איפראן היא עיירת נופש בהרי האטלס התיכון במרוקו, כ-70 קילומטר דרומית לעיר פאס.
 העיירה ממוקמת בגובה 1665 מטר מעל גובה פני הים וידועה בתור אתר מרכזי לתיירות סקי במרוקו. היא הוקמה במאה ה-20 בתקופת הפרוטקטורט (מדינת חסות) הצרפתי. השפה המקומית היא ברברית, "ifran" ב-ברברית פירושה – מערות.

העיירה מונה כ-40 אלף תושבים, נכון לשנת 2013. בנוסף לאטרקציות תיירותיות רבות נמצאת בעיירה אוניברסיטת אל-אחוויין, מהאוניברסיטאות היוקרתיות במרוקו. הלימודים באוניברסיטה מתנהלים באנגלית. באוניברסיטה זו לומדת בעיקר האצולה. מי שמסיים את הלימודים בה, מובטחת לו עבודה. העיר נקייה ביותר. מגיעים אליה עשירי העולם לעשות סקי. העיירה בנויה ברובה בסגנון אדריכלי מערב-אירופאי.
 איפרן נקראת שויצריה של מרוקו.

 הרבה עצי מיפל,בעבר היו כאן אריות ועוד בעלי חיים.

 יש בעיירה אקדמיה צבאית לנשים, ובית הספר המקומי שנראה כמו ארמון.

האוניברסיטה של איפרן

 המסגד באיפרן 

מהרגע שמגיעים לאיפראן, יש תחושה מרנינה. השדרות רחבות,המון פארקים,וילות בסגנון אירופאי, שפע של מעיינות ואגמים באזור שנמצא בלבו של יער צפוף. הבקתות משופעות הגג מזכירות את שווייץ. 
על כביש ל- Azrou- בכיוון דרום-המזרח מאיפרן יש מספר רב של הרי געש רדומים המרכיבים את האזור והנוף סלעי ומזכיר בשעת בין הערביים את מכתשי הירח. במקום מעיינות ומפלי מים לרוב,יערות עמוסי עצים שונים,צפצפה ועוד.
מאוזוליאום כחול מכוסה בפסיפסי zelliges כחול,הוא מקום חשוב לעלייה לרגל. הוא חבוי בעמק המכוסה בעצי ברוש ​​וזית.

--
 
--

 עדין יש דירות של שוכני מערות קדומות באזור גבוה מהכפר,כמה עשרות עדיין משמשות כאורוות או שטחי אחסון.

 -----


איפראן הוא עיר אלגנטית ועטופה ביופי של היערות. הקסם של עיירת ספא ​​באמצע מרוקו.

המשך על איפרן יבוא.

חלק 1,חלק 2,חלק 3,חלק 4,חלק 5,חלק 6,חלק 7,חלק 8 א' ,חלק 8 ב', חלק 9,חלק 10,חלק 11,חלק 11 א',חלק 12,חלק 13,חלק 14,חלק 15,חלק 16,חלק 17