הצחיק אותי ואת הקרנף עם תסרוקת היפית ושניהם ורדרדים וחמודים כשמלאכית רוצה לשדך ביניהם - הדהימה אותי.

שמחתי לפגוש עבודה של מיודעי הצייר ZIVINK - ששמו האמיתי זיו שמח שלמד במכללת שנקר שהוציאה מבין קירותיה אומנים רבים. לעיתים מצייר יחד עם אחיו ארז הידוע בכינויו EREZOO.

אם תרצו למצוא עוד עבודות שלו הם מתנוססות בחיפה ברח' הס בעיר התחתית, בשוק תלפיות ועוד.

פגשתי גם כמה עבודות של הצייר הנודע עם העיניים המתנוססות בכל מקום - DIDI - ששמו המלא ירין דידי. אבל לא רק עיניים. כאן אהבתי את השילוב של הציור עם הקיר השבור והכיתוב לידו היה: חיכה עד שחיקה.

חמישה ציורי קיר מרשימים של הצייר הנודע בכינויו - ONELOVE - דודי שובל מאשדוד - רק בן 28 וכבר הפך לאומן בינלאומי כבוד!!!

הוא ממש השתלט על הקיר וצייר לאורכו ציורים מדהימים.

סמוך לעבודות הנ"ל מצאתי סוף כל סוף את אפולו שלי שלא הבחנתי מי צייר אותו - לו רק יכולתי לקחתו אלי הביתה

מה שמשך את תשומת ליבי היתה התפילה או הזעקה לשמיים . בפעם הראשונה מכונית חנתה לפני הציור וצל העץ הסתיר לי חלק מהפנים. בביקור השני היה לי מרחב צילום ואז הבחנתי גם שמי שצייר את הציור המרשים היה ONELOVE.

התשובה אינה מתמהמהת להגיע למה הזעקה והתפילה - היא נמצאת על הקיר

שאלה במקומה בג'ונגל של קרנפים או בבתים יפים? גם משמאל לאפולו שלי שואלים אותה שאלה

איפה אתם חיים?

התלהבתי מציור הקיר מטה כאשר כולם עומדים בתוך האוטובוס כמו סרדינים וחשבתי כי יש יתרון בתקופת הקורונה - כבר לא נוסעים כך. לא צריך להריח את הזיעה של העומד לפניך בתור. לא יתחכך אדם דתי עם נשים מימין ומשמאל רחמנא ליצלן.

הכניסה למבנה המפעל לשעבר היתה רעועה אבל הסתקרנתי מה כבר צוייר בפנים. מה לא עושים עבור תמונה טובה? כך נכנסתי לאחד מהם.

מצאתי את המסוכנת מכולם עם רובה שלוף מוכנה לפעולה

גם פיה טובה המתינה לי בין שברי הקירות רק שהיתה קצת מפחידה. הפירצה קראה לי ונכנסתי דרכה כדי לראות שהיו לה חברים לא פחות מפחידים. לא יכולתי להבין מי צייר את הציור כי היו הרבה שמות סביב והיצירה צויירה על ציור אחר שכבר דהה.

האחראי על הציורים הללו הינו האומן הידוע בכינויו DIOZ - ששמו הינו גיא בלום מתל אביב. שם נולד וגדל. אמו היתה בן היתר ציירת כך שהכשרון הגיע בגנים. אביו הרים משקולות. הוא אוהב לצייר אנשים מעוותים כפי שאתם מבחינים בציורים לעיל. מצייר בתל אביב ובמקומות אחרים בארץ ובחו"ל וגם אוהב לאייר. (עזרה לי בזיהוי האומן אורית סוקר - ולה התודות)

שמחתי למצוא כאן כסאות כדי לנוח קמעה אחרי סיבוב רגלי ארוך ולהיות בחברה טובה

אחרי המנוחה שמחתי למצוא את מכונית הספורט היפה ממתינה לי רק שלא הייתי בטוחה כי כדאי לעלות עליה אם לפני כן עלה על כזו השמיימה בן-לאדן.

לסיום הסיור במבנה היפה לפני היציאה החוצה מהמתחם מצאתי ציור שמקיף את המבנה מצדדיו בצבעים שעושים טוב על הנשמה. הבנתי שדרך העיינית האח הגדול צופה בי .

סוף דבר: אתמול חברתי הטובה התקשרה כדי לספר לי ששלשום כבר הוצבו גדרות מתכת סביב המתחם ויותר לא ניתן יהיה להכנס אליו . כל הציורים היפים ירדו לטמיון ובמקום החניון יקומו מבנים גבוהים כמו אלו שברקע אלון 1-2.

רוב תודות לטובה היקרה שליוותה אותי בטיול הראשון לאתר ועידכנה אותי ברגע האמת כי נסתם הגולל על המקום לצערי הרב.

ואולי עוד יהיה טוב ונוכל לצפות בציפורים מציאותיות וציורי קיר רק לא כאן.

אם אהבתם את הכתבה לחצו על מילת תודה למטה ו/או תגובה זה ישמח אותי מאד.