סקאפטאפל,הוא אואזיס בין קרחונים למדבר. בשנת 2004 הפארק הורחב וכולל גם VatnajokullSkaftafell הפארק מאכלס עצים ממקומות שונים כמו גם קרחון, במקום פעילות לבה שמשמשת לחימום ויצור חשמל.

מגרש החניה

משקיפים מלמעלה

הקרחונים במרחק נגיעה


 רכב אמפיבי נמוך מכניס קבוצה אחרת ללגונה,לנו היה רכב משלנו, בלינו עליו באמצעות הרמפה של האוטובוס.

אסור ללא חגורות הצלה
לגונת הקרחון יוקולסורלון (Jökulsárlón), מרשימה.בלגונה שטים שברי קרח מקרחון ה- Breidamerkurjokull.
 הסיור ערך כ-3/4 שעה בין גושי הקרח מדהים ומעניין! שטים ליד ובין הגושים שנפרדו מהקרחון הגדול ולהם צורות וצבעים שלא מהעולם הזה.
חלקם בצבעי כחול ואחרים שחורים מאבק הלבה.
 או מלכלוך שבא מהאפר של התפרצויות הלבה. מתחת לקרחון נמצא אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר באי. במקום הסריטו חלקים מהסרט בסדרת ג`יימס בונד וטומב ריידר , "רשיון להרוג". הרכב אמפיבי נוסע תחילה על האדמה ואח"כ יורד למים. שתי סירות בודקות את הנתיב כל הזמן, כדי שלא ניתקל בחלקי קרחון . תוצאות של התנגשות בין קרחון ואוניה גדולה ידועות לכן לא לוקחים סיכונים מיותרים.

המדריכה מסבירה לנו על היווצרות הקרחונים. הקרחון נסוג כל הזמן ומי הים חדרו מתחתיו, במקום שבו הוא נסוג.
 כך נוצרה לגונת מי שלגים באפיקו של נהר המפלס את דרכו לים. עומק הענקי של המים במקומות מסויימים, על ההפתעות הבלתי צפויות ועוד. התכונות המיוחדות של קרח בן אלף שנה. סיכוי סביר שתראו שבירה של קרחון ונפילת החלק למים או להתהפכות הקרחון. מדהים! אנחנו לא ראינו.הלגונה הולכת וגדלה בקצב מהיר מאז שנות השלושים. בסמוך לכביש 1שממנו נראית הלגונה היטב, יש במקום מזנון שירותים ומעגן סירות. עם קצת מזל תוכלו גם לחזות בכלבי ים המגיעים מהים אל תוך הלגונה. הלגונה יכולה להיות חוויה לכמה שעות צילום של קרחונים המשתקפים במים ושל שינויי האור לאורך היום .

ללא מילים

אבק הלבה עדין על הקרחונים

לכל רכב אמפיבי מוצמדת זודיאק מהירה עם מציל מיוחד קרח צף במים אסור לאכילה.

החלק האחורי של הרכב האמפיבי.

צופים מנקודה גבוהה על היופי.


משם ממשיכים מזרחה אל העיירה הופּן Höfn,

המשך יבוא

חלק ראשון,חלק שני,חלק שלישי,חלק 4,חלק 5,חלק 6,חלק 7,חלק 8,חלק 9,חלק 10,חלק 11

סיוע בביטוח לאומי וזכויות בעלי מגבלה (נכים)-חינם