עוד לפני שאנחנו מגיעים למלון ממש בחשיכה עוד כמה מקומות יפים. על חלק מההרים בסביבה יש ציור אותיות LONG LIVE THE KING

 --

--

כבוד למלך בכל דרך אפשרית. הכיתוב נראה למרחוק.
 מידלט נמצאת בגובה 1488 מטר על רכס ג'בל איאצ'י שגובהו 3737 מטר. המקום מהווה נקודה אסטרטגית למעבר לאירופה וממנה.


בדרך לארפוד

באזור היו נוצרים שהגיעו מפורטוגל עוד במאה ה-14. ההר הגבוה מתנשא לגובה כ-5000 מטר נחשב גם לעתיק ביותר. ממנו מגיעים לרכס זיד ולרכס הרי עזיז, הנוף משתנה מאוד, הכביש עקלתון, ובסופו אנחנו מגיעים לעיר ראשדיה ונהר עזיזה. באזור מעיינות מים חמים שבאים אליהם להתרפא ממחלות. המקום גם עשיר בגיזרים. בדרך אנחנו עוברים את קניון זיז המרשים ואגם חסן עדאקיל . הנהר מהווה מקור מים חשוב לסביבה. הוא חובר לנהר נוסף שמימיו מגיעים מהפשרת השלגים.

 --

 --


 ---
למרוקו יש מלחמה על הסהרה שיש בה הרבה נפט. באזור חיים כ-5 מליון תושבים ביניהם צבא דומיננטי בעיקר בגבול עם אלגיר,ראשדיה היא עיר מרכזית באזור. חיים בה כ-1000 תושבים. עיר מחוז מימים ימימה שפתחו אותה הצרפתים. כמעט 50 אחוז מהתושבים הם אנשי צבא. בשנת 1969 הייתה רעידת אדמה באגדיר בה התגוררו 31000 תושבים כ-17000 נספו ברעידת האדמה. המלך מוחמד החמישי קבל את זה אישית קשה מאוד ולקה בהתקף לב.
 הוא נפטר שנה לאחר מכן.

עזיזי וואלי כך נקרא המקום ע"י התושבים הוא אזור האמזונס של מרוקו. גדלים כאן עצי תמר שהובאו לכאן מהמזרח התיכון. יש במקום כ-75000 עצי תמר משני סוגים בעיקר. האחד צהוב שני ירוק. יבול שנתי ענק. העצים שייכים למשפחות מסויימות. לכל משפחה סוג שונה וכמות שונה על פיהם נמדד עושרם. בשעה מאוחרת אנחנו מגיעים למלון ERFOUD ומתקבלים בשמחה ע"י להקה מקומית ששרה שיר ברברי ידוע. המוזיקה ממש סחפה את הקהל לרקוד. קבלת פנים נהדרת.

המלון והכיבוד בכניסה


המלון היחיד עם מקלחת 

אנחנו אוכלים עוד בטרם נכנסנו לחדרים, לא מפרקים מזוודות כי קימה בחמש בבוקר ליצירה בגיפים לראות את הזריחה בדיונות של ארפוד. 

המשך יבוא
חלק 1,חלק 2,חלק 3,חלק 4,חלק 5,חלק 6,חלק 7,חלק 8 א' ,חלק 8 ב',חלק 9,חלק 10,חלק 11,
חלק 11 א',חלק 12,חלק 13,חלק 14,חלק 15,חלק 16,חלק 17,חלק 18,חלק 19,חלק 20,