פורסם ב- יולי 19, 2012מאת ethy ab
בדרך ללונדון בדרך ללונדון אנחנו עוברים במספר עיירות

פסל בדרך

 בית טיפוסי סטרטפורד על אבון

תמונה של שקספיר

הרחוב גשר המיתרים בדרך


 המרפסות


 האוניברסיטה

 רחוב הטבעת, כיכר סלואן,ויקטוריה,

עוד בניין מרשים

 כניסה לקניון


 הרכבת המלכותית

הרכבת המלכותית.

קטר המלכה


 הקניון גלגל ענק מרחוק


 הטירה מהדרך

 פסל מלכת אנגליה


טירת וינדזור היא אחד מאתרי המגורים העיקריים של בית המלוכה הבריטי. מגורים נוספים הם ארמון בקינגהאם בלונדון שבאנגליה, ארמון הולירוד באדינבורו, וטירת בלמורל בסקוטלנד.
משפחת המלוכה מתגוררת בארמון וינדזור בחג הפסחא וביוני ב"שבוע אסקוט", וכן במהלך השנה במועדים משתנים, בעיקר בסופי שבוע. הטירה נמצאת בעמק נהר התמזה בברקשייר, בקרבת העיר וינדזור שבאנגליה. היא נבנתה במקור עבור ויליאם הכובש כאחת מההגנות של העיר לונדון. המלך אדוארד השלישי הפך את קפלת ג'ורג' הקדוש שבטירה לביתו של מסדר הבירית בשנת 1348. רוב הארמון הנוכחי נבנה
 על ידי המלך ג'ורג' הרביעי.


הטירה מזווית אחרת טירת ווינדזור ניצבת בעיר ווינדזור במחוז ברקשייר,ומשמשת כאחד ממעונותיה הרשמיים של מלכת בריטניה
ומהווה את הטירה המאוכלסת הגדולה בעולם. הטירה משמשת כמקום מגורים מלכותי מזה 900 שנה.
מלבד היותה המעון המלכותי, הטירה משמשת לעריכת טקסים רשמיים שונים. הטירה הוקמה בשנת 1066 על ידי וויליאם
הכובש, שהקים שרשרת של טירות מסביב ללונדון למטרות הגנה. לאורך מאות שנותיה,עמדה הטירה בתקופות של מצור,לחימה,הזנחה,כוונה פרלמנטרית להרוס אותה ובעיקר. שריפה שאיימה לכלות את חדריה. הטירה נמצאת במרחק נסיעה של שעה מלונדון.
מספר החדרים בטירה כ-אלף, רבים מהחדרים פתוחים לקהל הרחב. ביקור בטירה הוא טעימה מחיי המלוכה. הסיור מתחיל בחצר רחבת הידיים ובגנים המרהיבים וממשיך אל המבנה פנימה.
אחד החלקים העיקריים אליו מגיעים במסגרת הסיור הוא אזור הדירות המלכותיות בו חדרים מפוארים המרוהטים בסגנון המשלב בין סגנון הרוקוקו,הבארוק והגותי שמעוטרים ביצירות אמנות של טובי האמנים מבנה גותי מהמאה ה-15 בו קבורים עשרה מלכים ,רמברנדט ורובנס ועוד.
 חלקים אחרים בהם ניתן לבקר הם קפלת סנט ג'ורג ועוד. בית הבובות של המלכה מרי שבנייתו ארכה שנים. 1500 אמנים עבדו על אוסף המיניאטורות של המלכה. לברר באתר הטירה מראש אילו חלקים פתוחים לביקור.

 הטירה


כניסה לטירה
 המשך יבואהחלק 1 ,חלק 2 ,חלק 3 , חלק 4 , חלק 5 , חלק 6 , חלק 7 , חלק 8 , חלק 9 , חלק 10 , חלק 11, חלק 12 , חלק 13 , חלק 14
חלק 15, חלק 16 , חלק 17 , חלק 18 , חלק 19 ,חלק 20 , חלק 21 , חלק 22 ,