אגם לואיס בהרי הרוקיס הקנדיים היה אהבתי ממבט ראשון . הגענו אליו לראשונה במהלך מסע מחוף אל חוף ארה”ב וקנדה באוגוסט 1981, זה היה לפנות ערב. היינו רק אני ,רפי בעלי והאגם. כל האגם לרשותנו ומרחוק ניצב לו המלון הנודע.

מאחר וזה היה לקראת ערב , היינו צריכים להגיע ללינה לקמפינג הקרוב ולא היה לנו זמן להתעכב במקום יותר מדי . מבט אחרון העפתי אליו ונפרדתי בתחושה של החמצה.

אגם לואיז שוכן בגובה 1750 מ' בין הרים שמקיפים אותו כאשר אורכו מעל 2 ק”מ ובקצה האגם שוכן הר ויקטוריה הנישא לגובה 3400 מ' ועליו קרחון בשם זה, שמימיו ניגרים לתוך האגם. המינרלים שיורדים במורדות נותנים לאגם את הצבע הטורקיזי הכה יפה.

חולפות להן השנים והגעגועים לאגם אינם פוסקים. מגיע חודש אוגוסט 2018 ואני מגשימה את חלומי להגיע שוב למפגש מרגש עם אגם לואיס.

שם האגם

אגם לואיס נקרא בתחילה אגם הדגים הקטנים. מזל ששינו את שמו לשם יפה יותר ע”ש 

הבת השישית של המלכה ויקטוריה (שעמדה בראש הממלכה המאוחדת במשך 67 שנים) והנסיך אלברט הידוע, שנקראה לואיז קרוליין והיתה נשואה למושל קנדה דאז ג'ון קמפבל.

וכך זכינו לשם יפה לאגם. הנסיכה לואיס היתה פסלת , אומנית מוכשרת ופמיניסטית מוצהרת.

בתחילה אימה המלכה רצתה שתנשא לאציל בריטי רם דרג אך היא התאהבה בג'ון ולמרות המחאות בבית הנבחרים הבריטי המלכה הסכימה לנישואי השניים. מי שמינה את ג'ון ב-1878 למושל הכללי של קנדה היה ראש ממשלת בריטניה דאז בנימין ד'ישראלי שהיה יהודי מומר. לואיס קרוליין לא הצליחה ללדת ילדים דבר שגרם להתרחקות בחיי הנישואים בין בני הזוג.

נשוב לימינו, אוגוסט 2018 הימים הם של שריפות קשות בבריטיש קולומביה השכנה לאלברטה ממערב. 

50 שריפות במוקדים שונים פרצו שם בו זמנית כמעט!!!!בטלויזיה כל כמה דקות מודיעים שמי שזקוק לפינוי מביתו שיצור קשר עם כוחות ההצלה ופירסמו את הטלפון לכך. נשרפו עצים, בתים, בעלי חיים. התחילו לנשב רוחות לכיוון מחוז אלברטה. אתם בוודאי זוכרים איך נראה הבוקר לאחר ל”ג בעומר בארצנו כאשר אובך וערפל נמצא ואופף את הכל. תכפילו את זה פי כמה ותבינו איזה אובך וערפילים כיסו את האגם.

את הקרחון הניצב בסופו של האגם לא ראינו כלל. השתקפות ההרים משני הצדדים היתה חיוורת.

אבוי לי, אגם לואיס לא הוד לו ולא הדר. האגם כמעט אבד במרחב – לוט בערפל - 

מפח נפש נורא!!!

אגם לואיס הוא כמו ה”מכה” לאוהבי הטבע. הוא נחשב לאגם הכי יפה בהרי הרוקי הקנדיים ואחד היפים בעולם ולא בכדי.

עלינו עם רכבל למקום תצפית על האגם. היה אגם???? 

עלייה עם הרכבל מיועדת לאמיצים – רכבל כסאות כמוני לדוגמא. הרוח הנעימה היתה נהדרת, ולאמיצים פחות גונדולה שעולה על אותם כבלים רק יש תחושה בטוחה יותר. קיימת אפשרות לרכוש כרטיס משולב עלייה לרכבל עם ארוחת צהרים. אנו אכלנו שם ארוחת צהריים שהיתה טעימה והמבחר עצום. המקום נראה קצת כמו בית תמחוי ופחות כמו מסעדה. 

להלן קישור לאתר.

לעיתים כשתעלו למעלה לתצפית, הביטו תחתיכם אולי יהיה לכם מזל לצפות באיזה דוב גריזלי. לנו לא היה מזל כזה. תוכלו לעקוב בקישור להלן אם ביום שהגעתם נצפו שם דובים

מבט מהמלון לאגם

ולפרחים היפים

בצר לי הלכתי לבדוק איך נראה המלון – FAIRMONT CHATEAU LAKE LOUISE שפעם פינטזתי ללון בו אי פעם. אבל המחירים שם הם מחירים לעשירון העליון אז כל שנותר לי להביט בלובי ובחלונות המשקיפים על האגם הנעלם. 

למתעניינים לחודש 09/2018 עלות לחדר זוגי 959 $C (דולר קנדי).

אם תרצו מעט יותר זול קיים :PARADISE LODGE & BUNGALOWS 

בחצי המחיר.

כעת אצטרך להמתין למפגש נוסף בשלישית או שמא היה זה המפגש האחרון? ימים יגידו!!!

מחנות מלון פרמונט לואיז

GOODBYE LAKE LOUISE -GOODBYEEEEEE