לחצו על F11 כדי להגדיל את התמונות
 מוסקבה לא מפסיקה להפתיע. בבניינים המפוארים בחוץ מסתתר עולם מדהים. פנינו , למרכז מסחרי גום "מסטיק".קניון גום מרחוק רואים את כנסיית וסילי מרכז גום היה ידוע כאזור מסחרי כבר במאה ה-15, ובתקופת הצאר איוואן האיום היו במקום מספר רב של חנויות קטנות. בתחילת המאה ה-19, נבנתה חזית הבניין שנועדה להסתיר את הדוכנים שמאחוריה.
 לפני שנת 1920 נודע המקום כ"שורות מסחר עליונות " אבל השם "גום" התקבע ולא שונה גם לאחר הפרטת המקום. בתוך המבנה מקומה שניה-יש מעליות שצריך לחפש. הבניין הנוכחי באורך של 242 מטר נבנה בין השנים 1890-1893 בצידה הצפון-מזרחי של הכיכר האדומה, בהתאם לתוכניות של האדריכל אלכסנדר פומרנצב והמהנדס ולדימיר שוחוב. הבניין משלב אדריכלות רוסית מימי הביניים, עם עבודות פלדה וגג זכוכית, והוא מזכיר את תחנת הרכבת ויקטוריה שבלונדון. במבנה אוסף גלריות וחנויות המחוברות זו לזו על ידי גשרי מתכת. בלילות המקום מואר במאות נורות.


קוטר הגג הוא 14 מטר. תאורת פנים מובטחת על ידי אשנבים ממתכת שבהם כ-20,000 פיסות זכוכית.
חזית המבנה מחולקת למספר נדבכים ומעוטרת בגרניט, בשיש ובגבס. לפני התקופה הסובייטית היו במבנה כ-1,200 חנויות שונות. עד לשנת 1928 תפקדו החנויות כחנויות ממשלתיות, ובאותה שנה הפך סטלין את המבנה לבית משרדים. לאחר מותו של סטלין בשנת 1953, נפתח המקום מחדש והפך לאחד מהמקומות המפורסמים בברית המועצות. למעשה זו הייתה חנות הדגל של השלטון הסובייטי, ובאותה עת ניתן היה להשיג בה מוצרים שלא היו בנמצא ברחבי המדינה. החנות הייתה לסמלה של העיר ביחד עם הקרמלין, המאוזוליאום של לנין והכיכר האדומה כולה.
במקום שורות בוטיקים יוקרתיים נגישים לכל אדם עם כרטיס פלטינה מלא במזומנים. כל הרשתות שמכבדות את עצמן יש להן סניף במקום.
 יש במקום מסעדות יוקרה, חנויות מפוארות ומה לא בעצם. לצידן ניתן לשתות קפה ועוד במחיר שפוי. הכי מצחיק היה למצוא במקום גזוז צבעוני כמו פעם וסוכריות תרנגול על מקל. המקום מלא בשומרים חמורי סבר שלא נותנים לזוז כדי למנוע גניבות. מאז נפילת הקומוניזם, נבנו כמה מרכזי קניות. גום שומרת על מעמדה ומהווה מוקד משיכה לתושבים ולתיירים המבקרים במוסקבה. במקום מתקיימת תערוכה של חברה מסחרית גדולה מראשית הווסדה. כמה תמונות שיזכירו לכם ימים אחרים.
 כוכבות נוצצות

 

מה שעושה הפרסום תערוכה ארוכה

תערוכת קוקה קולה


 תקרת הזכוכית המרשימה מוגן הרמטית


 המזרקה


 קיוסק הגזוז המחיר……………..

הצימאון גובר סוכריות תרנגול על מקל

ללא מילים חנויות מפוארות


 ביציאה מגום, וסילי במלוא הדרה היופי של הבתים

הפסלים היפים העיניים לא שבעותבדרך לקולומנה
המשך יבוא

חלק 1,חלק 2, חלק 3,חלק 4, חלק5 , חלק 6 , חלק 7 ,חלק 8,חלק 9,חלק 10,חלק 11,חלק 12,
חלק 13,חלק 14, חלק 15,חלק 16,חלק 17,חלק 18,חלק 19,חלק 20,חלק 21,חלק 22,חלק 23,