קולומנהמפגש הנהרות בקולומנה הגענו לנקודת מפגש הנהרות שהיא נקודת תצפית מרשימה על כל האזור,הכנסיות ועוד. בקולומנה גרו הצארים המפורסמים. האכלוסיה האחרת, נחותה יותר. כל תכנית לפיתוח העיר נועדה לשמר את המורשת ההיסטורית והתרבותית,וליצור מצב שבו החיים טובים יותר. בעיר מונומנטים היסטוריים ותרבותיים רבים.
 420 מהם בשטחה של העיר. בעיר 25 אנדרטאות למעמד פדרלי.

במהלך עשר השנים האחרונות, בהרבה מקומות בעיר, הקודש שוחזר לחיים,
 בין המשוחזרים, מגדלי הקרמלין, מנזר נובו,מנזר ברוסנסקי, מנזר הקתדרלה הנחה, כנסיית השתדלנות, כנסיית העלייה,כנסיית גובה הצלב ועוד .


לרשות תושבי קולומנה כל האמצעים המודרניים לתקשורת ותחבורה. מספנה קולומנה נוסדה בשנת 1858, ומהווה את אחד הנמלים הגדולים ביותר של מוסקבה.
 פסי החשמלית הראשונות נבנו בשנת 1948. כיום 10 קווים מחברים את מרכז העיר לחלק ההיסטורי, לאזורי התעשייה והמגורים חדשים של העיר.

כנסיה בשיפוץ בקולומנה חברות עירוניות לבצוע תוכניות מטרה מיוחדות לתחזוקה והפעלה של שכונות מגורים, חום ומים, אקולוגיה, ארגון של שירותים ומתקנים ציבוריים. לעיר תכניות חברתיות בתחום הדיור שירותים קהילתיים, חינוך לבריאות הציבור,רווחה, תרבות, תרבות הגוף והספורט ממומנות מתקציב העירייה, נפתח בעיר מרכז שיקום רפואי. קולומנה הוא מרכז חינוך ותרבות מודרנית באזור מוסקבה. יש בה שלושה מוסדות חינוך גבוה להכשרת מורים,
סניף של האוניברסיטה הפתוחה, סניף של אוניברסיטת ארבעה מוסדות
חינוך מיוחדים,מכללות נגינה,רפואית, תעשייה וחקלאות, שלושה בתי ספר
למומחים מוסמכים. העיר תרבותית. ישנם אולמות תצוגה,מוזיאונים,ארמונות תרבות,תיאטראות,ספריות,
בתי קולנוע,בתי ספר למוסיקה,מקהלה,אמנות,מלאכת יד ועוד.
בקולומנה עובדת ביעילות את מערכת החינוך המוסרית הפטריוטית של צעירים. בקולומנה יש 14 חברות ספורט. 2 בתי ספר האולימפיים – לחתירה אקדמית והחלקה,8 בתי ספר לספורט לילדים, 13 מועדוני ספורט במקומות מגורים,
 5 אצטדיונים,מחוץ לעיר, מרכזי בילוי לילדים. ארנה גדולה להחלקה מהירה על הקרח. ספורטאי קולומנה משיגים הצלחה רבה בתחרויות אזוריות והבינלאומיות. בקולומנה יש ארנה ענקית שמכילה 80,000 מקומות ישיבה.אנחנו מורשים לבקר בפנים ולראות כיצד מכשירים את משטחי ההחלקה בדיוק של מאית המילמטר כך שגולש לא יפגע. המהירות גדולה מאוד. יש בארנה שלושה חלקים. שונים.
שטח לאימונים, שטח מיועד לילדים, ושטח לחלק האמנותי. החלק הגדול עשוי משטח בטון שנעשה בידי אדם (לא מכונות) כדי שלא יהיה אפילו חריר קטן במשטח.
מכונות מיוחדות עוברות מלמטה ומייצרות שכבת קרח של 2 ס"מ.
להחלקה אמנותית צריך 5 ס"מ . הארנה משמשת להחלקה מהירה במהירות הגבוהה ביותר. ממה שהבנתי, במסגרת ההחלקה המהירה מבחינים בין החלקה מהירה "רגילה"
במסלול של 400 מטר לבין החלקה מהירה במסלול קצר, של 111 מטר,
כשהאחרונה מתבצעת בזירה זהה לזו המשמשת להחלקה האמנותית. הבדל בולט נוסף בין שני סוגי ההחלקה המהירה הוא שבתחרויות
במסלול הארוך מתחרים "נגד השעון" בעוד שבהחלקה במסלול הקצר
המחליקים מתחרים ביניהם, והמעבר משלב לשלב נקבע לפי המיקום היחסי במקצה. תחרויות החלקה מהירה נערכו במסגרת האולימפית משנת 1924.
מקצה החלקה מהירה במסלול קצר נוסף במשחקים של 1988. זו החלקה ספורטיבית מהירה בה המתחרים מתחרים ביניהם בכמה מסלולים
יחד עם גב כפוף קדימה. יש במקום גם מגרש כדורסל,מכון רפואי לספורט ועוד. "LONG TRACK" נכון לשנת 2011 מיצגים את ישראל שני מחליקי קרח
בזירה העולמית בהחלקה מהירה למרחקים ארוכים.
בהחלקה מהירה למרחקים ארוכים משתתף איתי דרורי למרחקים של
3000 מטר ו-5000 מטר, כיום מתאמן ברוסיה לקראת ניסיון העפלה
 לאולימפיאדת סוצ'י (2014) ברוסיה. על איתי דרור תוכלו לקרוא בקישורים ששלח לי במיל בהפתעה הפייסבוק שלו, שם יש מאות תמונות, רק תבחרו בקישור.

https://www.facebook.com/idrory

בכתבה זו תוכל להתעדכן על הספורטאי הישראלי. www.shvoong.co.il/he-IL/344/10441/

בהחלקה מהירה למרחקים קצרים "SHORT TRACK" מייצג את ישראל
 ולדיסלב ביקנוב מדרוג בין ה-30 הראשונים באירופה. ממצאים ארכיאולוגים במוזיאון ליד הארנההמוזיאון מלמעלה הלכנו לאכול ארוחת צהרים בארנה עצמה.
 המשך יבוא


חלק 1,חלק 2, חלק 3,חלק 4, חלק5 , חלק 6 , חלק 7 ,חלק 8,חלק 9,חלק 10,חלק 11,חלק 12,
חלק 13,חלק 14, חלק 15,חלק 16,חלק 17,חלק 18,חלק 19,חלק 20,חלק 21,חלק 22,חלק 23, חלק 24,חלק 25 ,