למה ונציה? מה פתאום טיול של זקנים? איפה ההרפתקנות? כל אלה, ועוד, הן שאלות ששמענו מהבנות כשהחלטנו לקחת פסק זמן של כמה ימים ולטוס לוונציה. נכון, זה לא בדיוק סוג הטיולים שלנו, אבל אחרי שנתיים של קורונה שבמהלכן לא טיילנו בכלל בחו"ל, החלטנו שחייבים, אבל ממש חייבים, לנסוע ולא ממש חשוב לאן. הפור נפל על ונציה כי חגית ביקשה. היא לא היתה כאן מעולם.

זאת גונדולה (צילום - אלון הברפלד (C))

שמחים ועליזים אנחנו מתייצבים בבידוק של אלעל שלוש שעות לפני הטיסה. עידו נוסע "יוקרה" של אל על, אז אנחנו בתור של הביזנס. בדלפק הבידוק, אחרי חצי שעה בתור, אנחנו מתבשרים שאנחנו בטרמינל הלא נכון. הטיסה לונציה יוצאת מטרמינל אחד. למה? לאל על פיתרונים. התחלה טובה. אנחנו אצים רצים לטרמינל אחד. זה מתחיל להיות לחוץ כי התור כאן עצום. עידו מפעיל את כרטיס הפלטינום, ולמרות שזה טרמינל אחד, ואין כאן עדיפות לנוסעי "יוקרה" של אל על, מצליח להביא אותנו בזמן לדלפק הצ'ק אין. עוד חצי שעה ואנחנו יושבים לארוחת ערב מפוארת בטרקלין של אל על. פלטינום, אמרנו?

הטיסה עוברת ללא תקלות, ואנחנו נוחתים בונציה בדיוק בזמן היעוד וצועדים לתחנת המוניות של "עלילגונה" לקחת מונית העירה. הזמנו כרטיסים מראש. טיפ– יש לזכור שהכרטיסים שאתם מזמינים באינטרנט לא עובדים על סירה עצמה, ואתם חייבים לעבור במשרד הכרטיסים כדי להמירם בכרטיסי נייר שפותחים את המחסום. התחנה נמצאת עשר דקות הליכה מהטרמינל ואנחנו צועדים בשמחה. סוף סוף חו"ל, סוף סוף ונציה. המונית יוצאת בדיוק בזמן ומפליגה העירה. אה. כן. זאת מונית מים. טיפ– אין תחבורה יבשתית בתוך ונציה, אז אם אתם לא רוצים לצעוד למלון שלכם עם כל המזוודות מכיכר רומא, המקום האחרון אליו מגיעים כלי רכב, קחו מונית או אוטובוס מים. ההפלגה איטית ושקטה, ואנחנו לא ממש מרגישים את התנועה של המונית. אחרי 45 דקות וארבע תחנות אנחנו מגיעים ל- "S. Stae" התחנה שלנו. החלק האחרון של ההפלגה הוא ב-"גראן קאנאל" התעלה המרכזית של ונציה, אבל עליה נרחיב בהמשך.

זאת מונית (צילום - עידו שכטר (C))

ניקולה, ממנו שכרנו את הדירה בה נגור בימים הקרובים, ממתין לנו ביציאה מהתחנה. הוא ונציאני מלידה - "52 שנים אני שותה את המים מהברזים בעיר הזאת ואני בריא" – הוא מספר לנו, כשאנחנו שואלים אם אפשר לשתות מי ברז בונציה. אז מסתבר שכן. טיפ- אין סיבה לקנות מים בבקבוקים בונציה, מי הברז כאן נהדרים, ויש מזרקות מי שתייה ברחובות. הדירה שלנו נמצאת ברחוב פנימי קטנטן ושקט, שלוש דקות הליכה מהתחנה ורבע שעה הליכה מכל האתרים החשובים של ונציה, והיא מדהימה!!! היא בבניין עתיק, אבל שופצה ממש לאחרונה. יש בה שלושה חדרי שינה, מטבח מאובזר להפליא, חדרי אמבטיה חדישים, וגולת הכותרת – פינת ישיבה חמודה בחצר פנימית נסתרת.

זאת החצר שלנו - צילום אלון הברפלד (C))

אנחנו נהנה כאן. טיפ– כשבוחרים מקום לינה בונציה, חשוב לבחור מיקום קרוב לתחנת תחב"צ, כי אחרת ההגעה והיציאה עם המזוודות יכולות להפוך ללא פשוטות. אחרי שאנחנו נפרדים מניקולה, הוא ממש אוהב לדבר הבחור, אנחנו מתמוטטים למיטות. היה יום ארוך, ומחר יום "עבודה" מלא.

ברוכים הבאים לונציה

לפרק השני