בדרך למלון אנחנו עושים טיול רגלי קצר בעיר העתיקה. התאריך 8.5.2012, תקלת במצלמה.

בדרך למלון אנחנו עושים טיול רגלי קצר בעיר העתיקה. התאריך 8.5.2012, תקלת במצלמה. הקתדרלה של קיטו, Catedral de Noche,קתדרלה דה נוצה,ממוקמת בצד הדרומי של גראנד פלאזה,משמשת כמטה של ​​הארכיבישוף הקתולי של קיטו. היא נחשבת לאחת הקתדרלות העתיקות ביותר בדרום אמריקה. העיצוב,טיפוסי לעיר ספרדית. לקתדרלה יש שתי כניסות. האחת מול גראנד פלאזה והשנייה בחזית המערבית ברחוב מורנו ממזרח למערב. כתוצאה מהמצב בקיטו עם תחילת הבנייה. לכן לא הייתה חזית ראשית שפונה אל הכיכר כמקובל בתכנון העיר הספרדית.
עבודתו של אמן מבית הספר לאמנות של קיטו, מקשטת את החלק הפנימי.
 המזבח הראשי הוא מזבח קטן יותר של נואסטרה סניורה דה לוס דולורס. מעוצב בסגנון הבארוק, המזבח החיצוני מעוצב בסגנון ספרדי שמרני. הנשיא גבריאל גרסיה מורנו,לוחם לחופש מפורסם בדרום אמריקה,נורה למות מחוץ לארמון הנשיאותי ב-1875 ,קבור כאן.

הקתדרלה מטרופוליטנה בעיר העתיקה.


 מנגן באקורדיאון בלב קיטו העתיקה מתנוסס פסל העצמאות בחלקו העליון של העמוד למעלה. הפסל ניתן לקיטו מהצרפתים. אנדרטת הניצחון שקבלו מהצרפתים נקראת גם אנדרטת החופש = ליברטי.
 הפסל נמצא בתוך הגרנד פלזה. Plaza de la Independencia לב ליבה של קיטו הקולוניאלית. פסל "כנפיים לעצמאות " העמוד הגבוה באמצע הפארק,מוקף בבסיסו בבעלי חיים מהודרים. מרחוק,מהדהדות קריאות של מפגינים במקום. הגיל השלישי מאכיל את היונים ונהנה מהשמש ביום. הרחוב הראשי בדרך למלון

כנסיית לה קומפניה La Compania
 הכנסייה ישועית מלאה בפסלים,לבבות מפוסלים ועלים מגולפים באבן. בכנסייה יש שמונה קפלות נלוות. אחת הכנסיות המעוטרות ביותר בדרום אמריקה. היא נבנתה בין1605-1768 ונהרסה בחלקה ברעידת אדמה ב-1987 . רק בתקרה מושקעים כ-7 טונות של זהב. שמתחלקים על הקירות המזבחות ועוד. ציור של הבתולה ממוסגרת עם זהב ואבנים טובות,נעול בכספת הבנק בין פסטיבלים. עד היום משחזרים את מה שנפגע ברעידת האדמה.

הכנסייה מבפנים מקור הצילום כאן כל הזכויות שמורות ליוצרו.

פריחה בכיכר החרות.

כנסיית סן אגוסטין נבנתה בשנת 1573. בשנת 1868 התרחשה רעידת אדמה שגרמה לנזק רב למבנה והיה צריך להבנות מחדש. בשנת 1987 פגעה בכנסייה רעידת אדמה נוספת.
 עדיין מבוצעות עבודות שחזור.


כנסייה La Merced,מבנה המקורי נבנה במאה ה – 16 אבל שונה ושוחזר במאה ה -18 לאחר רעידות אדמה שפקדה את המקום. המנזר כולל צריח ובו שבעה פעמונים פעמון באמצע.
מה שנקרא "נואסטרה מאדרה",עשוי מנחושת זהב,כסף ואבץ,נחנך בספטמבר 1789.
 ליד אחד המלונות מתנוסס דגל ישראל. מגיעים למלון עייפים ומאושרים. אורזים לקראת עזיבה מוקדמת מאוד בבוקר. 9.5. יום רביעי. לאחר ארוחת בוקר אנחנו בדרכנו ללוד'ג ביערות הגשם של האמזונס. נסיעה של חמש וחצי שעות. עוברים בדרך בצלב האדום המקומי לחפש כסא גלגלים במקום אחד שנפגע חלקית.

הנוף מרשים! מאופיין בצוקי הבזלת ציוריים שמעטרים אותו. אלו שרידים של הרי געש שהיו כאן בעבר. תושבי הסביבה מגדלים כאן תפוחי אדמה ותירס כמו גם עצי אורן הגדלים מהר ומשמשים להסקה בלילות הקרים.
 מקיטו היושבת גבוה על שרשרת הרי האנדים,אנחנו יורדים אל אגן האמזונס שבשפלת המזרח, או ה"אוריינטה" כפי שהוא מכונה באקוודור. מאות נהרות,קטנים וגדולים,זורמים מהרי האנדים המזרחיים אל האוריינטה,עד שהם מתחברים כולם,יחד עם נהרות המגיעים משמונה מדינות נוספות,אל נהר האמזונס האדיר הממשיך לזרום עוד כשלושת אלפי קילומטרים, עד שהוא מתאחד עם האוקיינוס האטלנטי.

העצים המיוחדים הפולילפיס שמפיקים מהם ניר.

קליפת העץ המתקלף שהביאו לרכב כדי להראות לנו. Polylepis הפולילפיס,עץ הנייר,הוא חלק מממשפחת הוורדים. הקליפה כמו נייר אדמדם שכבתי מתקלף המאפיינת סוג עץ זה.
הטמפרטורות יורדות מאוד בלילות. השכבות הרבות והמבנה שלהן,מגנות על העץ. העץ לא משמש בתעשיית הנייר. במקומות רבים עצים אלו מכופפים באופן קבוע.
 החופה הנמוכה שלהם,היא דרך הצמיחה שלהם. נוהגים לכנותם גם "יער קסום".

עוד צילום של העץ המיוחד.

עוד מהנוף היפה. החריצים הבולטים בין ההרים כפי שנראים מהרכב.המפלים בדרך.
 המשך יבוא
חלק 1, חלק 2, חלק 3, חלק 4,