בדרך נהר מוסקבה והקרמלין


 המדריכה מסברה על הסביבה בדרך, רואים את הקרמלין המדריכה מסבירה מוסקבה טיול מפות של גוגל 360 מעלות נוף משכר לחצו על הקישור. מוסקבה קרמלין 360 מעלות לחצו על הקישור המפה של הקרמלין,זכויות לויקיפדיה

הקרמלין של מוסקבה הינו הקרמלין הידוע ביותר ברוסיה.

 זה הוא אתר היסטורי מבוצר בלב העיר.חומות הקרמלין הקרמלין של מוסקבה משקיף אל הכיכר האדומה מדרום-מערב, וכולל בתוכו מספר ארמונות ביניהם ארמונות הקרמלין הגדול, קתדראלות הקרמלין, ארמון הסובייטים, ומספר אתרים נוספים בעלי ערך היסטורי רב.
 המתחם מוקף בחומת הקרמלין האדומה והמפורסמת במגדלים מחודדים שהידוע בהם הוא מגדל ספאסקיה.

מגדל ספאסקאיהמגדל ספאסקאיה זכויות לויקיפדיה מגדל סְפַּאסְקַיַה,ספַּאסְקַיַה בַּאשְנְיָה הוא מגדל שעון בקרמלין. הוא ניצב בחומת הקרמלין בצמוד לכיכר האדומה. בזכות קרבתו לקתדראלת ואסילי הקדוש ולמאוזוליאום של לנין זהו המגדל הידוע ביותר בקרמלין.
השער שבו שימש לתהלוכות ממלכתיות ודתיות, וכן לקבלות פנים לשגרירים. גובה המגדל עד הכוכב שהותקן בראשו בתקופה הסובייטית ב-1935 הוא 67.3 מטר, ויחד איתו הוא נישא לגובה של 71 מטר. קוטרו של הכוכב הוא 3.75 מטר. הוא מאיר בלילה וסב על צירו לפי כיוון הרוח, כמו שבשבת שהוביל מהקרמלין דרך השער אל הכיכר האדומה.
המגדל נבנה בשנת 1491 במהלך תקופת שלטונו של נסיך מוסקבה ושליט רוסיה איוואן השלישי על ידי האדריכל פייטרו אנטוניו סולארי פרטים אלו נלמדים מלוחות אבן לבנים עם כיתוב זיכרון שקבועים על המגדל עצמו מהצד של הקרמלין. בסוף המאה ה-16 נקבע סמל העיט הדו ראשי של רוסיה על המגדל. המגדל התנשא בתחילה למחצית מגובהו הנוכחי, אך בשנים 1625-1624 הוסיפו לו האדריכל הרוסי בַאזֶ'ן אוֹ‏גוּרְצוֹ‏ב.
 גג ובו מספר מפלסים. העיטורים נוספו בזמן כהונתו של מיסד שושלת רומנוב, הצאר מיכאיל הראשון.

הזכויות למפה לויקיפדיה  מגדל ספאסקיה ידוע בעיקר בזכות ארבעת השעונים המוזהבים הקבועים בו והפונים לארבעה כיוונים.
השעון הראשון הותקן במגדל בשנת 1707. ב-1763 הותקן בו שעון מצלצל חדש, אשר תוקן בשנת 1851.
החל ב-1920 ניגן השעון את נעימת האינטרנציונל.
קוטרו של השעון הוא 6.12 מטר, וגובהן של הספרות הוא 72 ס"מ. אורכו של מחוג השעות הוא 2.97 מטר ומחוג הדקות מגיע לאורך של 3.28 מטר. הקרמלין ביומיום משמש כמושב הרשמי של נשיא רוסיה וכמקום עבודתו.
 לצד חשיבותו הפוליטית הרבה של הקרמלין, המתחם הוא אטרקציה תיירותית מרכזית בבירת רוסיה, הקרמלין הוכרז בשנת 1990 כאתר מורשת עולמית.


המגדל השימוש השגור במושג הקרמלין מתייחס לרוב למעוז הממשל הרוסי במוסקבה בהיותו משכנם העיקרי של הצארים במשך מאות בשנים. מעוז השלטון הסובייטי בעידן הקומוניסטי, ומקום משכנו של הנשיא בימינו. "קרמלין" -פירוש המילה מצודה. מצודת הקרמלין הנמצאת בתוך העיר.
במרכזי ערים היסטוריות רוסיות רבות פרושות מצודות נוספות הנושאות את השם "קרמלין".
זו של מוסקבה היא הידועה והחשובה ביותר.
המושג קרמלין מתייחס פעמים רבות בעיקר לממשל של ברית המועצות או רוסיה, וזאת ללא קשר פיזי למתחם עצמו.
המונח "קְרֶמלינולוגיה" מתייחס לחקר הפוליטיקה הסובייטית הרוסית. מקורו של האתר בהתיישבות הראשונה באזור גבעת בורוביצקי, היכן שנהר הנגליניה התמזג עם נהר מוסקבה.
 המבנה, מבוצר היטב. קיים מאז המאה ה-11. במהלך המאה ה-12 הורחבה העיר משמעותית על ידי הנסיך יורי דולגורוקי, והמצודה זכתה לכינוי קרמלין בשנת 1331, המקום נקרא דיטינץ בין השנים 1366-1368 במהלך שלטונו של דמיטרי דונסקוי, נבנה מבצר העשוי אבן לבנה. במאה ה-15,כאשר הנסיכויות הרוסיות היו מלוכדות תחת שרביטו של איוואן השלישי, שהיה לנסיך הגדול של רוסיה, הוא ארגן בנייה מחדש של מתחם הקרמלין. לשם כך הזמין מספר בנאים ידועי שם מאיטליה.
 עוד כניסה לקרמליןהכניסה ממנה נכנסנו לקרמלין -דלת עץ ענקית משולש החומות של הקרמלין סוגר מתחם בן 275,000 מ"ר. כיכר הקתדרלות מהווה את לב המתחם. סביבה, שישה מבנים ביניהם שלוש קתדראלות בעלות כיפות מוזהבות. קתדרלת התרדמה הושלמה בשנת 1479 ויועדה להפוך כנסייתה הראשית של מוסקבה, ולמקום הכתרת הצארים. חזית אבן-השחם וחמש הקאפלות בעלות הכיפות המוזהבות, הינם פרי עיצובו של האדריכל האיטלקי פיורבנטי. קתדרלת העלייה לשמים, בעלת שלוש הכיפות המוזהבות, הייתה הבאה להבנות והושלמה בשנת 1489. לאחר מאה נבנתה מחדש עם תשע כיפות. בקצה הדרום-מזרחי של הרחבה שוכנת קתדרלת המלאך מיכאל משנת 1508. מעל לחמישים מבני משפחות האצולה של רוסיה קבורים במקום. ישנן עוד שתי כנסיות קטנות מסביב לרחבה, כנסיית הנחת הגלימה וכנסיית שנים עשר השליחים.
מבנה בולט נוסף בקרבה רבה לרחבה הוא מגדל הפעמונים של איוואן הגדול, בחלקה הצפון-מזרחי. על-פי המסורת, מגדל זה, הנישא לגובה 81 מטרים, מסמן את מרכזה המדויק של העיר מוסקבה. במגדל 21 פעמונים אשר שימשו כאזהרה מפני אויבים המתקרבים.
ברחבי המתחם הגדול נמצאים גם נשקיית הקרמלין, ארמון הסובייט העליון בו נמצאת האדמיניסטרציה הנשיאותית.
בארמון הקרמלין הגדול נערכים טקסים ואירועים רשמיים. במקום נמצא גם ארמון הסנאט,מקום משרדו הרשמי של הנשיא, ארמון טרם משכנו הרשמי של הנשיא, ומספר בנייני שלטון רחבי ידיים.
במתחם נמצא פעמון הצאר הגדול והשבור, אשר לא זכה להדהד ולו פעם אחת, ותותח הצאר העצום משנת 1586, שניהם ממוקמים בכיכר איוואנובסקיה. בחלק מחומת הקרמלין הפונה לכיכר האדומה נמצא בית הקברות של חומת הקרמלין בו קבורים אישים סובייטים חשובים

 המשך יבוא

חלק 1,חלק 2, חלק 3,חלק 4, חלק5 , חלק 6 , חלק 7 ,חלק 8,חלק 9,חלק 10,חלק 11,חלק 12,
חלק 13,חלק 14,