הזכויות למפה שמורות ליוצרה מהאי סנט פה שמאוכלס בשלל בעלי חיים ועצי קקטוסים לרוב אנחנו ממשיכים את השיט שעומד סך הכל על 4 שעות שיט מסן קריסטובל לאי איסבלה עם חנייה בסנט פה. כל הדרך נעשתה ביכטה. אחרי שעה 15:00 אין כניסה לאף אחד מאיי הארכיפלג. חייבים לעגון ולהקשר למזח.
זה הוא נוהל ימי מחייב את כל צי הימייה שמגיע למקום. אחד היתרונות הגדולים של שיט ביכטה הוא,שניתן להגיע ממש לקו החוף וגם לעגון.
 ספינות גדולות עוגנות רחוק בים ואינן מורשות להיכנס ולהקשר אל המזח. מהספינות הגדולות יורדים בסירות שונות כמו זודיאקים לכל מקום ומקום וחוזרים לספינה. לא אותה תחושה כמו לרדת מהמזח אל האיים כפי שעשינו אנחנו. שטחו של האי איסבלה Isabella כ-4,640 ק"מ מרובע. הנקודה הגבוהה ביותר באיסבלה היא פסגתו של הר הגעש וולף, שגובהה 1,707 מ'.
וולף הוא הצעיר מבין הרי הגעש של איסבלה. איסבלה ממוקמת בקצה המערבי של הארכיפלג ליד הנקודה החמה(פעילות געשית) של גלפגוס.
חמישה מתוך שישה הרי געש עדיין פעילים. האי נוצר כנראה מהתמזגות של שישה הרי געש ליחידה יבשתית אחת.
 צורתו של האי היא בצורת סוסון ים. האי נקרא על שמה של איזבלה הראשונה, מלכת קסטיליה.
 בקצהו הדרומי של האי ניתן לצפות במגוון מרשים של בעלי חיים כמו
פינגוויני גלאפגוס,קורמורני גלאפגוס הנודעים בשל אי-יכולת התעופה שלהם, שקנאים,
 אריות ים גלפגוס, איגואנות ימיות שמאות מהן מתאספות לצד סלעי לבה שחורים שבאחד החופים. שקנאים, פרושים ,יסעור,סיבכים צהובים,צב הים ירוק גלפגוס,בוביס רגל כחולה Booby,
שחפים,פריגטות סנונית נודי ועוד. באי מצויה ההתיישבות השלישית בגודלה בארכיפלג כולו.
 איסבלה מספקת למבקרים דוגמאות מצוינות של ההתרחשויות גיאולוגיות. לכן מושכת הרבה מתעניינים שלא לדבר על חובבי טבע. גאומורפולוגיה כל הזכויות שמורות לויקיפדיה. מעניין לקרוא. ארכיפלג האיים כולל כ-16 איים מרכזיים, שישה איים קטנים יותר, וכ-10 סלעים ואיונים קטנים. האיים ממוקמים כמה מאות קילומטרים מזרחית למפגש של שלושה לוחות טקטוניים (לוח נסקה, לוח קוקוס, הלוח הפסיפי) המכונה "הצומת המשולש של גלאפגוס"
 Galapagos Triple Junction . מקורם של האיים געשי, האיים נוצרו כתוצאה מפעילות של נקודה חמה שהיא תופעה גאולוגית בה אזור קבוע של מעטפת כדור הארץ חם מסביבתו במשך תקופה ארוכה, בכך גורם להיווצרות הרי געש בליתוספירה שנעה מעליו. נקודה חמה זו מכונה "הנקודה החמה של גלאפגוס" והיא מצויה כיום מתחת לאי פרננדינה שעליו יש הרי געש פעילים. זה הוא האי הצעיר ביותר בארכיפלג של גלפגוס, והמערבי ביותר. פרננדינה Fernandina- אי ששטחו 642 קילומטרים רבועים, וגובהו המרבי 1,494 מטרים. הוא נקרא על שמו של פרננדו השני, מלך אראגון, שמימן את מסעו של קולומבוס. ב-13 במאי 2005 החל תהליך געשי באי, כאשר ענן של אפר ואדי מים עלה לגובה של שבעה קילומטרים מעל האי, ולבה זרמה על מדרונות הר הגעש שבו. כתוצאה,האי עודנו הולך ומתעצב,והמראה הצחיח וחסר הצמחייה שלו מעניק למבקרים בו הרגשה של "סוף העולם".סלעי הבזלת על החוף והים ממול. בפתחו של "ראשו של סוסון הים" שנמצא בחלקו הצפוני של האי איסבלה,יש תלולית הקטנה המכונה פונטה רוקה יסנטה,שמייצרת את זוג המפרצונים דמויי תכשיט.
 המפרצונים נמצאים בצד של קונוס האפר הוולקני עם פנים לים. לכן הוא מפרץ מוגן מפני הגלים הפתוחים. עוד איגואנה בדרכה. צמחיה ירוקה שמכסה את החוף עם הפרחים הסגולים. 2 אצבעות מגלגלות את הגלגלון על החול הלבן.

אריות הים נהנים אריות ים ממלאים את המקום.

החול הלבן וסלעי הבזלת. מטיילים על החול הלבן והנקי. הנוף משכר ממש.


 הגלים מתנפצים אל הסלעים. הצבעים נראים בדיוק כמו בצילום. קשה לקלוט שבכל רגע נתון הצבעים משתנים ואיתם גם צבע השמים הגלים ועוד. ראו בצילום למטה מאותו מקום בזוית אחרת.

החוף ליד המלון שנמצא מאחורינו . RED MABGROVE ISABELA HOTEL
 מלון המנגרוב האדום באי איסבלה,על שם המנגרובים האדומים שגדלים כאן. זה הוא רק אחד מארבעה סוגי מנגרובים במקום. לצד עצי קוקוס מקומיים.

איגואנות החוף 2 איגואנות משתזפות בשמש

 שתי איגואנות נהנות מהחום עוד איגואנה מוסווית על הסלעים. והים שממול. ממרחק נגיעה. בעלי החיים אינם פוחדים מבני אדם ואחרים. אסור לגעת בהם גם אם הם מתקרבים. איגואנה משנה את צבעה בהתאם למקום המצאה.

החוף בצד הבתים.

החוף היפהפה. המלון בו אנחנו מתאכסנים נמצא אחרי הבית עם הגג האדום. והבקבוקים שקשורים לעץ הם בכניסה לבר מסעדה בה סעדנו מאוחר יותר. איגואנות מטיילות על החוף שתי איגואנות בדרכן אל….גם האיגואנות הקטנות מטיילות ללא חשש. אחרי ארוחת צהרים אופיינית למקום, אנחנו יוצאים לשיט בקיאקים לראות את בעלי החיים שנמצאים על האיים הקטנים שאליהם אין כניסה.
האיים מתוחמים בחבל שנתמך ע"י מצופים. וכולם מכבדים ולא נכנסים למקום אלא מורשים בלבד.

 המשך יבוא:
חלק 1, חלק 2, חלק 3, חלק 4,חלק 5, חלק 6, חלק 7, חלק 8,
חלק 9,חלק 10, חלק 11, חלק 12,חלק 12 1, חלק 13, חלק 14, חלק 15 ,חלק 16, חלק 17, חלק 18, חלק 19, חלק 20 ,חלק 21,חלק 22 ,חלק 23 ,חלק 24 , חלק 25 ,חלק 26 ,חלק 27 חלק 28חלק 29 ,חלק 30 ,