סנט פטרסבורג 23.05.2011 בשנת 1703 בנה פטר הגדול מבצר באי הארנבות כדי להגן על העיר. מיקומו אסטרטגי.
 נהר הניבה לידו משמש בחלקו נמל קטן לכרוזים קטנים.

הולכים לבקר במבצר פטר ופאבל ליד המצודה

הכלא משתזפים בשמש המבצר הפך לאחד מבתי הכלא המפורסמים ביותר של הקיסרות הרוסית. מול הקתדרלה נמצאת המטבעה, שעדיין מנפיקה מדליות ומטבעות לאירועים רשמיים.
מצודת טרובצקוי,נקראת על שם אחד הגנרלים של פטר הגדול, היום משמשת מוזיאון. בעבר שימשה כבית כלא ידוע לשמצה. דורות של מהפכנים נמקו בתאים האפלים. אחד הקורבנות המוקדמים היה בנו של פטר הגדול עצמו, שהוכה למוות ב- 1718, כשאביו היה אולי אחד המכים.
פיודור דוסטוייבסקי נכלא כאן זמן מה. בכלא היו כלואים גם ליאון טרוצקי, שנכלא כאן אחרי מהפכת 1905 ואחיו הבוגר של לנין- אלכסנדר, שנתלה על שנטל חלק בקשר לרצוח את הצאר.
 במאה ה-18 היו הורגים את האשמים, במאה ה-19 חדלו. פטר הגדול עבד יחד עם הפועלים בבניית העיר. בעיר גרו רק נבחרים. בכל יום, בשעה 12:00, התותח שעל הגג של המבצר יורה פגז אחד לזכר אותו ירי בודד שנתן את הסימן לפרוץ המהפכה.

הקתדראלה במרכז הקומפלקס של המבצר, נמצאת הקתדרלה של הקדושים פטר ופבל. הבניין הנוכחי, שהוקם במקום כנסיית העץ שנשרפה. הבניין נבנה לפי תוכניות של דומניקו טרזיני. החל משנת 1713 ועד שנת 1733. הצריח מזהב בוהק ברחבי העיר באור השמש.


 בעבר, היה המבנה הגבוה ביותר של העיר. בכנסיה היפהפיה נמצאים קברי הצארים והצארינות מהמאה ה- 18 ואילך, כולל הקבר של פטר הגדול עצמו והילדים.


 הקברים בפנים פסלי הזהב הקשתות היפות,הכל זהב והשיש קררה צבעוני שנדלירים (מנורות) ועוד


 השיש קאררה הצבעוני לעמוד מול היופי עם פה פעור. הציורים,עבודה של ציירים רוסיים מחיי היום יום.

הכל זהב

ביציאה מהקתדרלה, קרינולינה-הלבוש של אותם ימים.

 פסלו של פטר


 פסלו של פטר. נגיעה ביד מזהב מביאה מזל. אם בחורה יושבת על הברכיים, תכנס להריון. האמונה אומרת שפטר הקדוש שומר על מפתחות גן העדן. אנחנו מגיעים לשער המוות , חומה בצורה ממנה היו מוציאים את האסירים ישירות לספינה ומשם אל הים. ממול הארמיטאז . מסביב 21 גשרים ותושבים משתזפים בשמש הנדירה במקום.את כיפת הזהב ועוד מחליפים פעם בחמש שנים.
 תלמידים מפנימיה צבאית מגיעים לביקור. אנחנו יוצאים מהמבצר .


 משמאל שיירה של לימוזינות ליד בניין העירייה שם מתחתנים כל יום. טיול במסוק יום ראשון,העירייה סגורה ,לכן מעט חתונות.

אנחנו עוברים את הגשר שנפתח בלילה זה הוא הגשר הראשון של העיר. יש בה 400 גשרים כאשר 21 מהם נפתחים בלילה אחרי 01:00 , אנחנו ויתרנו על פתיחת הגשר. באמצע המאה ה-19 ניקולאי הראשון קרה לסנט פטרסבורג הבירה הרוחנית. יש בעיר 300 ארמונות. בדרך אי האיילים, 10 ק"מ.
 משמאלינו הקפלה לאומנות


אנדרטאות הספינקס.
 הסיפורים מספרים שכל זמן שהספינקסים יתקיימו, העיר תהיה מוגנת. הספינקסים נרכשו במצריים ב-1832 .

 האי ואסילבסקי הוא הגדול מבין האיים. היו במקום 101 איים שחלקם כוסה ע"י הים. כיום ישנם רק 42 איים. באי ואסילבסקי בנה פטר את האימפריה. הוא היה רפורמאטור ולא עשה חשבון. האזור היה פראי ומלא ביצות. למרות זאת הביא למקום כל מי שיכול היה כדי לבנות. ארמון מנשיקוב

הארמון היה בין הראשונים שנבנו. העיר נולדה במאה ה-17. ורוב הבניה שנשארה היא מהמאה ה-18. בניין 12 המכללות, חלק בניה בסגנון הברוק, 2 קומות, שני צבעים. מסיבה של העדר ממון.ליד האוניברסיטה בה למד מנדלייב. האקדמיה למדעים ומשם אנחנו מגיעים ללשון היבשה שם נמצא הנמל. במקום גם מוזיאון לטבע מהגדולים באירופה.
 יש בו פוחלצים של הרבה מאוד בעלי חיים שנעלמו. סנט פטרסבורג 360 מעלות עדיף לצפות באקספלורר.
תהנו
 המשך יבוא

חלק 1,חלק 2, חלק 3,חלק 4, חלק5, חלק 6 ,