אנחנו נוסעים צפונה לאזור הפירמידות של טנריף ובמדוייק יותר לעמק גואימאר הנמצא בחלק המזרחי של עמק אורטבה. בירתו היא גואנדו והפירמידות נמצאות בה. אזור זה עשיר בחקלאות.

הפירמידות של גוימאר נמצאות בכפר גוימאר (Güímar) בחוף המזרחי של האי טנריף.במקום סדרה של פירמידות שבסיסן מלבני והבנויות מחמש מדרגות ושיש להן דמיון מוחשי לפירמידות של
 המאיה והאצטקים במקסיקו. מבנים אלה הם עדיין חידה לארכאולוגים. מפת המקום, הזכויות שמורות לגוגל כאןבמשך זמן רב הייתה אמונה שהפירמידות נבנו על ידי התושבים במקומיים שסיקלו אבנים וערמו אותן בקצות שדותיהם.
 תהליך זה היה מנהג נפוץ באיים הקנריים. דיווחים של המקומיים ותמונות ישנות מראים כי היו פירמידות כאלו במקומות רבים על האי,רובן נהרסו משום שהיו חסרות תועלת ובאבן נעשה שימוש כחומר בניין זול. בגוימאר עצמה היו תשע פירמידות שמתוכן נותרו רק שש.

בשנת-1991 בדק החוקר הנורווגי הנודע תור היירדאל את הפירמידות וגילה שלא מדובר בערמת אבנים אקראית.
אלא יש על האבנים בצלעות הפירמידה סימנים ברורים של סיתות, האדמה שעליה נבנתה הפירמידה עברה לפני כן יישור, ומקורן של האבנים מהן בנויה הפירמידה הוא סלעי לבה ולא מהשדות הסמוכים.
 תור היירדאל גם גילה כי לכיוון שבו בנויות הפירמידות יש משמעות אסטרונומית. ממצאים במוזיאון Chaconne Museo Casa -לא להחמיץ. אתר המוזיאון לפרטים נוספים כאן צילום של הפירמידות השונות בעולם ניתן להקשיב למידע בשפות שונות מידע נוסף על הפירמידות השונות

ביום של נקודת ההיפוך של הקיץ (היום הארוך ביותר) ניתן לראות שקיעה כפולה מפסגת הפירמידה הגדולה ביותר – השמש שוקעת מאחורי פסגת הר גבוה, עוברת אותה, מופיעה שנית ושוקעת מאחורי הר נוסף פעם שנייה.
המדרגות לכיוון מזרח,קרן שמש שמאירה בפנים פעם בשנה ב-21 ביוני, ובשמונה בערב יש שקיעה כפולה,
השמש שוקעת. בגלל צורת ההר,ולאחר כמה שניות, מופיעה השמש שוב לרגע ושוקעת ביום הארוך ביותר.
עד היום לא ידועה מטרת הפירמידות. ייתכן שנבנו לאל השמש. תאוריה אחרת אומרת שנבנו לצורכי חקלאות.
 כי אבן איננה מקומית אלא אבן בזלת.


 לכל הפירמידות יש מדרגות בצדן המערבי. בקצה המדרגות ניתן לראות את זריחת השמש בבוקר של נקודת ההיפוך של החורף.

תור היירדאל לא הצליח לגלות את גילן של הפירמידות או לענות על השאלה מי בנה אותן. יידוע שהגואנצ'ים,התושבים המקוריים של האיים הקנאריים חיו במערה מתחת לאחת הפירמידות. כמו כן, עד לכיבוש הספרדי במאה ה-15 גוימאר היה משכנו של אחד מעשרת ה"מנסיס" (מלכים) של טנריף. לפי דיווחו של פליניוס הזקן, האיים הקנריים היו בלתי מיושבים בזמנו של הנו הנווט (בערך 600 לפני הספירה) אך היו בהם הריסות של מבנים גדולים. המקום ממנו באו הגואנצ'ים איננו ברור.
 המעבר מחוף היבשת הקרוב ביותר, דרום מרוקו, קשה למדי בשל זרמי הים, ונוח יותר להגיע מאירופה ומאזור הים התיכון.

תור היירדאל פיתח תאוריה לפיה היו האיים הקנאריים בסיסים למסחר קדום בין אמריקה לים התיכון.
זה הוא הנתיב המהיר ביותר בין שני העולמות שעוברים דרך האיים הקנאריים.
 כריסטופר קולומבוס עשה בו שימוש. בשנת -1970 תור היירדאל הראה כי ניתן לשוט מצפון אפריקה לאיים הקריביים בשיטות הספנות הקדומות, כשהפליג ממרוקו לברבדוס על ספינת הפפירוס "רע 2".

בעקבות מאמציו של תור היירדאל ותמיכה כספית של הנורווגי פרד אולסן נפתח לציבור ב-1998 הפארק האתנולוגי
של הפירמידות של גוימאר. הפארק משתרע על שטח של 65,000 מ"ר וכולל מרכז מבקרים שבו מוצגים חלק
ממסעותיו של תור היירדאל והתאוריות שלו בדבר הפירמידות.
 במקום שני ביתנים שמכילים מוצגים הקשורים לתור היירדאל ודגמים של ספינותיו כולל שחזור בגודל מלא של "רע 2".


 המדרגות לכיוון מזרח, קרן שמש מאירה בפנים פעם בשנה ב-21 ביוני, בשמונה בערב יש שקיעה כפולה השמש שוקעת ובגלל צורת ההר ולאחר כמה שניות מופיעה שוב לרגע ושוקעת. ביום הארוך ביותר, עד היום לא ידועה מטרת הפירמידות. ייתכן שנבנו לאל השמש. תאוריה שנבנו לצרכי חקלאות האבן איננה מקומית אלא אבן בזלת. במוזיאון כמה מסכות ילידים ודמויות מקרמיקה. יש גם אודיטוריום-תיאטרון, קפיטריה,וחנות מזכרות אורגנית. המשך יבוא
חלק 1
חלק 2
חלק 3
חלק 4
חלק 5
חלק 6
חלק 7
​חלק 8
חלק 9
​חלק 10
חלק 11