פורסם ב- יוני 11, 2012מאת ethy ab
 קו הרכבת הקלה בדבלין

דבלין היא מרכז מערכת התחבורה באירלנד. נמל דבלין הוא נמל הים החשוב במדינה.
שדה התעופה של דבלין הוא נמל התעופה החשוב במדינה. בעיר נמצאות שתי תחנות הרכבת הגדולות תחנת יוסטון ותחנת קונולי, יוסטון מקשרת את העיר עם רוב הערים באירלנד, ודרך קונולי עוברים הקווים למחוז סליגו ולעיר בלפאסט. דבלין היא מרכז לרשת הכבישים באירלנד, והכביש הרב מסלולי M50 מקיפה סביב.
 קו הרכבת הכבדה בדבלין (ה-DART) הוא קו הרכבת המחושמל היחיד במדינה, בנוסף פועלת רכבת קלה (LUAS) אשר החלה את פעולתה ביוני 2004. ל-LUAS שני קווים הקו הירוק והקו האדום. הקו הירוק נפתח ב-30 ביוני 2004, הקו האדום נפתח ב-28 בספטמבר 2004. הקו האדום והירוק מופרדים זה מזה ואין להם נקודת מפגש כלשהי. המערכות של הקווים גם הן מופרדות זו מזו. תוכנית לחבר בין שני הקווים בעלות של 70 מיליון אירו הוצגה לפני הממשלה האירית בסוף 2004, אך עוד לא בוצעה כל החלטה בנושא.


 גשר "חצי-הפני" - מעל הנהר ליפי, בין רחובה הראשי של דבלין, רח' או'קונל, ואזור הבילויים טמפל בר, זהו אחד מסמליה הרומנטיים של העיר.
 את דבלין חוצה התעלה לשני חלקים עליהם גשרים מרובים.

 שפל בנהר הליפי ועוד אחד מהגשרים היפים עליו.

 עוד גשר על התעלה


 גשר שנבנה ע"י בונה גשר המיתרים


 גן ואנדרטת זכרון לנופלים


 האובליסק


האובליסק הגבוה החוד של דבלין - הפסל הגבוה בעולם. גובהו 120 מטר. בבסיסו היקפו 3 מטר, וב"שפיץ" היקפו 15 סנטימטר והוא נמצא ברחוב או'קונל ליד בניין הדואר המרכזי, במקום בו עמד בשנות השישים פסל של האדמירל הורציו נלסון שפוצץ על ידי ה-IRA.
 מדרחוב גרפטון - אזור קניות רוחש והומה.


 אי אפשר להישאר שאנן מול הפסל המדהים שנמצא בתחילת הרחוב. פסלה של מוכרת הצדפות מולי מאלון שהשיר עליה הפך ל"הימנון" של דבלין.

 מאמינה שאתם מכירים את השיר.


 פניקס פארק - אחד הפארקים הגדולים באירופה. בפארק נמצא גן החיות של דבלין.

 רחוב בדבלין הדלתות הצבעוניות כדי שהשיכורים לא יטעו בכניסה לביתם. אזור הטמפל בר - רובע חיי הלילה התוססים בדבלין. טמפל בר,כל הזכויות לויקיפדיה

 מלון שלדון העתיק ביותר באירלנד


ג'ימס קונולי
ג'יימס קונולי ,( 5 ביוני 1868- 12 במאי 1916) היה מנהיג המפלגה הסוציאליסטית האירית.
 הוא נולד באזור Cowgate של אדינבורו, סקוטלנד, להורים מהגרים אירים ודיבר במבטא סקוטי לאורך חייו. הוא עזב את בית הספר בגיל 11, אבל הפך לאחד התאורטיקנים המרקסיסטים המובילים עד היום. עקב מנהיגותו הוצא להורג על ידי כיתת יורים בריטים בערב הפסחא 1916.

 רחוב בדבלין


 עוד רחוב

 פסל של לוחם חופש אירי


 עוד לוחם חופש אירי


טיילת הנהר ליפי - חוצה את דבלין לרוחבה.
המשך יבוא
 החלק 1
חלק 2
חלק 3
חלק 4
חלק 5
חלק 6
חלק 7
חלק 8
חלק 9
חלק 10
חלק 11
חלק 12