את סדרת הפוסטים הזאת אני חייב להתחיל בהתנצלות. סליחה, אבל כן, אנחנו נוסעים למצריים. כל מי ששמע שאנחנו נוסעים לשבועיים טיול במצריים פתח עלינו זוג עיניים: ״מצריים? אתם בטוחים? זה לא מסוכן?״. אז הנה אני מתנצל בפני כולם: "כן, אנחנו נוסעים למצריים, לשבועיים של מדבר מערבי ומצריים הקלסית. הולך להיות מטורף, אבל אם אתם חוששים ממצריים, אתם משוחררים. הפוסטים הבאים הם לבעלי לב חזק בלבד (לא באמת)".

אנחנו מגיעים מישראל ישירות לקהיר בטיסה של אייר סיני (485$), חברת בת של איג׳יפט-אייר. ירדן שמגיעה מקופנהגן עם טורקיש דרך איסטנבול משלמת רק 350$. איזה כיף שיש שלום....

מטוס האיירבס 220 החדיש, עם וויפי בחינם (טוב במחיר של הכרטיס הזה אפשר לטוס להודו) וחיבורי USB, מביא אותנו לשדה התעופה המודרני מאוד, הגדול מאוד והריק מאוד, של קהיר, בטיסה קצרצרה של פחות משעה.

עידו ואני חולמים להגיע למדבר המערבי כבר המון שנים, ורק השנה הצלחנו לשכנע את הבנות (בעצם רק את מיכלי) שזה מספיק בטוח. גם עופרי (הבת האמצעית של מיכל ועידו) וירדן (הצעירה שלנו) מצטרפות, והשמחה רבה.

וידוי קצר, מבין ששת הנוסעים - מיכל, עידו, עופרי, חגית, ירדן ואנוכי - רק אני זכיתי לבקר במצריים, וגם זה היה בשנת (!)1982, אז באמת הגיע הזמן לביקור נוסף....

עד שירדן תגיע, היא נוחתת שעתיים אחרינו, קצת טיפים:

  • ויזה - בעלי דרכון ישראלי עושים ויזה בשגרירות מצריים בתל אביב (כ-200₪). זה לוקח 10 ימים ותקף לכניסה אחת בתוך 3 חודשים מתאריך הנפקת הויזה. לבעלי דרכונים זרים שווה לבדוק, כי דרכונים קנדיים, לדוגמא, מקבלים ויזה בכניסה למצריים, ומשלמים עבורה רק 25$ בשדה התעופה בקהיר, בבנק שנמצא ממש לפני ביקורת הדרכונים.
  • כסף - כסף מצרי (לירה) ממש קשה להשיג בארץ, תביאו דולרים, מקבלים עליהם שער מצויין בכל בנק במצריים. אנחנו החלפנו באותו בנק הנזכר לעייל, בשער זהה לשער ההמרה בארץ.
  • מסלול - אנחנו החלטנו לעשות את הקשת המערבית של המדבר - מקהיר דרך בחארייה, פאראפרה, דאחלה וחארגה ללוקסור - להמשיך ליומיים בלוקסור, נסיעה ברכב דרך אדפו וקום-אומבו לאסואן, יום אבו סימבל (בנסיעה), יום אסואן, רכבת לילה לקהיר ויומיים בקהיר והפירמידות. יותר פרטים לגבי האפשרות לבקר במדבר המערבי, בהמשך.

הייסאם, או ליתר דיוק Haitham Salama Abd El Hakeem, המדריך שלנו לשבועיים הקרובים, אותו מצאנו כאן בלמטייל, שלח את אחמד, נציג שלו, לקבל את פנינו ממש לפני ביקורת הדרכונים, ולעזור לנו בכל הקשור בכניסה למדינה. אחרי שכולם מגיעים, אנחנו יוצאים החוצה, פוגשים את הייסאם ואת הרכב המפואר שלנו, ויוצאים לכיוון בחארייה, נווה מדבר הנמצא כשלוש מאות ק"מ דרום מערבית לקהיר.

בעיקרון, אין כניסה לתיירים למדבר המערבי, אז על הנייר זה בלתי אפשרי. עם זאת, מדיניות משטרת התיירות היא להעלים עין ולאפשר לתיירים (מלבד ישראלים, אמריקאים וגרמנים) לבקר בחלקים של המדבר, אז היום אנחנו קנדים, כי לרובנו יש דרכונים קנדיים. חלק מהאתרים, כגון עמק מומיות הזהב בבחארייה, אינם נגישים בגלל נוכחות המשטרה.

לוקח לנו כמעט 4 שעות להגיע מקהיר לבחארייה, ואת הלילה הראשון שלנו במצריים אנחנו מבלים במלון Bedouin Palace, מלון בדואי אוטנטי (כולל מדורה בחצר) עם צוות מקסים.

ברוכים הבאים למצריים.

ליום השני