מפה של המקומות לטיול. כל הזכויות שמורות ליוצרה.

בוקר 24.05.2011 אחרי ארוחת בוקר אנחנו יוצאים העירה. הכל מקושט במפרשים אדומים לקראת החגיגות הגדולות ב-27 לחודש מאי יום הולדתה של העיר. באמצע כיכר הארמון מתנשא עמוד ע"ש של אלכסנדר הראשון ,הצאר המנצח את נפוליון ב-1814 . הצבא הרוסי נכנס לפריז והרוסים שחררו את אירופה.
 הקיסר אלכסנדר הראשון,ששלט ברוסיה בין 1801-1825 . העמוד, הוא פיסת נהדרת של אדריכלות והנדסה.

 התפאורה מסביב לקרת החגיגות. על פי האגדה, העמוד נבנה על גוש סלע מפינלנד שטמנו באדמה ומתחתיו קבור ארגז של שמפניה ששומר על משקל העמוד ואין לו חיזוקים.


 סביב הכיכר ארמון הארמיטאז' בסגנון הברוק מאמצע המאה ה-18.
 עמוד אלכסנדר זוהר מהשמשכיכר הארמון תוכננה ע"י האדריכל הצרפתי אלכסנדרובסקי קולנה. העמוד נבנה בין השנים 1830-1834 .
 גובה האנדרטה 155 מטר ובראשו פסל של מלאך שמחזיק צלב גוף העמוד עשוי מונוליט יחיד של גרניט אדום. משקלו כ-600 טון והוקם תוך שעתיים ללא מנופים. הדום העמוד אלכסנדר מעוטר בסמלי של כבוד צבאי. האנדרטה מרשימה במיוחד בערב שטוף שמש זמן קצר לפני השקיעה, כאשר קרני השמש האחרונה משתקפים גרניט אדום מלוטש של העמוד.


מסביב בניין האקדמיה של הצי, בניין האדמירליות ארמון הארמיטאז. עיר חיה ותוססת. בעיר 3 נמלים ומסחר ענף. במלחמה ניסו הנאצים להרוס. אך נכשלו. האוצרות הוברחו למוסקבה והוחבאו. הם הוחזרו בתום המלחמה. מרחוק נארה המסגד הכחול שבולט. ארמונות נסיכים ועוד. כדי לראות את העיר בדרך שונה. אנחנו עולים לשיט על ספינה נמוכה כך שתוכל לעבור מתחת לגשרים מבלי לקפד את הראש.
 מהתעלות העיר נראית שונה לגמרי. יופייה לא אובד אלא מתעצם.

מבט על העיר מהנהר


 עוברים מתחת לאחד הגשרים היפים עוד מבט מהים


 מראה מהשיט

 סנט פטרסבורג מהשיט עוברים מתחת לגשר
 בחמש וחצי אנחנו חוזרים למלון . בשעה שבע אנחנו יוצאים לתיאטרון מקסימיליאן המחודש מ-2006 לראות את הבלט אגם הברבורים.


 הצילום של התאטרון הישן מויקיפדיה כאן


 התאטרון היום שם הלהקה, לא זכור לי. התוכניה הייתה יקרה וריקה מתוכן.

התאטרון פנימה
 אנחנו ישבנו חלק במעבר וחלק בשורות ראשונות בצד. מקום טוב יאמר והכי חשוב שלא הסתירו לנו.
 התזמורת הייתה סבירה. שמעתי טובות ממנה. הסדרן הנחמד והתא המלכותי הפרימה בלרינה והמנצחלגבי הלהקה עצמה,למעט הליצן שהיה טוב והברבורה השחורה, ההופעה הייתה חובבנית מאוד. הרגיז אותי הרקדן הראשי שבקושי ניתר ניתור קל ביותר. לא לזה ציפיתי בתיאטרון כל כך מפואר.
והתיאטרון יפה.
לאחר ההופעה הלכנו לאכול במלון. שוב ארוחת….. למעט שניצל שהיה סביר,וקינוח של סלט פירות. אוי לבושה. סימנו את הארוחה ב-24:30
 המשך יבוא

חלק 1,חלק 2, חלק 3,חלק 4, חלק5 , חלק 6 , חלק 7 ,חלק 8,חלק 9