יום חמישי 28.03.2019
 מלון לה פלורס Hotel en Baños Ecuador - La Floresta האתר כאן. כל החדרים הנגישים בקומת קרקע. יש שיפועים לא תלולים מאוד במעברים בין החדרים ובדרך לחדר האוכל.
---

מלון לה פלורס – בדרך לחדר האוכל.
 המלון ​​​​​​נמצא מתחת להר הגעש צ'ימבורסו. אין סיבה לדאגה. יש במקום שירותי חדשות שמעדכנים לגבי מצבו של הר הגעש כל 24/7 ובתי המלון של העיר מספקים לאורחים נוהלי פינוי כשיש צורך.


 זכויות למפה לגוגל כאן
באניוס דה אגואה בשמה המלא,סבלה מאוד עקב התפרצות הר הגעש הפעיל טונגוראוואה שנמצא בסביבה. על שמו נקרא המחוז. משנת 1999 הפעילות הגעשית פחתה משמעותית ובאניוס הייתה בדרכה חזרה להיות יעד תיירותי נחשב באקוודור. ההר התפרץ באוגוסט 2006,בפברואר 2008 וב-2010 הייתה התפרצות אחרונה ופינוי תושבים. מאז שקט.
 באניוס היא עיר יפהפיה ומיוחדת ששוכנת באזור הררי מרכזי על גבול האמזונס,באזור שבין האורינטה לגונגלים.
----
הגינה דרכה עוברים אל חדר האוכל מלאה בפרחים.
 לאחר ארוחת בוקר אנחנו עולים לרכב בדרך ​​​​​​למפל אגויאן. באזור כ-64 מפלים גדולים וקטנים.


באניוס מציעה שפע של ספורט אתגרי. רפטינג בדרגות שונות בנהרות שבאזור,שייט ​​​​​​קיאקים,
 מצנחי רחיפה,קפיצה מגשרים בדומה לבנג'י,אומגה מסוגים שונים,טיפוס על הרי געש. אופני הרים, טרקים,סופרמן וסווינג (נדנדות ענק) ,רכיבה על סוסים וטיולים רגליים בנופי ההרים. המחירים זולים. בעיר עצמה מגוון גדול של מסעדות,ברים,מלונות מכל הרמות,בריכות תרמיות ועוד.
---

 האוכלוסיה במקום מסבירת פנים. ידוע שיש באזור כפרים נידחים שניתן להגיע אליהם רק במטוסים קלים אם אישורים כדי למנוע הפרעה לחייהם של הילידים האבודים שחיים עדין על פי המסורת האינדיאנית העתיקה. אמצעי גישה יבשתיים חסומים במכוון לתיירות ולמקומיים כאחד.

 זכויות למפה לגוגל כאן

אנחנו מגיעים אל מפל אגויאן שנמצא מעל נהר פסטסה. גובהו כ- 40 מטר. יש באזור סכר שפעיל מאוד בעונת הגשמים. הגענו בעונה היבשה ובנהר מתחתינו מעט מאוד מים. לדברי המדריכה יש מים בעומק והסלעים מסתירים.

----

 בשמים קבוצה של נשרים והוקים שמחפשים מזון. לאחר סיבוב ברכב כדי למצוא את הטאראביטה הנכונה אנחנו חוזרים לטארביטה הראשונה שנמצאת ממול למפל אגויאן.
TARAVITA טארביטה היא קרונית כמו סל ממתכת שנעה כמו אומגה מעל לנהר בגובה רב ומאפשרת לראות את תחתית הנהר וכל מה שמתרחש למטה. היא מונעת בכוח חשמלי ונעצרת בגדה ממול,לאחר שהייה קצרה חוזרים חזרה.
 אנחנו נכנסים לטארביטה. חלק יושב על ספסל,חלק בכסא גלגלים. ביד אחת מחזיקים והיד השנייה מצלמת את היופי שמסביב.
---
 הצילום מהטראביטה מעל למפל

הטראביטה. צילום הסרט הוא מהטיול הראשון לאקוודור ב-2012 

סרט מיוטיוב שמראה חלקים נוספים מהאזור. 
----

בירידה יש מזכרות.
 אנחנו חוזרים למלון לריענון ויוצאים לארוחת צהרים בדרך אנחנו עוברים ליד צמחיה לא מוכרת. לשאלתי את המדריכה מדובר בצמח ACHUPALIA אצופליה ממשפחת הברומליה.
---
 הצמח נאכל ע”י ציפורים GALLINAZO וגם ע”י דובים שיש בסביבה.

---
התפריט במסעדה
 את אחר הצהרים בילנו בסיבוב בעיר,לא מצאנו מה לקנות וחזרנו אל המלון. לארוחת ערב יצאנו רגלית למסעדה הודית קרובה למלון. במסעדה יש גם אוכל בשרי,טבעוני ובשפע.

במסעדה ארונות מלאים בספרים,המקום היה מלא עד אפס מקום.
 תזמורת מקומית הנעימה לנו מעט מהמוזיקה המקומית. חזרנו למלון מאוחר.

המשך יבוא

חלק 1,חלק 2,חלק 3,