פורסם ב- יולי 13, 2012מאת ethy ab

העיר ברמינגהם היא השנייה בגדולה באנגליה,ממוקמת במרכז אנגליה ומהווה את אחד ממרכזי המסחר והתעשייה החשובים של הממלכה המאוחדת. לצד אזורי המסחר הרבים שבה,ברמינגהם עשירה במבנים ישנים ועתיקים אשר חלקם עומדים על תילם עוד מתקופת ימי הביניים כמו כנסיית סנט' מרטין. חלקם נבנו בתקופת הבנייה מואצת בברמינגהם בתקופת המהפכה התעשייתית,וחלקם בעלי סגנון ארכיטקטוני מודרני ויומרני בעל מוטיבים עתידניים. מוכר יותר הוא מרכז בולרינד שנחשב כיום לאחד מאזורי הבילוי הפופולאריים של ברמינגהם. מרכזי תיירות נוספים בברמינגהם הם אזור ברינליפלייס במתחם תעלות המים המשוקמות של ברמינגהם. במקום מסעדות,בתי קפה,מוזיאון הטבע הימי של ברמינגהם. עוד מתחם הוא מיילבוקס,מרכז הבילויים היוקרתי של העיר בו חנויות אופנה של מעצבי יוקרה ומבני מגורים יוקרתיים. זה הוא אחד האזורים האמידים ביותר של ברמינגהם.

בדרך לבית החרושת לשוקולד קדבורי. קדבורי באקסטר נולד בסביבות 1768. אביו היה יצרן של סרג' והוא עצמו שוליה של דרייפר בגלוסטר .
 לאחר מכן,עבד עבור אחרים בעיר. הוא הגיע לברמינגהם בשנת 1794 עם 4 מילדיו והחל לעסוק בפשתן בשותפות עם מר קוקר. הוא היה נשוי לאליזבת והיו להם בהמשך 10 ילדים ובית גדול למדי במרכז העיר בשנת 1824. ג'ון קדבורי שהיה המבוגר,הקים עסק של תה וקפה בסמוך. בנימין ניהל את העסק המרכזי ב- 1829.

 ריצ'רד קיבל שכר על מעשים טובים. קדבורי המשיך לפתח את העסק ולקח גם חלק במועצת המנהלים של בית החולים בברמינגהם. כמו גם היה מעורב בענייני מועצת העיר. בקדבורי הייתה עבדות. בשנת 1840 השתתף קדבורי בפעילות נגד עבדות בעולם. הוא חתם על האמנה באולם "הבונים החופשיים" בלונדון . נציגים הגיעו ממדינות שונות. ציור ההנצחה מוצגים כעת בגלריית הדיוקנאות הלאומית שמתעדת את כל האנשים הבולטים שנכחו. טאפר קדבורי מת בשנת 1860, באותה שנה, ג'ון קדבורי שבר את קשריו הכספיים עם אחיו. זמן קצר לאחר מכן עזב את העסק כדי שיתנהל ע"י ילדיו כל אחד בתורו. ההיסטוריה של המקום מוקרנת במספר חדרים בהם הקהל יושב. האנימציה רוטטת מול הפנים, ריח השוקולד בחלק מהמופעים חודר לחלל האולמות ומשם ישירות לאף. הצגה גדולה ומשעשעת שמספרת על דורות של תעשייה

 לפני המופע


 ייצור הקקאו בסרט


הסרט שהוקרן על תעשיית השוקולד
 שוקולד חלב
 נעלי שוקולד ועוד.


 רוצים ביס?

 טמפריג של שוקולד


 כדורי השוקולד מוכנים


 כדורגל משוקולד, רוצים? יצאנו מענן השוקולד לאוויר הצלול.
המשך יבוא