דנמרק היא המדינה עם האגדות הכי יפות ומפורסמות בעולם. עם טירות וארמונות הלקוחים מארץ האגדות. עם גני טיבולי המיוחדים, מוזיאונים מלהיבים. עם בילויים נהדרים לגדולים וקטנים. תהיה לכם הזדמנות לראותנו צעירים בחלק מהאתרים. ממש היו ימים שאולי אינם עוד!!!

אין ילד/ה שלא נחשף לאגדות. אין מי שלא שמע על הסופר הנס כריסטיאן אנדרסן. אין מי שאינו מכיר את בת הים הקטנה שאולפני דיסני אפילו יצרו סרט מופלא על פיו. מי לא קרא את הברווזון המכוער , בן הסנדלר , אצבעונית, הנסיכה והאפון, בגדי המלך החדשים, מלכת השלג ועוד. רבים מספריו לא תורגמו כלל לעברית ועל כך אני רק מצרה. זה הזמן למישהי/ו שירים את הכפפה.

האם ידעתם ש...

💥זו הממלכה הראשונה באירופה שהוקמה וקיים בה משטר מלוכה החל מהמאה ה-1 לספירה ועד היום.

💥 הנס כריסטיאן אנדרסן (לחץ) היה בן של סנדלר ואם כובסת, שבגיל 14 הגיע לקופנהגן ללא פרוטה בכיס? הוא הצליח להתקבל ללימודים בבי"ס מלכותי שם זכה במילגה יפה שבזכותה הצליח לממן 30 מסעות בעולם עליהם כתב יומני מסע.

רק בגיל 30 החל לפרסם אגדות ילדים כמה אגדות? לא תאמינו - 168 אגדות!!!

הוא נולד ב-2.4 ממש כמוני רק לא באותה השנה כמובן הוא בשנת 1805!!! ואני ב-1954.

בטיול הראשון שלי ושל רפי בשנת 1979 , כשהיינו עדיין צעירים וחולמים, בין האתרים הראשונים בדנמרק ביקרנו את ביתו של הנס כריסטיאן אנדרסן , שלצערנו היה סגור. מי שמע אז על האינטרנט ? או על הווייז? הבית שוכן בעיר העתיקה של אודנס, ברחוב עם בתים צנועים וקטנים. כדי למצאו ניווטתי עם מפה מנייר.

בית הנס כריסטיאן אנדררסן שצילמתי בשנת 1979

אם הילדים/הנכדים איתכם ותקחו אותם לכאן , לא בטוח שיתרגשו כפי שאנו התרגשנו אז.

הטיול שלנו בשנת 1979 היה בהפלגה של חמש שעות מגוטבורג שבשבדיה ל -Aarhaus שבדנמרק. בארהאוס טיילנו ופגשנו עיירה קסומה עם גנים מטופחים ובתים ציוריים. היום היא העיר השנייה בגודלה בדנמרק. בשנת 2016 היא הוכרזה ע"י לונלי פלנט וגם ע"י הניו יורק טיימס כאחד היעדים החמים לביקור. הפעם הגענו להלסינגור בשייט לילי מאוסלו. להלסינגור הגענו 3 פעמים בטיולנו הראשון. הכיצד? הגענו פעם ראשונה והתלהבנו בנמל מפסל הנחשים וחצינו עם מעבורת לשבדיה לכיוון מאלמו לחנוך את האוהל הראשון שקנינו בכל-בו בקופנהגן. לאוהל שכחו להכניס הוראות הרכבה ואיש מהקמפינג שהגענו לא ידע איך להרכיבו. למחרת בבוקר שבנו דרך הלסינגור לחנות הכל בו, שהמוכרים לא ידעו את נפשם איך להתנצל ולפצותנו. קיבלנו פטיש ועוד הרבה יתדות. יצאנו שוב לדרכנו להלסינגור ,דרך מאלמו - כך התחלנו את טיולנו הראשון דאז.

ב- Aarhaus תוכלו למצוא מוזיאון פתוח שנקרא : DEN GAMLA BY - המחולק לפי תקופות לפני 1900, 1920 ו-1974. עם מבנים ותלבושות בהתאם לתקופה.

בשנת 1979 ביקרנו כאן ואהבנו.

מוזיאון ARoS Aarhus ArtMuseum

לאומנות שנוצר ע"י האומן הדני -

OLAFUR LLIASSON שאסור להחמיצו במיוחד בקומת הגג שבה יצר האומן קיר זכוכית בכל צבעי הקשת, לאורך כ-100 מ' . דרך הקיר ניתן להשקיף על העיר לכל הכיוונים.

על המוזיאון ותמונות כאן.(לחץ).

אטרקציות נוספות מארהאוס כאן. ו-כאן (לחץ).

לאוהבי ציורי קיר ענקיים - Aalborg

צפונית ל- ארהוס נמצאת העיר Aalborg, הרביעית בגודלה בקופנהגן, שפעם הייתה עיר תעשייתית, אך היום היא מתהדרת במעל 70 ציורי קיר מרשימים. 119 ק"מ צפונית לארהוס כשעה ו-20 דקות. יש לשריין לפחות יום יומיים לצפות בהם או חלקם. להלן קישור לצילומים ומפה על מיקומם. (לחץ).

מארהאוס הדרך לאודנס אורכת כמעט שעתיים.

בעיר Odence בשכונה ענייה דאז במאה ה-18, התגורר הנס כריסטיאן אנדרסן שהפך לסופר ומשורר. ביתו הוסב למוזיאון ולאחרונה בנוסף לכך בנו פארק ענק על 6500 מ"ר עם עיצוב בסגנון יפני עם גשרונים . כל האיזורים עוצבו ע"י 12 אומנים לפי אחת מאגדותיו. המוזיאון החדש באודנס פרטים, כרטיסים ועוד.(לחץ).

באודנס תמצאו גם שכל העיר מחביאה פסלים חמודים שאתם או הילדים/נכדים תצטרכו לגלותם. כל פסל מזכיר דמויות מאחת האגדות שנכתבה ע"י הנס כריסטיאן. מאחורי כל פסל תמצאו את סיפורו. אם תסרקו את הברקוד תקבלו מידע נוסף מעניין.

פעילות זאת היא בחינם.

להלן צילומי הפסלים ומידע. (לחץ)

למגיעים מקופנהגן הנסיעה תהיה כשעה וחצי לכל כיוון.

אם תהיו עם ילדים או נכדים בוודאי לא תרצו לפספס את הפארק המפורסם שאין ילד שלא יאהב. ואני בטוחה שבפעם הבאה למרות שאיננו צעירים, נפקוד אותו, כי אנו צעירים בנפשנו. 😜

פארק לגולנד

אם תגיעו מארהאוס שלה יש עיר עתיקה חביבה, את יתרת היום תרצו לבקר בפארק לגולנד חנייה כדאי להגיע ל- P1. לכן הבית והפארק של הנס כריסטיאן יוותר ליום הבא.

הפארק מאד ימצא חן בעיניכם אז אולי תרצו להקדיש לו יומיים. הפארק שוכן ב-Billund. קישור לפארק, כרטיסים, כתובת, בחירת מלונות תמצאו כאן. (לחץ). את הכרטיסים רצוי להזמין חודשיים מראש כדי שלא תתאכזבו שלא תצליחו להכנס מפאת חוסר מקום. הפארק נבנה ליד מפעל לגו המקורי, מחולק ל-10 עולמות שונים.

💥טיפ💥

כיון שכמו בכל אתר כמו דיסנילנד שבבשטח הפארק מחירי המזון גבוהים מאד, כדאי להצטייד מראש במזון וחטיפים, פירות, כדי לחסוך בעלויות הגבוהות במסעדות כל היום.

טירת Egeskov

צילום משנת 1979 עת היינו צעירים וחברינו לטיול צילמו

טירת אגסקוב, היא טירת מים, שנבנתה בתוך ומעל אגם שעומקו כ-5 מ' . הכניסה לטירה היא דרך הגשר המתרומם , אל דאגה לא יתרומם כשאתם עוברים. 😜 היא הטירה שנשמרה בצורה הטובה ביותר מהתקופה הרנסנסית. היא נבנתה בשנת 1405 בסגנון ימי ביניים עם חומה כפולה בעובי של מטר, שבה באר, חרכי ירי ועוד. בפנים סגנון רנסנסי. בחלק החיצוני בסגנון גותי.

לפי האגדה: כדי לבנות את יסודות הטירה נדרש יער שלם של עצי אלונים לכרות. אגסקוב פירושו יער אלונים.

הצילום שלנו לעיל משנת 1979 צולם במצלמה עם פילמים והצבע של הצילום דהה. גם אנחנו דהינו מאז 😜. בכל אופן, התמונה צולמה אחה"צ כשהשמש שולחת אורות דמדומים לקראת שקיעה. הטירה משתקפת במי האגם.

מחוץ לטירה תמצאו גן אנגלי , הרבה מוזיאונים ששניים מעניינים, מוזיאון למכוניות מעופפות וכלי תעבורה עתיקים. מוזיאון לרכבי הצלה . מתקני שעשועים במיוחד לילדים/נכדים , מבוך ועוד.

בקיץ הטירה נפתחת בשעה 10.00 ויפה לסייר בה עם ציורי שמן מרהיבים.

גם באתר זה תוכלו לבלות מספר שעות טובות. היופי הוא שהטירה מוקפת מים עם פרחי נופרים וברבורים. פסטורלי.

הטירה מהאגדות נמצאת בדרום האי Fyn.

בית הקפה יקר אבל לא תשתו?

הקישור לאתר הטירה עם כל המוזיאונים , וכל מידע שתחפשו יימצא כאן. (לחץ).

הקישור לצילום הכי יפה של הטירה שלא תרצו לפספסו כאן. (לחץ).

קופנהגן - KOBENHAVN

פרוש השם קופנהגן ☝ הוא נמל הסוחרים.

במטרופולין של העיר קיימים יותר מ-2,5 מליון תושבים.

מה שלא כולם בוודאי יודעים שאיי פארו והאי גרינלנד שייכים אף הם לממלכת דנמרק, אך מוגדרים כאוטונומיים. גם איסלנד הייתה שייכת לה בעבר אך הללו התנתקו. זה הזכיר לי מייד את האיים האזוריים והקשר לפורטוגל והאיים הקנריים והקשר לספרד. המדינות עם הקולוניות.

הממשל בדנמרק הוא מונרכי וזו הממלכה היחידה באירופה שבראשה עומדת אשה.

זאת עיר הבירה המדינית והכלכלית של דנמרק. בקופנהגן מרוכזות מינהלות של מעל 2,500 חברות בינלאומיות. העיר נוסדה במאה ה-11 אך נקבעה כעיר הבירה של דנמרק רק במאה ה-15.

מבנה משרד האוצר

זהו מבנה ארוך מאד שכל יופיו טמון בחלק העליון שצילמתי כאן.

הפסל של המלך פרדריק השביעי

STORK FOUNTAIN

זו מזרקת החסידות הניצבת ברחוב AMAGERTORV שעליה מפוסלות שלוש חסידות הפונות כל אחת לכיוון אחר, כאילו תיכף יוצאות לדרכן. למרגלות הפסל אגן עם מים שלו 9 צלעות עם מזרקות מים. המזרקה ניתנה כמתנה ליורש העצר פרדריק שלימים הפך למלך פרדריק השמיני.

לפי המסורת מיילדות בוגרות רוקדות סביב המזרקה. מה התועלת אולי יוולדו יותר ילדים בשל כך. 😜

המגדל העגול - מצפה כוכבים - Rundetarn

זהו אחד ממצפי הכוכבים הראשונים בעולם שנבנה בשנת 1640 ע"י המלך כריסטיאן הרביעי. את כל המכשירים שהיו צריכים להביא העלו עם רמפה מיוחדת כי כך המלך רצה. היה עליו להגיע למעלה רכוב על סוסו ומה יותר נוח מהרמפה? בפנים לא הותקן גרם מדרגות לולייני כפי שהיה נדרש.

כיום מלמעלה ניתן לצפות על קופנהגן. מצפה הכוכבים צמוד לכנסייה.

אין משהו מתריס יותר מאשר עולם המדע ליד הדת.

המבנה של מצפה הכוכבים מחובר לכנסיית טריניטי הצנועה והיפה, המבנים נבנו ע"י כריסטיאן הרביעי שבנה רבות בקופנהגן. הנקודה היהודית - בזמן מלחמת העולם השנייה הוסתרו במגדל ובכנסיה ספרי תורה עד שחזרו יהודי דנמרק שהוברחו לשבדיה ואז הושב הרכוש היקר לקהילה היהודית.

כנסיית טריניטי המחוברת למצפה הכוכבים
הכניסה המעוטרת למבנה מצפה הכוכבים

פסל המים - כפית מכופפת

זהו פסל מים מודרני מפליז שנמצא מול כנסיית טריניטי במרכז קופנהגן. הוא פוסל ע"י הפסל הדני בשם Anders Tinbo.

כששלחתי את הצילום הזה לאורי גלר הוא מייד אמר שזה נעשה בהשראתו. זה הזכיר לי במשהו את הכפית הגדולה הניצבת בחזית המוזיאון שלו ביפו .

על הביקורים שלי במוזיאון של אורי גלר והידידות שנרקמה בינינו מאז בכתבה בבלוג שלי כאן.(לחץ).

למרות שהטיול לסקנדינביה היה באוגוסט 2022 אני כבר פינטזתי שאראה הרבה הורטנזיות בשלל צבעים כשאגיע לאיים האזוריים. (לחץ לכתבות על האיים האזוריים).

ואכן החלום התגשם לי במאי 2023.

אהבתי מאד את קופנהגן היפה שאפילו חנות מיצים שבתה את ליבי.

האנדרטה לידידות עם העם הדני.

הקהילה הדנית המשגשגת מנתה ערב השואה כ-7,000 יהודים. הם היו צאצאי ספרד, פולין, גרמניה ורוסיה. באוקטובר 1943 היטלר הורה לגרש את היהודים מדנמרק העם הדני עשה מאמצים כבירים להעבירם לשבדיה וכך להצילם. למעט 481 יהודים נשלחו למחנה בטרזינשטט ומצאו את מותם.

מול השוק הוצבה אבן שחם אדמדמה גדולה שהובאה מארץ הקודש - מאילת ע"י טדי קולק בשנת 1968 עליה נחקק כדלקמן:" אבן זו מארץ הקודש הובאה כמתנה לעם הדני בשם ידידי דנמרק בישראל תשל"ה - ויהי ערב ויהי בוקר"" .

אנדרטה זו משקפת את היחסים בין היהודים לדנמרק בעבר, בהווה ובעתיד.

זה היה רגע מרגש לעמוד לידה ולכבד את זכרם של הנופלים ולדעת שהעם הדני הציל יהודים רבים מאימת הנאצים.

שוק האוכל - TorvehallerneKBH

שוק אוכל טרי מפתה מאד למצוא כריך עם חסילונים טריים, סלמון וירקות. אמנם זה לא זול אבל משביע. השוק מאד נקי והמבחר בשפע . בגב של השוק, קיים מבנה אבן שהוא שירותים ציבוריים נקיים.

הכל מסודר למשעי ממש כמו חיילים. תענוג להסתובב בשוק הנקי הזה.

אוניברסיטת קופנהגן

האוניברסיטה היא מבנה מרשים מאד. האוניברסיטה הזאת היא הכי וותיקה בדנמרק והשנייה בעתיקותה אחרי אופסלה בשבדיה מבין מדינות סקנדינביה. רק בשנת 1877 התקבלה לאוניברסיטה הסטודנטית הראשונה!!! וזו כבר קידמה לעומת מדינות אחרות בעולם.

פארק גני טיבולי ביום ובלילה

צילום הכניסה ביום

פריחה בחודש ספטמבר של סחלבים סגולים . צולמה ע"י חברתי דורית הרצן 👇

פסלים מעניינים בדרך לכניסה הראשית לטיבולי

כשהשמש שוקעת והשמים נצבעים באדמדם ורדרד זו כבר אופרה אחרת

פארק השעשועים גני טיבולי בלילה זה הטיבולי שראינו כשהגענו אליו לראשונה ב-1979. זה פארק השעשועים הראשון שראינו בחו"ל. זה גם היה טיולנו הראשון יחדיו. הפארק הוקם בשנת 1843. פנסים האירו את דרכנו בפארק. דבר ראשון עלינו לרכבת הרים שבמהלכה הבנתי כי רכבת הרים היא לא בשבילי. אבל לאחר שנתיים עליתי בדיסנילנד בארה"ב על רכבת SPACE MOUNTAIN מפחידה ממנה. וזה היה ביג מיסטייק No More😈😈

בטיבולי זה המקום לבקר בו בין אם אתם מגיעים עם ילדים/נכדים ובין אם אתם מגיעים סולו או בזוגות.

כתובת, כרטיסים ,עלויות תמצאו כאן. (לחץ).

הקרקס של קופנהגן - Cirkus

זה מבנה הקרקס שביקרנו בו במופע ב-1979 כי רצינו לבלות בלילה. היום זה שונה. המבנה מאד קרוב לכניסה לטיבולי. ממול לפסלים לעיל. בנייתו הושלמה בשנת 1886.

הופעות הקרקס כפי שאנו ראינו נמשכו עד שנת 1990. משנת 2003 המבנה הושכר לוולמן שהיא חברה שבדית שמגישה במקום ארוחת ערב ברמת 5 כוכבים עם הצגות קרקס, ומופעים משירי אבבא ואלביס פרסלי.

לפי חוות הדעת שווה לנסות.

כך נקרא המקום היום אבל על המבנה מתנוסס עדיין השם Cirkus:

Wallmans Cirkus Building

מבנה הקרקס המפואר בלילה
המבט ביום על מבנה הקרקס

Tuborgflasken- מבשלת הבירה

אומרים שהיה פה פעם שמח. נכון היה. היום זו מזכרת לימי עברו. הבקבוק הענק נישא לגובה של 26 מ'. בשנת 1979 עת ביקרנו במבשלת הבירה טובורג הבקבוק ניצב ליד מבנה מבשלת הבירה. שם היו מתקיימים סיורים מודרכים לצפייה בתהליך הכנת הבירה. בסיומו עברנו לאולם שם הוגשו לנו בקבוקי בירה לשתייה עם כיבוד שהלך טוב עם הבירה. זה היה חינם והרבה ישראלים ביקרו שם. המדריך הדני צחק כמובן על חשבוננו ואמר כדלקמן:

בכל מקום שנותנים משהו חינם ישראלים באים בהמוניהם. בימים ההם היינו תפרנים וישנו באוהלים בקמפינגים. אז ארוחת צהרים חינם לא נגיע? היו ימים. ועל הדרך להכיר מבשלת בירה מקרוב.

אנו בצילום עם חברינו דאז יוסי וגילה פורברג. לפני 44 שנים!!! מבנה המבשלת כבר איננו עוד. בקבוק הבירה עדיין קיים למעוניינים להצטלם איתו . הביקור חינם וקישור למפה וההסטוריה אודותיו כאן.(לחץ).

כתובת: Dessaus Blvd. 4, 2900 Hellerup, דנמרק.

FrederiksborgCASTLE

זהו ארמון מפואר מאד שנבנה בסגנון רנסנסי אך במאה ה-17 נשרף. במקומו נבנה אחר במאה ה-19 עם שיחזור מעולה לקודם. מבשלת הבירה קרלסברג תרמה כספים לצורך הבנייה. הם יזמו שזה ישמש כארמון אך גם למוזיאון ההסטוריה הלאומית של דנמרק.

הארמון המפואר שוכן מחוץ לקופנהגן, בעיירה הילרוד - Hillerod . עיירה שגם שווה לטייל בה.

לארמון גן יפה עם אגם שבו ברבורים כמו שאני אוהבת .

מי היה פרדריק שעל שמו הארמון?

הוא היה המלך פרדריק הרביעי , שלאחר שביקר באיטליה והתרשם מאד מהאדריכלות שם, שב לארצו וביקש מאביו רשות לבנות ארמון בסגנון איטלקי. על פרטים נוספים תוכלו לקרוא כאן. (לחץ)

בדרך לטירה כשצריחיה מציצים
אולמות רבים בטירה ומרשימים

ניצלנו אז את ההזדמנות לרקוד ואלס וינאי באחד מחדרי הארמון המפואר. רק בגדי הנשף נותרו בבית. 😜(1979).

הפיסול בכל מקום בארמון ומחוצה לו ובגנים מרהיב ביופיו. אי אפשר ארמון ללא אריה - מלך החיות.

טירת רוזנבורג – ארמון רוזנבורג (Rosenborg Castle)

טירת רוזנבורג נבנתה בסגנון הרנסנסי ההולנדי בשנת 1606 והורחבה למה שהיא כיום עד שנת 1624.

גנים מרשימים של ורדים מקיפים את הטירה. בהם גדלים גם עצי פרי כמו חבושים וערמונים. בחזית אחרת ניצב האריה כמו גם בטירות אחרות בדנמרק ובעולם. בביקור בטירה תבחינו בעושרם של השושלות שחיו כאן במהלך השנים. בקומת המרתף אל תחמיצו את כתר המלכה ואת שירותי המלך. טיול מאורגן עם הסברים על העבר ומקומות הסתרים בטירה לרבות הגנים אורך כ-3 שעות -

קחו זאת בחשבון!!!

זו ממש טירה מהאגדות.

כתובת: Øster Voldgade 4A, 1350 København, דנמרק.

גן המלכים עם ורדים
המלכה Csroline Amalie בגינת המלכים
זוית נוספת לטירה עם האריה

בית העירייה של קופנהגן

בית העיריה המרשים של קופנהגן שוכן ברחבה גדולה במרכז העיר קרוב מאד לגני טיבולי.

סגנון בנייתו הוא ארט נובו.

מתקיימים בו סיורים מאורגנים. לא ביקרנו.

לפני אחת הפאות של המבנה ניצב פסל מרשים של הסופר הנודע הנס כריסטיאן אנדרסן.

בית העירייה נפתח בשנת 1905.

הפסל של הנס כריסטיאן אנדרסן

ארמון אמליאנבורג - AMALIENBORG

הארמון הנ"ל נבנה בשנת 1745. בשריפה שארעה הוא נשרף לחלוטין . הוא נבנה מחדש בשנת 1928, אך לאחר השיחזור המלך כריסטיאן החליט שהארמון ישמשו רק לעבודתו ולא למגורים. כיום המלכה הדנית משתמשת בו כמשכנה.

מאתר שיחורי גם התמונה של הארמון והרחבה.(לחץ).

הפעם לא ראינו את טקס החלפת המשמר. הטקס מתקיים בשעה 12.00 ואורך זמן רב. הוא חביב לילדים אבל גם להם אין סבלנות רבה מדי. בשנת 1979 הגענו אליו והיה נחמד אבל ממש לא משהו MUST. הספיק לי לראותם פוסעים עם המדים. המרשים ביותר הוא בלונדון לטעמי.

אם אתם כבר כאן, תעיפו מבט לעבר השני ותראו את מבנה האופרה.

מבט על בניין האופרה מהגן ליד הארמון אמאלינבורג

בת הים הקטנה- The little Mermaid

אין מי שמגיע לקופנהגן ואינו מגיע לפקוד את הפסל בת הים הקטנה. פסל שהוא חצי בת אנוש וחצי דג. פסל שפוסל בהשראת האגדה שכתב הנס כריסטיאן אנדרסן. הוא פוסל בשנת 1913 ע"י הפסל אדוארד אריקסן.

בפעם הראשונה כשביקרנו אותה (1979) התאכזבנו שהיא לא הכי מרשימה. גובהה 1.25 מ' . אולי גבהה מאז כי כעת ראינו את יופייה😜.

מעט מההסטוריה של הפסל תוכלו לקרוא כאן. (לחץ).

אם תמשיכו ללכת לאורך החוף אולי תמצאו כמוני מטוס הנוחת בים או ברבורים.

מזרקת הגפיון - GEFIONSPRINGVANDET

המזרקה הזאת משנת 1908, נמצאת בפארק צ'רצ'יל, מרשימה מאד ומסמלת לפי המיתולוגיה הנורדית את האלה גפיון נוהגת בשוורים. לפי המיתולוגיה המלך השבדי גולף הציע לגפיון שטח כגודל שהיא תצליח לחרוש ביום אחד. היא הפכה את בניה לשוורים, וכך הצליחה לחרוש ביום אחד את כל האי זילנד. כך זכתה קופנהגן להתיישב באי.

עבורנו זה היה תיקון כי בטיולנו הראשון המזרקות לא עבדו. כעת גם השמים וגם המזרקות שיתפו פעולה איתנו.

נייהאבן - Nyhavn

נייהאבן בקופנהגן שכונה ליד "הנמל החדש" עם תעלה באורך של כ-400 מ', עם מבנים מצויירים וצבעוניים בצבעי פסטל, מהמאה ה-17 וגם ה-18, עם חנויות, מסעדות, ברים ובתי קפה. עם ספינות שיוצאות משם לשייט . עוגנות שם גם ספינות מעץ עתיקות. איזור שוקק מאד שנעים להסתובב בו. פעם היו כאן מסבאות וזונות אך היום תיירים רבים וגם מקומיים.

המבנה הצהוב הוא העתיק ביותר כאן

על ההסטוריה המעניינת של המקום כדאי לקרוא כאן. (לחץ).


💥💥טיפ זהב - קופנהגן סיטי פאס💥💥

כדאי לבדוק רכישת כרטיס קופנהגן שיתן לכם מתנות משמעותיות וחיסכון.

כניסה לאטרקציות שברשימתכם.

תחבורה ציבורית לרבות רכבות לרבות Hop and Off. עם אפשרות שייט בסירה.

כרטיס כניסה לגני טיבולי.

קיימים מספר סוגי כרטיסים ותבדקו מה מתאים לכם.(לחץ)

לינה:

Hotel NH Collection Copenhagen מלון ברמת 5 כוכבים די נהננו בו. החדר מאד מרווח, המיטה קינג סייז נוחה, המקום קרוב לשדה התעופה וגם קיים מטרו בקירבת המלון.

טיסה:

אנו הגענו בשייט מאוסלו אבל אם תגיעו מישראל , הטיסה אורכת כ- 4.20 ש' .

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥

לסיכום:

בוודאי נוכחתם לדעת כמה קופנהגן ודנמרק כייפיות ומתאימות לכל גיל לטיול ולבלוי. אני מאד אהבתי אותן אז וגם בטיולנו האחרון. הן עשו לי חשק להעמיק ולכייף בהן עוד.

להלן הכתבות שלי על הטיול שהחל בשבדיה, המשיך לנורבגיה והסתיים בדנמרק.👇👇👇

💥לתחילת הטיול שבדיה עם שטוקהולם המהממת וסיגטונה היפה. (לחץ).

💥 נורבגיה היהלום שבכתר סקנדינביה טיול שלישי מהמם בהנאה מרובה חלק א'.(לחץ).

💥נורבגיה המהממת מברגן ועד אוסלו במסלול נופי מיוחד חלק ב'.(לחץ).

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥אם אהבתם את הכתבה אשמח אם תלחצו על מילת התודה בסיום הכתבה. 👇👇👇

אם תרצו שאצהל עד השמיים אודה על תגובה.

💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥