יום אחרי שסיימתי לחצות ברגל את Snowdonia, אני קמה מוקדם, מתארגנת בחדר שלי באכסניה המצוינת של YHA שנמצאת במעלה העיירה Conwy, ויוצאת לרחוב.

אתמול הספקתי להסתובב ב- Conwy ודי למצות אותה.

Conwy היא Wolrd Heritage Site – בזכות הטירה וחומות העיר (מהמאה ה- 13). הטיול על חומות העיר מהנה בעיני במיוחד, אבל פרט לכך – לא מצאתי בה הרבה מאוד עניין.

הבוקר אני מתכננת לבקר בעיירה סמוכה בשם Llandudno.

Llandudno היא עיירת חוף תיירותית. היא ידועה בעיקר במזח שלה – שבולט עמוק לתוך הים, בטיילת שלה – שתחומה מצד היבשה בשורה של בתים בסגנון ויקטוריאני, ובלשון היבשה הצוקית בקצהה הצפוני (Great Orme headland).

מכיוון שכפות הרגליים עדיין מדגדגות לי… אני מחליטה ללכת מהאכסנייה שלי אל הקצה הצפוני של Llandudno ברגל. מדובר בכ- 5.5 מייל (כ- 9 ק״מ). בקטנה.

-

אף שההליכה היא כולה על מדרכות לאורך כבישים, זו הליכה נעימה מאוד, בשעת בוקר מוקדמת.

תחילה ברחובות Conwy, לכיוון הטירה, שם אני חוצה את הנהר (River Conwy) על גבי הגשר גדול. הסביבה היא לסרוגין – עירונית או כפרית, ותמיד נעימה ומעניינת.

לבסוף אני מגיעה לרחובות הראשיים של Llandudno. שם אני מוצאת אווירה של נופש, הרבה חנויות, בתי קפה וכמובן פאבים. עליז ומלא חיים (נדמה לי שהאוכלוסיה די מבוגרת).

בקצה הצפוני של העיירה, אני מחליטה לעלות ל- Great Orme headland ברכבת שיניים. סתם כי נראה לי גיוון נחמד (יש גם רכבל, ואפשר כמובן לעלות ברגל).

אני יושבת בקרון, עם עוד תיירים בריטיים, והרכבת מטפסת באיטיות.

לאט, לאט נוף מרהיב הולך ונגלה לעיני. לשון היבשה רחבה מאוד, מרופדת שדות ירוקים. היא נמצאת על צוק גבוה – מוקפת בים כחול.

האמת שלא ציפיתי ליופי שכזה! המראה פשוט מדהים – במיוחד ביום שימשי ומושלם כל כך, כמעט בלי ענן בשמים.

מתחנת הרכבת העליונה, אפשר לצאת למסלולי הליכה שחוצים את לשון היבשה – לכל הכיוונים.

בין היתר יש שם חווה פעילה (אפשר לשוטט בשדותיה), מכרה ישן, שרידי כפר עתיק ובית קברות.

אפשר לבלות שם בקלות חצי יום, אם לא יותר!

אני מסתפקת בהליכה בת כשעתיים שמסתיימת בירידה מהצוק אל הגן הבוטני ומשם למזח (יפה מאוד!) ואז לאורך הטיילת בחזרה לחוף הים במרכז העיירה.

מזג האוויר ממשיך להיות מושלם, ההליכה מהנה ביותר והנופים לא מפסיקים להדהים!

זה טיול של יום / חצי-יום סופר מהנה ומומלץ שמצליח להפתיע אותי בגדול.

בשעות אחה״צ המוקדמות, אחרי ארוחה בבית קפה נעים, אני עולה על אוטובוס שמחזיר אותי ל- Conwy.

היום המוצלח הזה חיזק בי את הרצון… להמשיך ללכת. אחרי 10 ימים רצופים של הליכה, לא רק שלא נמאס לי – אני ממש רוצה עוד! הגוף שלי מרגיש מותאם, אני חזקה מנטאלית (כלומר: רגילה לערפל, גשם ובוץ) והנפש רוצה עוד. עוד שבילים, עוד הרים, עוד גדרות בקר ושערים.

תכננתי לנצל את יתר החופשה שלי למנוחה וטיול קצת יותר עירוני אבל אני מרגישה שפספסתי את Snowdon ובעיקר אני מאוד רוצה לחזור ללכת. אז תוך כדי היום מתגבשת בי ההחלטה לחזור מחר להרים!

לפרק הבא