ליום החמישי

 אחרי סופ"ש של מנוחה ויום אחד של פגישות במורוגורו, אחרי הכל, יש לנו כאן פרוייקט של פייר פלאנט שאני צריך לנהל, אנחנו יוצאים למסע רגלי למפל שמעל העיר - מפל צ'ומה. המפל נמצא ליד כפר קטן בעל אותו שם הנמצא כשמונה ק"מ מדרום לעיר, בגובה של כשני ק"מ במעלה רכס הרי אולוגורו (Uluguru).

הרי אולוגורו - מבט ממורוגורו

ההליכה למפל היא בשביל מסודר העובר בין כפרונים קטנטנים במגמת עליה מתמדת. מפעם לפעם אנחנו עוצרים ליד הנחל שזורם כאן ונהנים מהנוף הנפתח באיטיות. לאורך הדרך יש חנויות קטנטנות שבין השאר מוכרים בהן שתיה קרה למטפסים בהר.

הולכים בשביל למפל

אנחנו עוברים ליד מחנה הצופים של מורוגורו, שלא ממש ברור למה הוא משמש, וליד בית ספר נטוש. על בית הספר הציבו שומר, כנראה כדי למנוע מתושבי האזור להשתלט עליו לצורך מגורים. בית הספר נראה מתוחזק היטב, אבל המדריך שלקח לכאן את יובל בפעם הראשונה (היום היא המדריכה שלנו) הסביר שהמקום נטוש כי אין בסביבה מספיק ילדים כדי להצדיק בית ספר.

מחנה הצופים של מורוגורו

העליה לוקחת כמעט 4 שעות, אבל שווה את המאמץ. הנוף הנשקף מלמעלה ממש מהמם. המפל קצת פחות, כבר ראינו גבוהים וגדולים ממנו, אבל המיקום שלו מושלם.

מפל צ'ומה

שעתיים של ירידה ואנחנו חזרה במורוגורו, הפעם במלון החדש של ג'מילה והרולד פריי – אדלוייס (Edelwyss-inn). זה מלון קטן, רק 10 חדרים, אבל ברמה אירופאית. הרולד הוא שוויצרי (מכאן גם השם של המלון), והוא הקים את המלון בסטנדרטים שוויצריים – חדרים גדולים על נוף הרים אלפיני עם איבזור מודרני; מסעדה המגישה אוכל מוקפד וטעים; קפה שהוא קונה ישירות מהמגדלים וקולה בעצמו; ובעיקר שירות אירופאי.

הלובי של אדלווייס

אנחנו שותים בירה קרה ליד הבריכה הקטנה של המלון (קר מידי כדי להיכנס לשחות) ומסיימים את היום בארוחת ערב מעולה. אם אתם רוצים לנפוש במלון מקסים על נוף הרים מרהיב במחיר שווה לכל כיס – בואו לאדלוייס.

הנוף מהאדלווייס

ליום השביעי