הכתבה שלפניכם הוא סיפור אהבה שלי לאיסלנד .

כאן תקבלו טעימה והצעות למה שיש לאיסלנד להציע.

לכתבות המורחבות שלי על איסלנד לחץ כאן.emoji

איסלנד מתאימה לצעירים וצעירים ברוחם. היתה שנים יעד חלומי שעקב העלות הגבוהה נותר במגירת החלומות עד שבשנת 2009 תמונה מדהימה בירחון “מסע אחר" כבשה את ליבי והציתה את הדמיון.

נכבשתי בקסמה והתחלתי להתעניין בעניין רב ביעד המרוחק .

הלכתי להרצאה של גיא גוטרימן הישראלי הנשוי לאיסלנדית כשהגיע ארצה, צפיתי באין ספור סרטים ותוכניות טבע בטלויזיה. התמונות שקטי שיגרה מאיסלנד ודיווחיה היום-יומיים מהשטח הכריעו את הכף . על כרטיסים זולים בעלות -599$ לכרטיס שמצאתי במנועי חיפוש טיסות אוותר? אחרי יומיים של לבטים נרכשו כרטיסי הטיסה כ-10 חודשים לפני … וכך נולד הטיולemoji.

גם אני וגם רפי אוהבים טבע ונופים כך שהבחירה באיסלנד היתה מאד טבעית מבחינתנו. מה שמנע תמיד את הנסיעה היה יוקר המחיה שם. למזלנו המדינה עברה משבר כלכלי שלאחריו היתה ירידה במחירים ויחד עם התנהלות מחושבת נכונה התאפשר להגיע ליעד הנכסף.

כדי שתקבלו מושג על יופיה של איסלנד להלן טעימה קטנה.

כשהתחלתי לחפש מקומות לינה נבהלתי כי מחד המחירים היו גבוהים ומאידך היו מקומות שכבר לא יכולתי למצוא מקום פנוי. תוך שלושה ימים הזמנתי את כל מקומות הלינה עוד לפני שהיתה לי תוכנית מסודרת הכל באמצעות חברת BOOKING המאפשרת לבטל הזמנה. לאחר תכנון יסודי שיניתי מספר מקומות . בהמשך נעזרתי גם באתר AIRBNB.

רכב שכרנו מחברה מקומית BLUE CAR שנתנה מחיר ושירות מנצח.

מה סוד קיסמה של איסלנד?

כאישה עירונית אני כמהה לטבע ואיסלנד מספקת את “הסחורה” ביג טיים!!!!

איסלנד הינה ארץ הויקינגים והסאגות -הסיפורים

בעברה חיו בה הויקינגים בין המאה ה-9 ל-11 שהיו פגאנים. הם כבשו חלקים מאירופה והטילו אימה על התושבים במסעותיהם.
 הדת הויקינגית התבססה על אלים ויצורים שונים בראשם עמד אודין בעל עין אחת שהיה אל המלחמה, הצדק, המוות, החוכמה והשירה. האל הפופולרי ביותר היה האל ת'ור שתואר כאל חזק. השתלטות הנצרות במאה ה-11 גדעה את עידן הויקינגים. עד היום ניתן למצוא באיסלנד שאריות אמונות שמקורן במיתולוגיה הויקינגית האמונה ב"אנשים הקטנים" לדוגמא החיים מתחת לסלעים.

אם אתם סקרנים כמוני מהן הסאגות תוכלו לקרוא באתר של גיא גוטרימן כאן.

ומיהם הויקינגים בכתבתו המרתקת של גילי חסקין כאן.

בניגוד לישראל המוקפת מדינות שכנות שאינן ידידותיות לישראל איסלנד היא אי השוכן בבדידות מזהרת אי שם ממערב ליבשת אירופה המוקף רק ים ואיים. לא תבואו?

ביקרנו באיי ווסטמאן הן בשייט שהקיף אותם והן באוטובוס עם מדריך שסיפר על החוויה האישית שלו כילד מההתפרצות הנודעת של הר הגעש ב-01/1973.

במהלך השייט אף חווינו כניסה למערה באחד האיים ונגינה מופלאה בסקסופון שהסרטתי - הסרטון להנאתכם .

באיסלנד אין צפיפות אוכלוסין. יש בה רק כ- 320,000 תושבים והיא גדולה בשטחה פי 5 מישראל. לכן לא פעם נתקלנו בבית בודד שאין שכנים לידו. דוגמא לבית שהייתי מוכנה לגור בו בכיף עם נוף מעלף לפניכם.

אני חובבת ציפורים מושבעת ובאיסלנד מצאתי את מבוקשי בענק. פגשתי שחפיות קוטב שניסו לתקוף אותי, הגנתי על עצמי מפניהם בנשק האימתני מצלמת קנוןblush

הכרתי את הציפור הלאומית שלהם הפאפינים המופלאים והתקרבתי אליהם למרחק של כמעט נגיעה ב- BORGAFJORDUR בצפון מזרח המדינה. למדתי מתי והיכן ניתן לצפות בפאפינים במדינה כאן.


עוד פגשתי גנדרנית emoji

ושיירה במים ממש לצד הכביש 

בבקתת החלומות” בדרום איסלנד, התוודענו לצמד ציפורים שכל פעם כאשר יצאנו מהבקתה או שבנו הן הלכו בשביל כאילו להראות לנו את הדרך.

לא רק ציפורים פגשנו באיסלנד גם לווייתנים בשייט מ-DALVIK שהיינו סקפטיים שנראה ,אך לאחר 45 דקות זכינו לצפות ברבים. חוויה אדירה!!!

בדרך לאורך הפיורדים הצפוניים באחד הימים הבחנתי בתנועה חשודה על החוף אלה היו כלבי ים שהשתזפו בשמש “הלוהטת” של איסלנד.

אייל בודד המתין ל-CLOSE UPemoji

וסוסים גזעיים ממתינים לרוכבים. איסלנד אינה מייבאת סוסים ולכן צמח כאן גזע מיוחד ונמוך יותר.

איסלנד היא ארץ המפלים השוצפים. פגשנו הרבה מפלים ואפילו בשלב מסויים דירגנו אותם לפי יופיים ועוצמתם. למשוגעים למפלים כמונו זו היתה חוויה רטובה. 

מפל דטיפוס רוחב המפל 100 מ' וגובהו 58 מ'. נביעת המים שלו 200 מ"ק בשנייה, שהיא ספיקת המים הגבוהה ביותר באירופה. התלבטנו רבות אם לצפות בו מצידו המזרחי או המערבי ובחרנו בשניהם. החלטה נכונה.


מפל גודפוס – מפל האלים שממש לא פגשנו שם אליםwink

אין להחמיץ את מפל סקוגאר המרשים

ומי שזכה בבכורה בזכות התפרוסת שלו הינו מפל גולפוס שנמצא במשולש הזהב.

איסלנד היא גם ארץ הרי הגעש והקרייטרים היפים. התלבטנו לפני הטיול האם שמורת לאקי ראוייה שנסייר בה עם סופר ג'יפ. לבסוף הימרנו עליה זו היתה אחת ההפתעות של הטיול. יום מענג בין 136 הרי געש – חששתי ומה אם אחד יחליט להתפרץ? הביצוע הופקד בידי חברת HOLASPORT שהדריכה אותנו במקצועיות והבינה שאני על אברסט (לאקי) לא אטפס.sad

גברת גנדרנית המתינה לרפי בפתח הר-געש

הקרייטר היפה בעייני - קרפלה שקרוב לאגם מיוואטן

ו- KERID

איסלנד היא אולי בראש וראשונה ארץ הקרחונים. הקרחון הגדול ביותר הינו ואטניוקול  תופס 13% משטחה של איסלנד ושולח שלוחות שמהן נוצרות לגונות קרחונים מדהימות כשהמפורסמת שבהן היא JOKULSALRON בה צילמתי קרחון בעת תזוזה.


קרוב לחוות HOFFEL והישוב HAFRAFELL קיים שלט המפנה ימינה לבאים מהופן מערבה שעליו רשום : HEINABERGSJOKULL
זו לגונת קרחונים מרהיבה

ולא להחמיץ בהמשך מערבה את לגונת הקרחונים Svinafellsjokul

איסלנד בלי – Landmannalaugar אינה איסלנד!!!!

“ומעשנים” ב- HVERIR למטה וכאן.

לקראת סוף הטיול התמכרתי לגייזר :STROKKUR המתרומם לגובה 30-20 מ' המתפרץ בממוצע אחת ל-5-8 דקות. רק רציתי להנציח בועה!!! לכן ביקרתי במקום 3 פעמים בכל סוגי מזג אויר.

יש emoji!!!!

להת' המטוס ממתין לי...emoji