גם הבוקר, יום ג' ה- 1.6, השמים צבועים בדי הרבה אפור אבל, לפחות בינתיים, לא יורד גשם.

אני ממהרת לצאת לדרך, כבר ב- 7:35, כי אחה”צ הגשם צפוי להתחדש.

היום שלי מתחלק לשניים. החלק הראשון: מ- Treyarnon ל- Newquay.

אני צועדת בשביל נוח שעולה ויורד ומתפתל בהתאם לקו החוף המפורץ מאוד. השביל יפיפה – אני צועדת בתוך או לצד שטחי המרעה מוקפת במרבדים של פרחים בשלל צבעים. חוף הים בקטע הזה מתאפיין בסלעים/צוקים שבולטים מהמים – כמו איים קטנים ומחודדים מאוד. כשהים נסוג נוצרים מפרצונים חוליים קטנים מנוקדים בסלעים המחודדים.

למרות האפרוריות, הרוח שנושבת בחוזקה וטפטוף פה ושם אני נהנת מאוד מההליכה.

אני חולפת על פני כמה ישובים קטנים, עולה במדרגות בשני קטעים קצרים ומרשימים במיוחד בנופי הצוקים שלהם – Pentire Steps ו- Bedruthan Steps. ואז יושבת להפסקה בת כחצי שעה ב- Mawgan Porth.

ההליכה לא קשה אבל הרוח מטורפת!

-

השביל משתנה מעבר לנקודה זו כאשר הוא חולף במקביל לרצועת חוף חולית צרה וארוכה מאוד לאורך מפרץ שנקרא Watergate Bay. השביל פה הוא במקביל לכביש, לא מאוד רחוק ממנו.

כשאני צועדת לאורך המפרץ ברוח החזקה – מתחיל פתאום מבול! הקטע הזה חשוף מאוד ואין לי איפה להתחבא. הרוח מטיחה את הגשם בגוף שלי. את מעיל הגשם אני לובשת מהבוקר והתרמיל שלי עטוף. אבל תוך דקה וחצי, המכנסיים שלי ספוגות במים והנעליים רטובות לגמרי (למרות שהרגליים מבפנים יבשות).

אני צועדת בגשם השוטף בחוסר אונים במשך כעשר דקות.

כמו שהמבול התחיל ככה הוא נגמר לפתע. וכשאני עושה את צעדי הראשונים בפאתי העיר Newquay, לאורך החוף על המדרכה – כרבע שעה מאוחר יותר, המכנסיים שלי כבר יבשות – תודות לרוח.

בימים האחרונים, בעצם מתחילת המסע, חלפתי על פני עיירות וכפרים רבים. השביל מוביל לפרקים על מדרכה או לצד כביש בתוך איזו עיירה או שהוא עוקף אותה בצמוד לחוף. העיירות האלו הן חלק מהמסע, מאפיין בולט בשביל – והן תורמות עניין, גיוון ויופי. הייתי אומרת אפילו שהן אלמנט מוביל במסע הזה – לא פחות מנופי הים, מרבדי הפרחים והשדות המוריקים.

אבל Newquay היא עיר של ממש ומן הרגע הראשון – אני לא ממש אוהבת אותה.

יש קטע ארוך ללכת, על המדרכות, ברחובות של העיר. ההליכה היא אמנם לאורך החוף והאווירה היא של עיר-גולשים/עיר-חוף – ולא של כרך מודרני וסוער – אבל כשאני רודפת אחרי יונה מתחת לאיזה גשר בכניסה לעיר (כדי להשיג צילום מוצלח של הציפור היפה שאני פוגשת שוב ושוב לאורך השביל), אני מצליחה לאבד את השביל ומתרחקת, לפחות ק”מ או שניים (אולי יותר), מהים. ההליכה הארוכה על המדרכות, עד שאני מצליחה סוף-סוף לחזור אל המסלול שלי, בכיוון מרכז העיר – היא לא מהנה בכלל מבחינתי. בנוסף, כבר שלושה ימים אני מסתובבת עם כף רגל שמאל שכואבת בחלק העליון. על המדרכות הקשות של העיר, הכאב הופך לכמעט בלתי נסבל ואני ממש צולעת.

-

בסביבות השעה 13:15, אני מתיישבת סוף-סוף בבית קפה במרכז Newquay. כ- 20 ק”מ (וכ- 5.5 שעות) מאחורי היום.

למרות הכאב ברגל, אני ממש לא רוצה עדיין לעצור. ראשית – מפני שאני לא אוהבת את העיר ולא מתחשק לי להשאר כאן. שנית, מפני שעוד מוקדם. ובנוסף – פרט לכאב ברגל, אני מרגישה… מצוין. 20 ק”מ הליכה, במיוחד כאשר השביל לא קשה בכלל – זה מעט מאוד עבורי, בשלב זה.

לאור הנסיון הכל כך מוצלח שהיה לי אתמול בערב באכסניה ב- Treyarnon, אני מחליטה להזמין לעצמי מקום ללילה באכסניה של אותה רשת ב- Perranporth. שוב צפוי לילה גשום ואני מעדיפה ללון indoors בכל מקרה. אלא שהיישוב הקטן מרוחק עוד 17 ק”מ מכאן ויום של 38 ק”מ קילומטר הוא לא מאוד ריאלי עבורי, נוכח הכאב ברגל שמאל. בנוסף – אין לי שום חשק לצעוד שוב ברחובות העיר אל צידה השני…

אחרי התייעצות ב- info, אני ניגשת לתחנת האוטובוס הסמוכה. האוטובוס מקפיץ אותי כמעט חצי מהמרחק לעיירה הקטנה Holywell. זה מבחינתי דילוג מוצלח מכיוון שאני “נוחתת” שוב במקום שלו וממשיכה ללכת בשביל חולי, שקט ונעים לכיוון היעד שלי.

-

זהו החלק השני של היום: מ- Holywell ל- Perranport.

-

Perran Beach החולי והארוך הוא תענוג של ממש. המדרך החולי אולי מקשה על ההתקדמות אבל מקל במידה ניכרת על הכאב ברגל שלי. אני מתעלמת מהשביל הולכת ממש על החול – כשאפשר.

מזג האוויר הלך והתדרדר ככל שהתקדמתי. הים כוסה בערפל ורוח חזקה נשבה. אבל ההליכה בסמוך לקו המים בקטע האחרון הייתה מהנה מאוד דווקא תודות לתנאים כאשר צלליות של צוקים משווים מראה פראי ודרמטי לקו החוף הרך.

אני לא היחידה שאוהבת את התנאים האלו – על החוף הצמוד לעיירה מסתובבים לא מעט אנשים לבושים במעילים ובמים יש כמה וכמה גיבורים על גלשנים.

בקצה הדרומי של המפרץ בצמוד לעיירת החוף Perranporth יש צוקים יפים מאוד והשביל מטפס, שוב על מדרכה לצד כביש, אל מעל לצוקים שם ממוקקמת האכסניה שלי.

אני מגיעה, צולעת, ליעד – בסביבות השעה 16:30 בדיוק כשמתחיל שוב גשם שוטף...

סיכום היום:

נק' התחלה: Treyarnon Bay.

נק' סיום: Perranporth.

מרחק הליכה משוער: כ- 30 ק”מ.

דילוג: כ- 8 ק”מ באוטובוס בין מרכז Newquay לעיירה Holywel.

זמן (ברוטו) על השביל: כ- 9 שעות.

לינה: YHA Perranport (מקסים!).

highlight יומי: מפרצים שמנוקדים בצוקים/סלעים שיוצרים איים במים בסמוך ל- Bedruthan Steps.

סיכום מסלול: פרט למקטעים סביב העיר Newquay מדובר ביום הליכה נהדר ודי קל.

--

המשך המסע...