המדריך ממשיך לספר לנו על בעלי החיים של האמזונס ביניהם אנקונדה,טרנטולות מסוגים שונים,קוליברי, בשיאה של ממלכת האינקה בשנים 1438 ל- 1532 ,האינקה,כינוי לשבט אינדיאני ממשפחת שבטי הקצ'ואה,שלט השבט על ממלכה אדירה.
 ארץ ארבע הרוחות. ממלכת האינקה השתרעה על שטח גדול יותר משני מיליון קילומטרים רבועים, באזור שבו נמצא היום מרבית שטחן של פרו, אקוודור, צ'ילה, בוליביה וצפון-מערב ארגנטינה. אוכלוסיית הממלכה מנתה לפחות 12 מיליון נפש, ויש הטוענים שאפילו 20 מיליון. האימפריה העצומה של האינקה נכבשה בידי הספרדים ב-1532 ושלוש שנים לאחר מכן נהרסה כמעט לחלוטין, לאחר ניסיון מרידה שדוכא באכזריות על ידי הספרדים. לאינקה לא היה כתב, והמידע המועט עליהם נשאב מעדויות אילמות,כמו מבנים,

וילה מקומיתציורי סלע, או כרוניקות שכתבו הספרדים מיד אחרי הכיבוש וכן כרוניקות של בני תערובת, בעיקר בני הכובשים הספרדים ובנות אצולת האינקה. גם מהמיתוסים הרבים המסופרים עדיין באזורים הכפריים הצליחו החוקרים ללמוד על חלק מהישגיהם המופלאים של בני האינקה, ביניהם בתחומים כמו אסטרונומיה ומתמטיקה.
עוד אחד מההפתעות שחיכו לנו היו גולגולת מצומקת שהביאו בקופסת עץ קטנה סגורה.
הייתה להם דרך לשמר את מתיהם ובעיקר את הגולגולת. להפתעתנו זה היה מעניין מאוד לצפייה למרות התחושה הכללית שאיננה נעימה. בקשו מאיתנו לא לצלם למען כבודו של הנפטר ונגד עין הרע, כי זו אמונתם. לא צילמנו.
עוד דבר מעניין שלמדנו שהילידים החזיקו בביתם שרקנים. הם האמינו שהם מבשרים על רעידות אדמה שיש במקום. הם השתמשו בשרקנים גם לאבחון תחלואים אצל בני השבט. השמנים נהגו לשים את השרקנים עם גופם של החולים לעשר דקות. לאחר מכן ניתחו את השרקנים ובהתאם לממצאים טיפלו
 בחולים. תושבי העיר משתמשים בנולים מסורתיים כדי ליצור את הבגדים ואת שטיחי הקיר הצבעוניים שלהם,יצירותיהם מבוקשות, פתחו האינדיאנים חנויות בכל רחבי אקוודור והם מוכרים ישירות לגלריות ולחנויות בארצות הברית ובאירופה. מגוון רחב של שמיכות צמר,צעיפים,פונצ'ו ,כובעים,שטיחי קיר וחפצים צבעוניים נוספים.

הסבר על קו המשווה.

ביצים לא מבושלות שמניחים על האבן כך שתעמודנה לבד באיזון על ראשו של מסמר קטן.
 אובדן כוח השרירים? חוויה בעת שעומדים בדיוק על קו המשווה. לא חווינו.מרכז האטרקציה הוא קו 4 אינץ' , פס רחב אדום שרואים בצילום שמסמן את המקום שבו קו הרוחב של כדור הארץ מודד אפס מעלות בדיוק. החברים הצטלמו כאשר כל רגל בצד אחד של הקו,חלק מהחוויה. במקרה שלנו, אחד מצד אחד והמלווה מצד שני.
מהסימון של נקודת קו המשווה, אנחנו מגיעים למוזיאון הגדול יותר. בו גם תערוכה
חיצונית גדולה. מעיין טיילת שלאורכה פסלים בדמותם של מגלי ארצות מפורסמים.
 בצדדים , ביתנים של הלאומים השונים שתרמו למידע והשתתפו בו.
השדרה,במרכזה אנדרטת מסיבית שבראשה עולם גדול.
הנקודה האמיתית בה עובר קו המשווה באקוודור נמצאה מאוחר יותר צפונית לקו דל מונדו. בסמוך ל- סן אנטוניו דה פיצ'ינצה. אנדרטת קו המשווה,נבנתה על ידי מדענים צרפתים
בשנת 1938. לא היה להם GPS, והם פספסו את מרכז כדור הארץ רוחב 0 ואורך 0
 בפחות מ-100 מטר. התערוכה החיצונית גדולה. היא מעיין טיילת שלאורכה פסלים בדמותם של מגלי ארצות מפורסמים. במרכז,אנדרטת טרפזים מסיבית שבראשה עולם גדול.

השדרה ומאחור האנדרטה דמוית פירמידה. כל צד פונה לכיוון ארבע רוחות השמיים.
מזרח מערב צפון דרום.
 קוטר המבנה כ-4.5 מטר,ומשקל הכדור שבראשו הוא 5 טון. מאחור הרי האנדים.


 צד מזרח-כניסה למבנה מצויין באות E . הגלובוס הענק. אנחנו נכנסים לביתן הצרפתי בו תאור המפה הטופוגרפית של האזור,גלובוס ענק ועוד תבליט של האזור.


 הסבר על הגלובוס, היבשות,כוח המשיכה ועוד.
 עוד מהיופי במקום


 עוד מהיופי .
הלמה החמודה אומרת שלום בעיניים. מכאן אנחנו הולכים למסעדה נחמדה שנמצאת בשטח, מסעדת פלאזה סול.
להפתעתנו,מצאנו דגל ישראלי מתנוסס על הספינה שתלויה על הקיר כחלק מהתצוגה היפה במקום,ייתכן ששמו לכבוד המבקרים במקום.
ביציאה מהמתחם דאגו להחתים לנו את הדרכונים בחותמת מיוחדת שאשרה שבקרנו
 בקו המשווה "00 00'00

הספינה – עבודת יד מקומית. מרימבה להנאת הסועדים עוד מעבודות היד של הילידים
 מתאבנים מקומיים אמפנדס מרונדו. באקוודור, אמפנדס יכול להיות מוגש כמתאבן,עם מנה עיקרית או כקינוח. כמשמעו לחם או מאפה עטוף סביב מלית. המילוי הוא לעתים קרובות בשר או פרות או גבינה. למרות שאמפנדס נמצאים ברחבי עולם הדובר ספרדי,באקוודור הם נוטים להיות עם מלוי של תירס. מנה מקומית,פול עם תירס וגבינה טובה.

מרק מקומי אבוקאדו וגבינה במרק תירס. עוד מנה מקומית
עוד מנה מקומית פריטטה בננה פורק אבוקדו עם עגבניות בצל ותירס.
לאחר הארוחה אנחנו יוצאים אל סאוט איסט הנדיקרפט מרקט. או שוק עבודות היד.

 המשך יבוא:

חלק 1, חלק 2, חלק 3, חלק 4,חלק 5, חלק 6, חלק 7, חלק 8,
חלק 9,חלק 10, חלק 11, חלק 12,חלק 12 1, חלק 13, חלק 14, חלק 15 ,חלק 16, חלק 17, חלק 18, חלק 19, חלק 20 ,חלק 21,חלק 22 ,חלק 23 ,חלק 24 ,חלק 25